Справа № 691/239/23
Провадження № 2/691/183/23
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2023 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області в складі судді Синиці Л.П., за участю секретаря судового засідання Посунько А.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
В лютому 2023 року в системі "Електронний суд" зареєстровано позов представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина, з посиланням на те, що сторони перебувають у шлюбі на розірвання якого до суду подано позовну заяву, та мають спільного сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У зв'язку із збройною агресією російської федерації проти України, позивач разом із сином 22 червня 2022 року виїхала до Сполучених Штатів Америки та наразі там проживають. Син ОСОБА_4 знаходиться на її утриманні, відповідач не бере участі в утриманні дитини та добровільно не надає кошти на його утримання, а саме: на придбання одягу, продуктів харчування, медикаментів. Всупереч вимозі про утримання дитини, надання матеріальної допомоги до досягнення повноліття дитини, відповідач протягом останніх десяти місяців не виконує свого батьківського обов'язку щодо утримання дитини. Між позивачем та відповідачем на момент пред'явлення позову не досягнуто згоди з приводу матеріального утримання та виховання дитини. Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відповідач є засновником та директором Товариства з обмеженою відповідальністю "ФОРУМ ЕКСПЕРТ", ідентифікаційний код юридичної особи 40198310. У разі відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину, той з подружжя, з ким вона проживає має право звернутися до суду з відповідним позовом про стягнення аліментів. Дитині, в усякому разі, повинен бути забезпечений належний рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовнго, морального і соціального розвитку дитини, що не повинен бути меншим ніж прожитковий мінімум. Відповідач інших осіб на утримані не має, працездатний, отримує дохід, його стан здоров'я дозволяє працювати, а тому має можливість сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу). Та, просить з відповідача ОСОБА_2 стягнути аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з моменту звернення до суду з позовом, до досягнення дитиною повноліття, допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліменітв у межах суми платежу за один місяць, судові витрати покласти на відповідача.
В справі відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
До суду сторони не з`явилися, повідомлені належним чином, клопотали про слухання справи без їх участі. Представник позивача позовні вимоги підтримує повністю, просить задовольнити. Відповідач позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дитини у визначеному розмірі визнає повністю.
Згідно частини 3 статті 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Суд, за відсутності підстав до відкладення судового засідання, відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України, розглянувши позов в межах заявлених позовних вимог, врахувавши думку сторін, що викладена письмово, та вивчивши наявні докази у справі, приходить до такого.
Згідно частини 3 статті 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Статтею 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно частини 3 статті 51 Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Відповідно до свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1 , виданий Відділом реєстрації актів цивільного стану Городищенського районного управління юстиції Черкаської області, копія якого перебуває в матеріалах справи, ІНФОРМАЦІЯ_2 народився ОСОБА_4 , де батьками зазначено сторін у справі, а саме мати ОСОБА_1 , батько ОСОБА_2 , відповідний актовий запис № 75 від 19.06.2009 року.
Згідно статті 8 Закону України "Про охорону дитинства", кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27 лютого 1991 року та набрала чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Згідно статті 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до частини третьої статті 181 ЦПК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Неповолітня дитина сторін, син ОСОБА_4 проживає разом з матір'ю, окремо від батька, що також не заперечується відповідачем.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач просить стягнути з відповідача аліменти у частині від його заробітку у розмірі 1/4 частин всіх видів заробітку, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Вирішуючи питання про розмір аліментів суд має виходити із приписів статті 182 ЦПК України.
Згідно зі статтею 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Під час розгляду справи у суді першої інстанції будь - яких доказів того, що відповідач має хронічні та тяжкі захворювання, чи на його утриманні перебувають особи, які потребують сторонньої допомоги не надано.
Отже, суд вирішуючи питання про стягнення аліментів, виходить із того, що відповідач є працездатним та має можливість сплачувати аліменти на утримання своєї дитини.
Статтею 183 СК України визнчено, що, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом (частина 1 даної статті), той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину (частина 5 даної статті).
Згідно частини 1 статті 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав.
Згідно частини 2 статті 206 ЦПК України, суд у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що на теперішній час подружні відносини між сторонами припинені, проживають окремо, малолітній ОСОБА_4 проживає разом з матір'ю ОСОБА_1 , та перебуває на її утриманні, батько дитини ОСОБА_2 (відповідач) заперечень щодо позовних вимог про стягнення аліментів у визначеному позивачем розмірі суду не надав.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача аліментів на утримання малолітньої дитини у розмірі 1/4 частин всіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову до суду, а саме з 22 лютого 2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до частини першої статті 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Суд, згідно статті 131, 141, 142 ЦПК України, Закону Укураїни "Про судовий збір", з відповідача на користь держави стягує 50 відсотків судового збору, який слід сплатити при зверненні до суду з даним позовом.
Керуючись ст. ст. 180, 181 - 183, 191 СК України, ст. ст. 8, 10, 12, 13, 18, 19, 141, 206, 263 - 265, 274, 355, 430 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , аліменти на утримання дитини - сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22.02.2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , на користь держави 50 відсотків судового збору, що становить 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп..
Рішення суду може бути оскаржено.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення (отримання) рішення суду. Особи, які не брали участь у справі можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л. П. Синиця
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 31.03.2023 |
Номер документу | 109885163 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Синиця Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні