Ухвала
від 23.03.2023 по справі 757/10750/23-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/10750/23

Провадження № 2-д-55/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2023 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В., розглянувши матеріали доручення Суду Радянського району міста Гомеля Республіки Білорусь щодо витребування інформації, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2020 року до Печерського районного суду м. Києва від Центрального міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м. Київ) надійшло доручення з матеріалами Суду Радянського району міста Гомеля Республіки Білорусь про витребування інформації щодо ОСОБА_1 .

Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями 21.03.2023 року дане судове доручення розподілено та передано для розгляду судді Печерського районного суду м. Києва Підпалому В.В.

Доручення іноземних судів виконуються на території України з урахуванням вимог розділу ХІ ЦПК України і розділів ІІІ та VІ Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги у цивільних справах, щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року №1092/5/54.

Відповідно до ч. 1 ст. 500 ЦПК України, суди України виконують доручення іноземних судів про надання правової допомоги щодо вручення викликів до суду чи інших документів, допиту сторін чи свідків, проведення експертизи чи огляду на місці, вчинення інших процесуальних дій, переданих їм у порядку, встановленому міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - дипломатичними каналами.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 3 ст. 499 ЦПК України, зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги мають відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті. У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються: 1) назва суду, що розглядає справу; 2) за наявності міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення; 3) найменування справи, що розглядається; 4) прізвище, ім`я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, а також інші дані, необхідні для виконання доручення; 5) процесуальне становище осіб, щодо яких необхідно вчинити процесуальні дії; 6) чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити; 7) інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення. Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Разом з тим, з матеріалів судового доручення вбачається відсутність засвідченого перекладу судового доручення та доданих до нього документів українською мовою, що позбавляє суд можливості встановити перелік процесуальних дій, що належить вчинити, а також інших даних по суті доручення, що суперечить вимогам ч. 3 ч. 499 ЦПК України.

Згідно з п. 3.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації від 27.06.2008 року за №1092/5/54, Мін`юст перевіряє наявність та чинність міжнародного договору України у відносинах з державою, від компетентного органу якої надійшло доручення, відповідність оформлення такого доручення положенням відповідного міжнародного договору України та достатність інформації, що міститься у дорученні, для його виконання згідно з міжнародним договором України. У разі відповідності отриманого іноземного доручення положенням міжнародного договору України Мін`юст надсилає таке доручення до міжрегіонального управління за місцем проживання фізичної особи, чи за місцезнаходженням юридичної особи, якої стосується доручення, чи за місцем здійснення процесуальних дій, щодо яких направлено доручення.

Тобто, забезпечення виконання доручення білоруського суду про витребування інформації з Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської обласної державної адміністрації щодо ОСОБА_1 , згідно п.3.3 Інструкції можливе за місцем здійснення процесуальних дій, щодо яких направлено доручення.

Відповідно до даних Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Департамент житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 34695981) знаходиться за адресою: 04119, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 40, що відповідно - за адміністративним поділом міста Києва відноситься до Шевченківського району та не належить до юрисдикції Печерського районного суду м. Києва.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 ЦПК України суд розглядає справи, відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Питання надання правової допомоги між державами СНД врегульовані Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, яку було підписано 22.01.1993 та яка набула чинності 08.08.1993, ратифікована Верховною Радою України 10.11.1994 і набула чинності 14.04.1995.

Разом з тим, Законом України «Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року», який набрав чинності 23.12.2022, дію вказаної Конвенції у відносинах з Російською Федерацією та Республікою Білорусь зупинено.

Згідно з ч. 6 ст. 500 ЦПК України у разі якщо немає можливості виконати доручення іноземного суду, суд України у порядку, встановленому міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або якщо міжнародний договір не укладено - дипломатичними каналами, повертає таке доручення іноземному суду без виконання із зазначенням причин та подає відповідні документи, що це підтверджують.

Таким чином, на підставі викладеного, суд дійшов висновку, доручення Суду Радянського району міста Гомеля Республіки Білорусь про витребування інформації щодо ОСОБА_1 підлягає поверненню без виконання.

Керуючись ст.ст. 88, 260, 260, 261, 500 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Матеріали доручення Суду Радянського району міста Гомеля Республіки Білорусь щодо витребування інформації повернути до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) без виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Підпалий

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.03.2023
Оприлюднено30.03.2023
Номер документу109843787
СудочинствоЦивільне
КатегоріяВиконання судових доручень іноземних судів

Судовий реєстр по справі —757/10750/23-ц

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні