28.03.2023 Єдиний унікальний номер 205/4986/21
1-кп/205/531/23
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2023 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
по кримінальному провадженню, внесеному 19.03.2021 року у Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12021041690000102
про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпра, українця, громадянина України, який має середню освіту, офіційно непрацевлаштований, неодружений, місця реєстрації не має, до затримання проживав за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимий, останній раз - 24.06.2022 року Красногвардійським районним судом м. Дніпропетровська за ч.2 ст.186, ч.1 ст.71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 3 (три) місяці, з 23.05.2022 року відбуває покарання в умовах ДУ «Синельниківська виправна колонія (№94)», у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України,
за участю прокурора - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі дистанційного судового провадження в залі суду в місті Дніпрі вказане кримінальне провадження,-
В С Т А Н О В И В:
19 березня 2021 року приблизно о 04:00 годин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходився поблизу торгівельного кіоску, що розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Авіаційна, буд.25, приміщення №4, де у нього раптово виник кримінально-протиправний умисел, спрямований на відкрите викрадення чужого майна, яке знаходилось у вказаному торгівельному кіоску і належить юридичній особі TOB «Національна розниця», поєднаного з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров`я потерпілого.
Реалізуючи свій кримінально-протиправний намір, знаходячись у вказаному місці та у вказаний час, ОСОБА_3 підібрав фрагмент фундаменту, який лежав поряд із вказаним кіоском та кинув його у вітрину вказаного торгівельного кіоску, тим самим розбивши скло, яким вона була обладнана.
Після цього, продовжуючи протиправну діяльність, ОСОБА_3 , діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, почав виказувати усні погрози застосування фізичного насильства продавцю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка знаходилась в приміщення торгівельного кіоску, з метою передачі йому майна, яке знаходилось у вказаному торгівельному кіоску і належало юридичній особі TOB «Національна розниця».
Так, 19 березня 2021 року приблизно о 04:00 годин ОСОБА_5 , знаходячись у торгівельному кіоску за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_3 , який в цей момент знаходився із зовнішньої сторони вітрини кіоску, майно, що належить юридичній особі TOB «Національна розниця», а саме - грошові кошти у розмірі 4 900 гривень та службовий мобільний телефон марки «Samsung Galaxy M10», модель: SM-M105G, ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 , чорного кольору, вартість якого складає 3 990 гривень.
Утримуючи викраде майно, ОСОБА_3 з місця вчинення кримінального правопорушення втік, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд, тим самим спричинивши майнову шкоду юридичній особі TOB «Національна розниця» на суму 8 890 гривень.
Допитаний в якості обвинуваченого ОСОБА_3 свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся за вчинене і суду пояснив, що він повністю підтверджує обставини скоєного кримінального правопорушення, які викладені в обвинувальному акті, щиро кається у тому, що 19.03.2021 року приблизно о 04:00 годин він, розбивши каменем вітрину кіоску, що знаходився на вул. Авіаційній у м. Дніпрі, відкрито, проти волі потерпілої ОСОБА_5 , заволодів грошовими коштами та мобільним телефоном, якими в подальшому розпорядився на власний розсуд.
Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_3 та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд, роз`яснивши учасникам процесу положення ч.3 ст.349 КПК України, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, провів судове слідство у справі щодо всіх фактичних обставин із застосуванням правил ч.3 ст.349, ст.351 КПК України, визнавши недоцільним дослідження в цій частині інших доказів по справі, окрім допиту обвинуваченого.
Таким чином, суд, допитавши обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого, приходить до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення доведена повністю, і його умисні дії, що виразилися у відкритому викраденні чужого майна (грабежі), поєднаному з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров`я потерпілого, за ч.2 ст.186 КК України кваліфіковані вірно.
Обговорюючи питання про вид і міру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , суд керується ст.65 КК України і враховує ступінь тяжкості скоєного ним діяння, яке, відповідно до ст.12 КК України, належить до категорії тяжких злочинів, дані про особу обвинуваченого, який раніше неодноразово судимий, на обліках у лікарів нарколога і психіатра не перебуває.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , відповідно до ст.66 КК України, суд визнає щире каяття.
Обставинами, які обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , у відповідності до ст.67 КК України, суд визнає рецидив злочинів.
Враховуючи викладене, суд вважає, що виправлення обвинуваченого ОСОБА_3 можливе лише в умовах ізоляції від суспільства, з реальним відбуванням покарання у виді позбавлення волі, з застосуванням положень ч.4 ст.70 КК України. На глибоке переконання суду, саме таке покарання є справедливим і достатнім для виправлення обвинуваченого, попередження вчинення ним кримінальних правопорушень та відповідатиме його меті, гуманності, справедливості і не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між охоронюваними інтересами суспільства та правами особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.
Процесуальні витрати, пов`язані із проведенням судової експертизи, підлягають стягненню з обвинуваченого на користь держави.
Питання щодо речових доказів у даному кримінальному провадженні підлягає вирішенню судом у порядку, встановленому ст.100 КПК України.
Керуючись ст.ст.371, 373, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки 6 (шість) місяців.
На підставі ч.4 ст.70 КК України призначене покарання повністю поглинути покаранням, призначеним вироком Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 24.06.2022 року, і остаточно призначити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 3 (три) місяці.
Строк покарання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рахувати з 23.05.2022 року.
Заходи забезпечення кримінального провадження відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не застосовувалися.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави витрати, пов`язані із залученням експерта при проведенні судово-товарознавчої експертизи №1804-21 від 14.04.2021 року в сумі 343 гривні 22 копійки.
Речові докази:
* один фрагмент фундаменту, що складається з цегли та бетону, вилучений в ході проведення огляду місця події 19.03.2021 року, що був переданий на зберігання до камери схову ВП №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області знищити;
* мобільний телефон марки «Samsung Galaxy M10», модель: SM-M105G, ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 , чорного кольору, що переданий на зберігання представнику ТОВ «Національна розниця» ОСОБА_6 вважати повернутим за належністю потерпілому.
Вирок може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок не може бути оскаржено в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч.3 ст.349 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Суддя ОСОБА_1
З оригіналом згідно: Суддя -
Секретар -
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 30.03.2023 |
Номер документу | 109859299 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Калініченко Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні