Ухвала
від 30.03.2023 по справі 754/4132/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

1-кс/754/683/23

Справа № 754/4132/23

У Х В А Л А

Іменем України

30 березня 2023 року м.Київ

Слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 Деснянського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102030000208 від 26.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263, ч.3 ст. 307 КК України,

ВСТАНОВИВ:

30.03.2023 до Деснянського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого СВ ВП №2 Деснянського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102030000208 від 26.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263, ч.3 ст. 307 КК України, а саме на земельну ділянку з кадастровим номером 3222782602:00:001:0103, площею 0.2 Га, землі під господарськими будівлями і дворами, які розташовані за адресою: Київська область, Макарівський район, село Березівка, та яка відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №322494783, на праві приватної власності належить підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 із забороною відчуження.

В обґрунтування вказаного клопотання прокурор зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим слідством час, місці та спосіб, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з метою реалізації спільного злочинного умислу та маючи на меті збагачення за рахунок вчинення злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, діючи між собою за попередньою змовою як група осіб, вступили у злочинну змову щодо вчинення кримінальних правопорушень та розробили єдиний для всіх учасників злочинний план з чітким розподіленням ролей між собою. Згідно вказаного злочинного плану та розподілення ролей між собою, ОСОБА_4 , виконуючи роль координатора дій злочинної групи, здійснюючи безпосередній контроль за їх спільною злочинною діяльністю, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у невстановлений досудовим слідством час, місці та спосіб, незаконно придбали у невстановленої органом досудового розслідування особи наркотичний засіб, обіг якого обмежено - кокаїн, масою 20,593 г, що є особливо великим розмірами, заздалегідь розфасувавши його у 10 полімерних зіп-пакетах, а також особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, загальною масою - 203, 3 г, заздалегідь розфасувавши його у 11 полімерних зіп-пакетах та 1 паперовий згорток, а також особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - екстракт канабісу, загальною масою 1,442 грам, а також засоби для їх фасування та зважування, з метою подальшого збуту. Вказані наркотичні засоби, зазначені особи почали зберігати за місцем мешкання, де були вилученні внаслідок проведених обшуків.

Крім того, ОСОБА_4 у невстановлені досудовим розслідуванням дату, час та місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, придбав без передбаченого законом дозволу короткоствольну гладкоствольну вогнепальну зброю пістолет, що є переробленим самозарядним пістолетом «Blow» моделі «MINI», № НОМЕР_1 , калібру 9 мм Р.А., що виготовлений шляхом переробки саморобним способом стартового (шумового) пістолету «Blow» моделі «MINI», № НОМЕР_1 , калібру 9 мм Р.А., виробництва фірми «Zira SilahSannayi ve Tic. Ltd. Sti.», Туреччина, переробки у якому полягають у видаленні захисних елементів із каналу ствола та закритті газовідвідного отвору металевим стрижнем, а також 1 патрон з маркуванням «38 57», який є бойовим припасом нарізної вогнепальної зброї пістолетним патроном калібру 9х18 мм, що споряджений кулею зі сталевим осердям та виготовлений промисловим способом.

Відповідну вогнепальну зброю та бойовий припас, ОСОБА_4 , переніс до власного помешкання за адресою: АДРЕСА_1 , де зберігав без передбаченого законом дозволу до 03.01.2023, коли у ході санкціонованого обшуку в період часу з 14 год. 12 хв. по 18 год. 29 хв., працівниками поліції за вищевказаною адресою виявлено та вилучено вказані пістолет та патрон.

10.02.2023 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було затримано у порядку ст. 208, п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

10.02.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 307 КК України.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №322494783, на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , ІНН НОМЕР_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_3 .

Слідчий в судове засідання по розгляду клопотання не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання про арешт майна у його відсутність, наполягав на задоволенні клопотання.

З урахуванням того, що ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається не пізніше двох днів, вважаю за можливе розглянути клопотання у відсутність власника майна.

Вивчивши матеріали клопотання та долучені до клопотання матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, псування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. Арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.

Стаття 98 КПК України передбачає, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.

Відповідно до ч. 5 ст.170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Враховуючи, що ОСОБА_4 пред`явлено підозру у вчиненні злочинів,передбачених ч. 1 ст. 263, ч.3 ст. 307 КК України,санкція яких передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, вважаю, що з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання слід накласти арешт на земельну ділянку, що перебуває у власності підозрюваного.

Водночас слідчий суддя роз`яснює, що власник майна, який не був присутнім при розгляді питання про арешт майна, має право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Враховуючи викладене, з метою збереження речових доказів та враховуючи наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про накладення арешту на майно, з забороною відчуження, розпорядження та користування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-173 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП №2 Деснянського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102030000208 від 26.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263, ч.3 ст.307 КК України, задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 3222782602:00:001:0103, площею 0,2га, землі під господарськими будівлями і дворами, які розташовані за адресою: Київська область, Макарівський район, село Березівка, та яка відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №322494783, на праві приватної власності належить підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 із забороною відчуження.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення., але оскарження не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.03.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109901031
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —754/4132/23

Ухвала від 30.03.2023

Кримінальне

Деснянський районний суд міста Києва

Соловйов О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні