Справа № 169/325/23
Провадження № 1-кс/169/7/23
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
22 березня 2023 року смт.Турійськ
Слідчий суддя Турійського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши справу за скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦУТИЛЬСЕРВІС» на бездіяльність посадових осіб сектору поліцейської діяльності № 1 (сел. Турійськ) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області,
У С Т А Н О В И В:
Директор ТОВ «СПЕЦУТИЛЬСЕРВІС» ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність слідчого, стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудового розслідування.
Скаргу мотивує тим, що 30.08.2022 року засобами поштового зв`язку ним до сектору поліцейської діяльності № 1 (селище Турійськ) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області, спрямована заява про вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 185 КК України, по факту крадіжки майна, а саме: подрібнювача деревини PL 160, вал карданний АР Т5 11 1050 1475 (0805 1230) АК 8 шпиців х 6 шпиців, загальною вартістю 135500 грн. На звернення, щодо надання відомостей про результати розгляду його звернення, жодної відповіді не отримав, тому змушений був звернутись до слідчого судді.
Скаржник надав заяву про розгляд скарги за його відсутності.
Представник сектору поліцейської діяльності № 1 (сел. Турійськ) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Прокурор в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином.
Вивчивши матеріали скарги, слідчий суддя встановив.
Згідно з ст. 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до змісту ст. 303 КПК України скарга на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора може бути подана під час досудового розслідування.
Відповідно до ст. 306 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380цього Кодексу,з урахуванням положень цієї глави. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п`яти днів з моменту надходження скарги. Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Стаття 307 КПК України визначає, що за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про:
1) скасування рішення слідчого чи прокурора;
1-1) скасування повідомлення про підозру;
2) зобов`язання припинити дію;
3) зобов`язання вчинити певну дію;
4) відмову у задоволенні скарги.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.
З матеріалів справи встановлено, що скаржник дійсно звертався до СПД № 1 (сел.. Турійськ) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Зазначену заяву було спрямовано до Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, для внесення відомостей до ЄРДР та початку досудового розслідування.
Оскільки у відповідному секторі поліцейської діяльності № 1 (сел. Турійськ) відсутній уповноважений орган слідства та дізнання.
В подальшому зазначені матеріали було розглянуто, в порядку ЗУ «Про звернення громадян» та встановлено цивільно-правові відносини.
Статтею 303КПКУкраїни закріплено право певного кола осіб на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування.
Зокрема, п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення
Даючи оцінку вимогам скаржника, викладеним в скарзі щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно вчинення відносно нього кримінальних правопорушень, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Предметом судового контролю слідчого судді може бути лише бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.
Таким чином, обов`язок із внесення відповідних відомостей про вчинене кримінальне правопорушення покладається на слідчого, прокурора, до якого надійшла заява, повідомлення про таке діяння.
До ЄРДР вносяться не будь-які заяви, які надходять до органів досудового розслідування, а лише відомості про кримінальне правопорушення, коли такі відомості викладені особою в заяві чи повідомленні про кримінальне правопорушення.
Так, бездіяльність, передбачена п.1. ч.1ст. 303 КПК України, може бути констатована лише у випадку, якщо відповідна заява чи повідомлення містять відомості про кримінальне правопорушення.
З огляду на викладене, у задоволенні скарги слід відмовити.
Також, слідчий суддя наголошує, що відмова у задоволенні скарги не позбавляє скаржника повторно звернутись до слідчого судді зі скаргою з відповідною заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Крім того, роз`яснює скаржникові, що він може звернутись до Ковельського РУП ГУНП у Волинській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, де є повноважні особи проводити досудове розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 214, 216, 218, 303, 304, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя
В С Т А Н О В И В:
В задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕЦУТИЛЬСЕРВІС» на бездіяльність посадових осіб сектору поліцейської діяльності № 1 (сел. Турійськ) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 27.03.2023 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2023 |
Оприлюднено | 29.03.2023 |
Номер документу | 109820016 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Турійський районний суд Волинської області
Ковальчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні