КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

27 березня 2023 року № 320/10363/21

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лиска І.Г., при секретарі судового засідання Мельник Т.М., за участю: представника відповідача, розглянувши в місті Києві в судовому засіданні заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції від 21.02.2023 по справі за позовом ОСОБА_1 до Борщагівської сільської ради Київської області, третя особа: ОСОБА_2 , про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії ,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Борщагівської сільської ради Київської області, третя особа: ОСОБА_2 , про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.

Судове засідання призначене на 27.03.2023. До Київського окружного адміністративного суду 21.02.2023 надійшла заява представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке призначено на 08.02.2023.

Відповідно ч. ч. 1-6, ч. 11 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Випадки, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Отже, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Спосіб участі у режимі відеоконференції має винятковий характер, повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони чи її представника в судовому засіданні.

Для проведення судового у режимі відеоконференції необхідний час для належної підготовки відеоконференції, суд, який може організувати відеозв`язок повинен бути завчасно повідомлений про організацію відеоконференції та мати технічні можливості.

На обґрунтування клопотання представник позивача послався на те, що Указом Президента від 24.04.2022 № 64/2022 на території України введено військовий стан та в подальшому Указами Президента України продовжено. З метою уникнення загрози життю та здоров`ю учасників судового засідання просить суд забезпечити в подальшому проведення всіх судових засідань в режимі відеоконференції.

Суд зазначає, що станом на день подачі клопотання щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції у Київському окружному адміністративного суді є наявним велике завантаження технічної системи для здійснення режиму відеоконференції, що фактично унеможливлює її проведення, тобто у суду відсутня технічна можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Крім того, суд зазначає, що судове засідання на 27.02.2023, про яке зазначає представник позивача в заяві від 21.02.2023, не призначалося.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції від 21.02.2023. Керуючись ст. 11, 14, 195, 205, 241 КАС України, суд-

у х в а л и в :

У задоволенні заяви представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції від 21.02.2023 - відмовити.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лиска І.Г.

Дата ухвалення рішення 27.03.2023
Оприлюднено 31.03.2023

Судовий реєстр по справі 320/10363/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 11.05.2023 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 04.05.2023 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 27.03.2023 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 27.03.2023 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 27.03.2023 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 22.12.2021 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 22.12.2021 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 20.09.2021 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 30.08.2021 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 320/10363/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону