Ухвала
від 30.03.2023 по справі 524/1679/23
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/1679/23

Провадження № 1-кс/524/637/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2023 року Слідчий суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Кременчуці Полтавської області клопотання дізнавача СД Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12023175500000101 від 28.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України,

встановив:

21.03.2023 дізнавач СД Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12023175500000101 від 28.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України, погодженим прокурором, в якому просить надати тимчасовий доступ до речей та документів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: наказу яким ОСОБА_4 було призначено на посаду В.о начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 та звільнено його з цієї посади чи усунуто від виконання таких обов?язків; копію розпорядчого документа (наказу) з доказами ознайомлення з ним ОСОБА_4 на підставі якого нині він рахується в штаті зазначеної вище лікарні або ж розпорядчого документа про його звільнення з посади; копії наказу яким на посаду Керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 призначено ОСОБА_5 , та інформацію і документи відносно яких зазначеною лікарнею було обліковано та оплачено перебування ОСОБА_4 на лікарняному згідно листків непрацездатності серій АЛА Л605567, АЛА 605428, АЛА 605429 виданих КНМП " ІНФОРМАЦІЯ_3 "; копії відповіді « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вих.. № 167 від «25» листопада 2022 року на адвокатський запит ОСОБА_6 , від 11.11.2022 року; копії отриманого « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвокатського запиту ОСОБА_6 , від 11.11.2022 року з можливістю їх вилучення, оскільки зазначені вище документи необхідні для встановлення обставин у кримінальному провадженні та подальшого використання зазначених документів як доказів в рамках кримінального провадження.

На обґрунтування клопотання слідчий посилався на необхідність витребування вказаних документів та інформації, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у тому числі для/та з метою використання інформації в подальшому для проведення слідчих дій.

У судове засідання слідчий не з`явився, надавши суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України клопотання розглядається без повідомлення представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст.107КПКУкраїни фіксування за допомогою технічнихзасобів кримінального провадження під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалось.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що СВ Кременчуцьким РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023175500000101 від 28.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України.

Відповідно дост. 132 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до положень ч. 3 п. 2 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а також що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора. Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно ч.1ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У статті 160КПКУкраїни зазначено, щосторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст.163КПКУкраїни слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 2 ч. 1ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Інформація, до якої просить надати доступ слідчий, містить охоронювану законом таємницю.

За ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що частина інформації, питання про тимчасовий доступ до якої ставиться в клопотанні, містить відомості, які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, може бути використана як доказ, отримання цих відомостей в інший спосіб є неможливим, тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

З урахуванням наведеного, з метою всебічного, повного і неупередженого здійснення кримінального провадження, слідчий суддя надає дозвіл на тимчасовий доступ до частини вказаних у клопотанні речей і документів, а саме до речей та документів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме копії відповіді « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вих.. № 167 від «25» листопада 2022 року на адвокатський запит ОСОБА_6 , від 11.11.2022 року; копії отриманого « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвокатського запиту ОСОБА_6 , від 11.11.2022 року з можливістю їх вилучення.

Згідно ч.1 ст. 397 КК України вчинення в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

На думку слідчого судді, дізнавачем не обґрунтовано необхідність доступу до речей та документів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: наказу яким ОСОБА_4 було призначено на посаду в.о начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 та звільнено його з цієї посади чи усунуто від виконання таких обов?язків; копію розпорядчого документа (наказу) з доказами ознайомлення з ним ОСОБА_4 на підставі якого нині він рахується в штаті зазначеної вище лікарні або ж розпорядчого документа про його звільнення з посади; копії наказу яким на посаду Керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 призначено ОСОБА_5 , та інформацію і документи відносно яких зазначеною лікарнею було обліковано та оплачено перебування ОСОБА_4 на лікарняному згідно листків непрацездатності серій АЛА Л605567, АЛА 605428, АЛА 605429 виданих КНМП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР по ч.1 ст. 397 КК України.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст.165КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст.ст. 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,

постановив:

Клопотання дізнавача СДКременчуцького РУПГУНП вПолтавській областістарший лейтенантполіції ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати тимчасовийдоступ дізнавачуСД КременчуцькогоРУП ГУНПв Полтавськійобласті ОСОБА_3 , дізнавачу СД Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 до завірених копій документів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ), а саме: копії відповіді « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вих.. № 167 від «25» листопада 2022 року на адвокатський запит ОСОБА_6 , від 11.11.2022 року; копії отриманого « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвокатського запиту ОСОБА_6 , від 11.11.2022 року з можливістю вилучення належним чином завірених копій, які перебувають у володінні « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали визначити до 30.05.2023.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення30.03.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109913097
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —524/1679/23

Ухвала від 30.03.2023

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Гончаренко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні