Справа № 562/568/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" березня 2023 р.
Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Мички І.М.
при секретарі судового засідання Щербак В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Здолбунів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мізоцької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Здолбунівського районного суду Рівненської області з позовною заявою в якій просить визнати право власностіна спадковемайно впорядку спадкуванняза заповітомза ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) після смерті діда ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на право на земельну частку (пай) по КСП «Ім. І.Я Франка» на території колишньої Бущанської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області згідно сертифіката серії РВ №001462, а саме: право власності на земельну ділянку в масиві 4 ділянка номер НОМЕР_2 з кадастровим номером 5622681200:02:001:0371 площею 1,0756 га для ведення особистого селянського господарства (угіддя рілля) та земельну ділянку в масиві 19 ділянка НОМЕР_3 площею 0,10 га (угіддя сінокіс) згідно розпорядження голови Здолбунівської РДА №668 від 27.12.2007 року
Представником позивача подано до суду заяву, в якій позовну вимогу позову підтримано в повному обсязі, просив суд провести розгляд справи без участі сторони позивача.
Відповідачем подано до суду заяву, в якій позов визнано в повному обсязі, просив суд провести розгляд справи без їх участі.
Відповідно до ч. 3ст. 200 ЦПК Україниза результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Керуючисьст. 223 ЦПК України, суд вважає можливим провести судове засідання без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Згідно ч.2ст.247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до ч. 4ст. 268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Згідно роз`яснень, що містяться в пункті 11постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі», у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.
Перевіривши фактичні обставини справи, наявні докази в їх сукупності та взаємозв`язку суд з врахуванням того, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Відповідност.328ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Як передбачено 1216ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців)..
Згідно з ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У ч. 2 ст. 1220 ЦК України вказано, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу ).
У ч.1 ст. 1221 ЦК України, зазначено, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Статтею 1268 ЦК Українипередбачено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер дід позивача ОСОБА_2 в с. Буща Рівненського району Рівненської області. Факт відкриття спадщини засвідчується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 від 19.08.2006 року.
Згідно зістаттею 1 Конвенції про права дитини,дитиноює кожна людська істота до досягнення нею 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягне повноліття раніше (наприклад,у разі реєстрації шлюбу фізичної особи, яка не досягла повноліття з моменту реєстрації шлюбу; повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір`ю або батьком дитини; після набрання законної сили рішенням суду про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності).
Статтею 6 Сімейного кодексу України, встановлено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття,малолітньоювважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років (стаття 31 Цивільного Кодексу України),неповнолітньоювважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (стаття 32 Цивільного Кодексу України).
Вступ позивача у спадщину відбувся на підставі п. 4 ст. 1268 ЦК України.
На випадок свої смерті дід здійснив заповітне розпорядження щодо всього свого майна на користь позивача згідно заповіту від 19.05.2005 року, який посвідчений секретарем виконкому Бущанської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області.
Після смерті діда залишилося спадкове майно, а саме:
право на земельну частку (пай) по КСП «Ім. І.Я Франка» на території колишньої Бущанської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області, що засвідчується копією сертифіката серії РВ №001462. Вартість сертифіката станом на 01.01.2023 року на право земельну частку (пай) становить 59886,86 грн.
Дані доводи підтверджені розпорядженням голови Здолбунівської РДА №668 від 27.12.2007 року згідно якого:
затверджено проект землеустрою щодо організації території часток (паїв) на території Бущанської сільської ради;
затверджено протокол розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) на території Бущанської сільської ради;
виділено в натурі (на місцевості) та передано у власність ОСОБА_2 земельні ділянки - в масиві 4 ділянка номер НОМЕР_2 площею 1,26 га (угіддя рілля) та в масиві 19 ділянка НОМЕР_3 площею 0,1 га (угіддя сінокіс)
Згідно абз. 3, 6 ст. 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» Право на земельну частку (пай) мають громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом.
Право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» Встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) здійснюється на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
Згідно рішення №149 від 19.02.2021 року Мізоцької селищної ради виготовлено документацію із землеустрою щодо земельної ділянки в масиві 4 ділянка номер НОМЕР_2 , яку зареєстровано в державному земельному кадастрі з кадастровим номером 5622681200:02:001:0371 площею 1,0756 га для ведення особистого селянського господарства
Судом встановлено, що позивач не має можливості оформити спадкові права в силу втрати оригінала сертифіката серії РВ № 001462, відтак захист права власності позивача в судовому порядку реалізується шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою (ст. 392 ЦК України).
Відповідно до ст.321 ЦК України право власності є непорушним.
Згідно ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до вимог п.1 ч. 2 ст.16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Дослідивши письмові докази по справі суд прийшов висновку про можливість задоволення позову.
На думку суду, визнання права власності за позивачем не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси осіб.
Керуючись ст.ст.12,13,81,82,141,200,206,247,258,259,264,265,268,273 ЦПК України, на підставі, ст.ст.15,16, 321, 328, 392, 1216, 1217, 1268 ЦК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Мізоцької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно задоволити.
Визнати право власності наспадкове майнов порядкуспадкуванням зазаповітом за ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) після смерті діда ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на право на земельну частку (пай) по КСП «Ім. І.Я Франка» на території колишньої Бущанської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області згідно сертифіката серії РВ №001462, а саме:
право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5622681200:02:001:0371 площею 1,0756 га для ведення особистого селянського господарства та на земельну ділянку в масиві 19 ділянка НОМЕР_3 площею 0,10 га (угіддя сінокіс) згідно розпорядження голови Здолбунівської РДА №668 від 27.12.2007 року
Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні, протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, в разі подання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Суддя І.М.Мичка
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2023 |
Оприлюднено | 03.04.2023 |
Номер документу | 109925902 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Мичка І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні