У Х В А Л А
27.03.2023 Справа №607/5477/23
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області, суддя Вийванко О.М., ознайомившись із поданою позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія-«Авангард» про розірвання договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія-«Авангард» про розірвання договору оренди землі.
Згідно з інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія-«Авангард» знаходиться за адресою: вул. Грушевського, буд. 52, смт Великі Бірки, Тернопільського району, Тернопільської області.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, а саме: Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА №785435 від 18.11.2005 та Договору оренди землі від 18.07.2018, земельна ділянка, загальною площею 2,2522 га, кадастровий номер 6124682000:01:001:0161, з приводу якої виник спір, розташована на території Підволочиської селищної територіальної громади (Жеребківської сільської ради Підволочиського району) Тернопільського району Тернопільської області.
Згідно з ч. 2 ст. 27 ЦПК України встановлено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Враховуючи, що спір між сторонами виник з приводу нерухомого майна, а саме земельної ділянки, суд вважає, що вказаний позов слід розглядати за правилами виключної підсудності та пред`являти відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України, тобто за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Відповідно доп.1ч.1ст.31ЦПК Українипередбачено,що судпередає справуна розглядіншому суду,якщо справаналежить дотериторіальної юрисдикції(підсудності)іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин суд вважає, що цивільна справа № 607/5477/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія-Авангард» про розірвання договору оренди землі, не підсудна Тернопільському міськрайонному суду Тернопільської області, а тому, її необхідно передати за підсудністю до Підволочиського районного суду Тернопільської області.
На підставі наведеного та керуючись статтями 30, 31, 32, 187, 258, 260, 353, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Передати цивільну справу № 607/5477/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія-«Авангард» про розірвання договору оренди землі за підсудністю до Підволочиського районного суду Тернопільської області.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів, з дня її проголошення, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.
Ухвала суду складена та підписана 27 березня 2023 року.
СуддяО. М. Вийванко
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2023 |
Оприлюднено | 30.03.2023 |
Номер документу | 109845746 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Вийванко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні