ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позову без руху
м. Київ
27.03.2023Справа № 910/4425/23
За позовом Український культурний фонд (01601, м. Київ, вул. Івана Франка 19)
До Громадська організація «Інститут дослідження театру «Шостий поверх» (04210, м. Київ, Оболонська площа, буд. 8, кв. 165)
про стягнення 3 183, 40 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Український культурний фонд (позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації «Інститут дослідження театру «Шостий поверх» (відповідач) про стягнення 3 183, 40 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Згідно п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що витрати відповідача на суму 3 183, 40 грн є недопустимими, оскільки реалізовані та включені 02.01.2021 за рахунок наданого гранту згідно Договору від 30.10.2020, що підтверджується Актом здачі-прийняття робіт та видатковою накладною ТОВ «Епіцентр К», проте всі видатки за наданим грантом мали були реалізовані до 31.12.2020. Отже, позивач вважає, що кошти у розмірі 3 183 40 грн мають бути повернуті фонду, проте, позивач не визначає в позові правову підставу (пункт договору або норма чинного законодавства) на підставі якої такі кошти підлягають поверненню грантодавцю.
(2) Як зазначало судом вище, стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач вказує, що факт недопустимого використання коштів гранту виявлені на основі наданих відповідачем первинних документів та договорів.
Проте, фактично листа та всіх долучених до нього додатків, які були надіслані відповідачем разом зі звітом незалежного аудитора позивач до позову не долучає, а з наданого суду звіту не можливо встановити порядок використання таких коштів. Позивачем лише наданий Акт здачі-приймання та видаткову накладну ТОВ «Епіцентр К»? з якої не можливо встановити, що вони надавались відповідачем на підтвердження використання грантових коштів за спірним Договором.
Крім того, Відповідно до частини 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Частиною 4 зазначеної статті внормовано, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163:2020, чинний від 01.09.2021) встановлено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
Разом з цим, як убачається з додатків до позову в якості "доказів" заявником до позову додано копії документів, які засвідчені: провідним фахівцем відділу документообігу, організаційного забезпечення і контролю Ілоною Рибкіною; заступником начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Кузовою О. М., при цьому до матеріалів позовної заяви не надано жодних доказів, які б підтверджували наявність у відповідних осіб повноважень на засвідчення від імені позивача копій документів.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Український культурний фонд без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням правових підстав позову (пункт договору або норми чинного законодавства, на підставі яких позивач просить повернути грошові кошти).
(2) подання до суду письмової заяви із наданням всіх доказів, що підтверджують обставини, якими обґрунтовано позовні вимоги в належним чином завірених копіях (листа відповідача та всіх долучених до нього додатків, які були надіслані разом зі звітом незалежного аудитора), а також із доданням доказів наявності у осіб, які завірили документи, що долучені до позову - повноважень на засвідчення від імені позивача копій документів.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2023 |
Оприлюднено | 30.03.2023 |
Номер документу | 109840741 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні