Справа № 317/1824/22
№/п 1-кс/317/205/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2023 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Запорізького районного суду Запорізької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено з прокурором Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування за №42022082060000034 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 січня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
З клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів до суду звернулась старший слідчий ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 .
В клопотанні зазначила, що СВ ВП № 6 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022082060000034 від 26.01.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що у ході проведення ряду слідчих (розшукових) дій встановлено можливу причетність окремих службових осіб ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " ЄДРПОУ НОМЕР_4 , Запорізького ЛВУМГ філії УМГ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", ІНФОРМАЦІЯ_7 (східний регіон) ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", Товарної біржи СТБ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " ЄДРПОУ НОМЕР_6 , АТ " ІНФОРМАЦІЯ_6 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 , арбітражного керуючого ОСОБА_5 , та інших службових осіб, які умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для самих себе та інших осіб, використовуючи службове становище всупереч інтересам держави та служби, шляхом створення протиправної схеми щодо штучного заниження вартості на аукціоні майна ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а саме турбодетандерних установок, реалізували вказане майно на споріднену фірму для подальшого його використання у протиправній діяльності з виробництва електроенергії та власного збагачення. Крім цього, окремі особи вказаних підприємств, з метою забезпечення роботи турбодетандерної установки та отримання прибутку незаконно використовували державне майно (обладнання газорозподільної системи України), що призвело до незаконного збагачення.
За матеріалами встановлено, що вищевказані службові особи розробили протиправну схему з виведення ліквідного майна ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " з-під застави за кредитами неплатоспроможного банку ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " для подальшого його використання у своїх корисливих цілях.
Для цього, посадовці ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а також інші службові особи, через підставних осіб, на початку 2018 року, ініціювали процедуру фіктивного банкрутства ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", тобто умисно, з корисливих мотивів, розпочали процедуру доведення до банкрутства вказаного підприємства та виведення з-під застави ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ліквідного майна, шляхом реалізації його за заниженою у 200 разів ціною від первісної вартості цього майна на аукціоні.
Аукціон проведений Товарною біржею спеціалізованою товарна біржа « ІНФОРМАЦІЯ_9 » був поділений на два лоти, а саме: лот №1 необоротні активи боржника ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та лот №2 основні засоби, дебіторська заборгованість ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Учасниками лоту №1 виступають ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", за результатами якого 18.10.2019 на аукціоні Спеціалізованою товарною біржою " ІНФОРМАЦІЯ_9 " реалізовано майно боржника ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а саме лот № 1:
- електростанція на базі турбодетандерної установки за адресою АДРЕСА_1 ;
- електростанція на базі турбодетандерної установки за адресою АДРЕСА_2 ;
- автомобіль марки «Mitsubishi Pajero Wagon», 2006 р.в.
За результатами зазначеного аукціону, між ПрАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 " та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " укладено договір купівлі-продажу майна від 18.10.2019, згідно якого загальна вартість вищевказаного майна, склала 194 186,01 грн.
При цьому, згідно поданої ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " декларації про готовність об`єкта до експлуатації по об`єкту «Будівництво електростанції на базі турбогенераторної установки УТДУ-4000 з підключенням до ГРС-1 м. Запоріжжя УМГ " ІНФОРМАЦІЯ_5 "; Запорізька область, Вільнянський район, Люцернянська сільська рада», вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію лише тільки за вказаним об`єктом будівництва, становить понад 22 млн. грн., у тому числі: витрати на будівельно-монтажні роботи 5,5 млн. грн.; витрати на машини, обладнання та інвентар 16,5 млн. грн.
Отже, службові особи ряду підприємств, за попередньою змовою, групою осіб, створили умови для фіктивного банкрутства вказаного товариства, а саме шляхом створення підконтрольного їм ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " та фальсифікації результатів аукціону з продажу майна банкрута, здійснили незаконне відчуження майна за завідомо заниженою вартістю, щодо якого діяла заборона на відчуження.
Слід зазначити, що Акціонерне товариство " ІНФОРМАЦІЯ_6 " станом на І квартал 2020 року володіє 24% акцій ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ". Як з`ясовано, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а у подальшому ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 », в окремий період, здійснює діяльність з виробництва електричної енергії на турбодетандерних установках (УТДУ) за рахунок надлишкового тиску природного газу в газорозподільній системі України. Так, транспортування природного газу по магістральним газопроводах здійснюється при тиску в діапазоні 35-55 атм, тоді як на виході з газорозподільних станцій (ГРС) робочий тиск газу підтримується в діапазоні 3-6-12 атм. Для забезпечення споживачів газом на газорозподільних станціях (ГРС) здійснюється підготовка газу, у тому числі і зниження тиску газу на блоці редукування. При цьому безповоротно втрачається (стравлюється) в атмосферу через пристрої редукування величезна кількість потенційної енергії. Одним із шляхів використання (утилізації) скидного енергетичного потенціалу в процесі зниження тиску на ГРС є виробництво електроенергії на УТДУ, принцип роботи якої полягає в зниженні тиску газу до необхідних параметрів за рахунок встановлення спеціальної турбіни в потік газу високого тиску. Особливості впровадження УТДУ на ГРС є те, що потік газу високого тиску, що проходить через блок редукування ГРС, перенаправляється на турбодетандерний агрегат та за рахунок обертання турбіни УТДУ, з`єднаної з генератором, відбувається одночасно зниження тиску газу та виробництво електроенергії. Обізнані в особливостях технологічного процесу та, розуміючи можливість власного збагачення за рахунок держави, всупереч державним інтересам, службовці пов`язаних між собою структур, в подальшому, здобуту злочинним шляхом електростанцію на базі турбодетандерної установки, за адресою: АДРЕСА_1 , яка незаконно підключена до ГРС-1 м. Запоріжжя УМГ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », продовжили використовувати на свою користь для виробництва електроенергії та подальшої її реалізації, при цьому незаконно використовували державне майно (обладнання газорозподільної системи України), чим обернули на свою користь протягом першого півріччя 2021 року вигоду у розмірі 8 млн.грн. від реалізації незаконно виробленої енергії, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави.
В ході досудового розслідування зібрано наступні відомості, які в сукупності з документами, до яких необхідний тимчасовий доступ матимуть суттєве значення для досудового розслідування, а саме:
- рапорт про виявлення кримінального правопорушення від 26.01.2022,
- рапорт про виявлення кримінального правопорушення від 24.01.2022,
- висновок аналітичного дослідження ІНФОРМАЦІЯ_10 від 14.12.2021 № 156/08-01-08-02-05/33833671 Про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень, за період з 01.01.2018 до 31.10.2021,
- іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
З метою швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, встановлення фактів вчиненого кримінального правопорушення, повного кола осіб, які задіяні у злочинній схемі по заволодінню коштів з використанням службового становища, підтвердження проведених розрахунків та подальшого спрямування грошових коштів, проведення судових експертиз, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_11 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 щодо Товарної біржі спеціалізована товарна біржа « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_5 для отримання відомостей від податкових органів про банківські рахунки вказаних підприємств та їх податкової звітності для їх аналізу та проведення відповідних досліджень для перевірки по рахункам вказаного підприємства оплати за участь у аукціоні (перевіряється оплата за участь в аукціоні від якого саме товариства поступала оплата та ін. пов`язаність підприємств).
Для отримання відомостей від ІНФОРМАЦІЯ_11 слідчим попередньо було надано запит до вказаного управління, але від останніх надійшла відповідь про те, що слідчому необхідно звернутися до суду та отримати ухвалу про тимчасовий доступ до документів, які йому необхідні.
На теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність ознайомлення та виготовлення копій документів які перебувають у володінні
ІНФОРМАЦІЯ_11 ,що розташованеза адресою: АДРЕСА_3 щодо Товарної біржі спеціалізована товарна біржа « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_5 , за період з 01.01.2018 до 31.12.2022, а саме: документів, що містять інформацію про всі відкриті та закриті розрахункові рахунки в банківських установах, із зазначенням номерів рахунків, банківських установ у яких вони відкриті, дата відкриття та закриття рахунків; витягу з Єдиного реєстру податкових накладних; зареєстрованих податкових накладних; декларацій з податку на додану вартість; декларацій з податку на прибуток підприємств; звітів форми №1ДФ (з розшифровкою); актів перевірок, проведених у діяльності; даних про всіх пов`язаних з платником податків осіб, які брали участь у ланцюгу купівлі-продажу товарів і послуг (контрагентів); інформацію щодо господарських операцій, які проведені між контрагентами із зазначенням договорів, дати їх укладення або іншого призначення платежу (додатки № 5 та/або інші документи, інформацію, що містить інформацію про формування податкових кредитів тощо), які в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження матимуть суттєве значення для досудового розслідування.
Слідчий та прокурор до суду не з`явились, про час та місце слухання справи повідомлені своєчасно та належним чином.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_11 в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлялись своєчасно та належним чином.
Дослідивши доводи клопотання, вивчивши матеріали, що додані до клопотання, вважає, що воно підлягає задоволенню.
Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до вимог ст.163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснює виклик особи, у володінні якої знаходяться предмети та документи. Виключенням є випадки, коли слідчий або прокурор доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей або документів.
Сторона кримінального провадження повинна також довести можливість використання як доказів відомостей та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
Слідчий суддя, перевіривши доводи клопотання, вивчивши надані матеріали та враховуючи, що інформація, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_11 у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, так як іншими способами встановити достовірні дані які стосуються Товарної біржі спеціалізована товарна біржа « ІНФОРМАЦІЯ_9 » не видається можливим, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 107 КПК України клопотання про здійснення технічного фіксування судового процесу не надходило, фіксація процесуальної дії не здійснювалась.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 40, 107, 110, 159, 160, 161, 162, 163 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено з прокурором Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування за №42022082060000034 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 січня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів та/або інформації з можливістю вилучення копій, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_11 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 щодо Товарної біржі спеціалізована товарна біржа « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_5 , за період з 01.01.2018 до 31.12.2022, а саме:
- документів, що містять інформацію про всі відкриті та закриті розрахункові рахунки в банківських установах, із зазначенням номерів рахунків, банківських установ у яких вони відкриті, дата відкриття та закриття рахунків;
- витягу з Єдиного реєстру податкових накладних;
- зареєстрованих податкових накладних;
- декларацій з податку на додану вартість;
- декларацій з податку на прибуток підприємств;
- звітів форми №1ДФ (з розшифровкою);
- актів перевірок, проведених у діяльності;
- даних про всіх пов`язаних з платником податків осіб, які брали участь у ланцюгу купівлі-продажу товарів і послуг (контрагентів); інформацію щодо господарських операцій, які проведені між контрагентами із зазначенням договорів, дати їх укладення або іншого призначення платежу (додатки № 5 та/або інші документи, інформацію, що містить інформацію про формування податкових кредитів тощо).
Визначити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня постановлення ухвали слідчим суддею, тобто по 24.05.2023 включно.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення вказаних документів.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Запорізький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109795289 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Запорізький районний суд Запорізької області
Мінгазов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні