провадження № 2/294/76/20
справа № 294/1790/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2020 року Чуднівський районний суд Житомирської області
у складі:
головуючого - судді Лесько М.О.,
при секретарі Рижук В.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Чуднові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бурковецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, -
встановив:
28.12.2019 року позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за набувальною давністю.
Позов обгрунтовано тим, що батько позивача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , до дня смерті проживав і був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та користувався будинком. На день смерті батька позивач проживала разом з ним постійно без реєстрації, доглядала спадкодавця, вела разом з ним спільне господарство. 03.06.2017 позивач звернулася до приватного нотаріуса Чуднівського районного нотаріального округу з заявою про прийняття спадщини. Інші спадкоємці станом на 03.06.2017 року заяву про прийняття спадщини за законом не подавали. Однак 03.06.2017 приватним нотаріусом Чуднівського районного нотаріального округу винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у звязку з відсутністю правовстановлюючого документа на житловий будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання сторони не з`явилися.
Від сільського голови Бурковецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області Юрчук Ніни до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Бурковецької сільської ради, у якому одночасно зазначено, що Бурковецька сільська рада позов визнає повністю.
На підставі статей211,223 Цивільного процесуального кодексу України(надалі по текстуЦПК України) суд вважає можливим розглядати справу за відсутності учасників справи та здійснити судовий розгляд справи на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч.4ст.206 ЦПК Україниу разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до пункту 24Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції»у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Суд приходить до висновку, що визнання позову відповідачами не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів сторін чи інших осіб.
Судом встановлено, що позивач добросовісно заволоділа, продовжує відкрито та безперервно понад 10 років володіти житловим будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1 , до цього часу ні за ким не зареєстрований на праві власності.
Відповідно до ч.1ст.328 ЦК Україниправо власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ч.ч.1,4ст.344 ЦК Україниособа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Відповідно дост. 81 ЦПК Україникожна сторона зобов`язана довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог.
Враховуючи факт добросовісного заволодіння та відкритого і безперервного володіння позивачем понад десять років житловим будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1 , до цього часу ні за ким не зареєстрований на праві власності, а також приймаючи до уваги визнання відповідачеми позову в повному обсязі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню як обґрунтовані, а тому наявні достатні підстави для визнання за позивачем права власності на вищевказаний житловим будинком за набувальною давністю.
На підставі наведеного вище та керуючись статтями 3, 11, 15, 16, 328, 344 Цивільного кодексу України та статтями 4, 12, 13, 76, 81, 200, 206, 211, 223, 258-259, 263-265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Бурковецької сільської ради Чуднівського району Житомирської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 (громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) право власності за набувальною давністю на житловий будинок загальною площею 58,7 кв.м., житловою площею 25,4 кв.м. з усіма господарськими будівлями та спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду через Чуднівський районний суд Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Суддя: М.О. Лесько
Суд | Чуднівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2020 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 109871965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Чуднівський районний суд Житомирської області
Лесько М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні