Справа № 752/2063/22
Провадження № 1-кс/752/2352/23
У Х В А Л А
29 березня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду міста Києва подане в рамках кримінального провадження № 12020100000000755, внесеного 05.08.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 20.00 години до 08.00 наступного дня, строком 2 місяці, та покласти на нього обов`язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив задовольнити з викладених підстав.
Захисник ОСОБА_4 просив задовольнити клопотання частково, а саме встановивши час перебування під домашнім арештом з 00 год. до 05 год. наступної доби. Зазначив, що підозрюваний вину у вчиненні кримінального правопорушення не визнає, досудове розслідування триває вже три роки, за цей час підозрюваний жодного разу не порушив обов`язку щодо явки до слідчого.
Підозрюваний ОСОБА_5 у судовому засіданні підтримав захисника.
Заслухавши пояснення прокурора, думку захисника, підозрюваного, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 12020100000000755, внесене 05.08.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що досудовим розслідуванням встановлено, що01.07.2017, ОСОБА_5 , шляхом обману заволодів грошовими коштами фізичної особи -підприємця ОСОБА_7 у сумі 3 005 000 гривень під приводом залучення грошових коштів ФОП ОСОБА_7 в фінансово-господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтеграл Системний Менеджмент» (код ЄДРПОУ 38810727).
Слідчий у клопотанні зазначає, що внаслідок вчинених дій ОСОБА_5 шляхом обману ОСОБА_7 здійснено заволодіння грошовими коштами ОСОБА_7 в сумі 3 005 000 гривень, чим завдано останньому матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.
23.03.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
-Заявою про вчинене кримінальне правопорушення, подане потерпілим ОСОБА_7 ;
-Розпискою, написаною власноручно ОСОБА_5 , відповідно до якої встановлено, що останній 01.07.2017 в присутності свідків отримав у ОСОБА_7 грошові кошти в сумі 3005000 гривень і зобов`язався їх повернути в термін до 30.09.2017;
-Показаннями потерпілого ОСОБА_7 ;
-Показаннями свідка ОСОБА_8 ;
-Висновком експерта від 18.06.2021 № СЕ-19/111-21/255509-ПЧ за результатами почеркознавчої експертизи, згідно якої встановлено, що підпис від імені ОСОБА_5 , що розміщений у нижній третині лицьового боку оригіналу боргової розписки від 01.07.2017- виконаний ОСОБА_5 ;
-Матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходились у володінні АТ «Кеді Агріколь Банк», а саме юридичної справи ТОВ «Інтеграл Системний Менеджмент»;
-Матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходились у володінні АТ «Міжнародний резервний банк», а саме юридичної справи ТОВ «Інтеграл Системний Менеджмент»;
-Матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходились у володінні ПАТ «КБ Глобус», а саме юридичної справи ТОВ «Інтеграл Системний Менеджмент»;
-Матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходились у володінні Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації, а саме юридичної справи ТОВ «Інтеграл Системний Менеджмент»;
-Матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, які знаходились у володінні Києво-Святошинського районного суду Київської області, а саме копії цивільної справи № 369/1044/20 за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_5 ;
-Доказами, відображеними в протоколі одночасного допиту, проведеного 25.11.2022 між потерпілим ОСОБА_7 та свідками ОСОБА_5 , ОСОБА_9 ;
-Показаннями свідка ОСОБА_10 ;
-Висновком експерта від 11.07.2022 № СЕ-19/111-22/17619-ЕК за результатами проведеної судової економічної експертизи, згідно якої встановлено, що зарахування коштів в сумі 3005000,0 грн., отриманих згідно розписки, виданої ОСОБА_5 ОСОБА_7 на рахунку ТОВ «Інтеграл Системний Менеджент» в якості боргу у період із 01.07.2017 по 30.09.2017 документально не підтверджується. - іншими матеріалами в їх сукупності.
Крім того, на думку сторони обвинувачення, у кримінальному провадженні наявні ризики, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 може здійснити дії, передбачені п. п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Відповідно до ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Частиною 4 статті 194 КПК України передбачено, що якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Таким чином, закон покладає обов`язок доказування протягом розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу наявності вказаних у клопотанні слідчим ризиків та недостатності застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання цим ризикам на прокурора.
В судовому засіданні стороною обвинувачення не доведена недостатність застосування більш м`якого запобіжного заходу для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні.
Також, слідчим суддею в судовому засіданні встановлено, що підозрюваний на даний час фактично проживає у хостелі, за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується договором проживання від 20.07.2022 року, відповідно до якого підозрюваний здійснює оплату за проживання кожну добу, що не дає об`єктивної можливості застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за зазначеною адресою.
Таким чином, слідчий суддя вважає необхідним застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, оскільки при цьому, суд враховує всі обставини кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов`язки та роз`яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 176 -178, 181, 184, 186, 194 -196, 309 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
у задоволенні клопотання - відмовити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Стайки Кагарлицького району, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду по першому виклику;
- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання, реєстрації, роботи та номеру засобу зв`язку;
- не відлучатися за межі міста Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Строк дії ухвали визначити в межах строку досудового розслідування до 23.05.2023 року включно.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених на нього обов`язків до нього може бути застосовано більш суворий запобіжний захід.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2023 |
Оприлюднено | 03.04.2023 |
Номер документу | 109926108 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні