Ухвала
від 31.03.2023 по справі 377/244/23
СЛАВУТИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа №377/244/23

Провадження №2-з/377/3/23

31 березня 2023 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючої судді Малишенко Т.О., за участі секретаря судового засідання Клюєвої Ю.М., без повідомлення учасників справи, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» про забезпечення позову у справі за позовною заявою Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості, -

У С Т А Н О В И В :

До суду 30 березня 2023 року надійшла позовна заява від представника позивача АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ТАСКОМБАНК» адвоката Дідук О.В. з позовнимивимогами простягнення з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків НОМЕР_1 на користьАКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА«ТАСКОМБАНК» ідентифікаційнийкод ЄДРПОУ09806443заборгованості заКредитним договором№ 4565042314від 05листопада 2020року, що в частині тіла кредиту, річних процентів, щомісячних процентів станом на 13.02.2023 року становить 126 226 гри. 69 коп., в т.ч.: заборгованість по тілу кредиту (в т. ч. прострочена) становить 81 986 грн. 92 коп.; заборгованість по річним процентам (в т. ч. прострочена) - 13 грн. 19 коп.; заборгованість по щомісячним процентам (в т.ч. прострочена) - 44 226 грн. 58 коп.

Одночасно 30 березня 2023 року до суду подано заяву про забезпечення позову, в якій представника позивача адвокат Дідук О.В. просить накласти арешт на:

-земельну ділянку площею 0,1377 га, кадастровий номер 7410100000:02:046:0299, за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер 761197574101, цільове призначення для ведення підсобного сільського господарства;

- Квартиру, реєстраційний номер 535299974101, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 44,7 кв.м.

Які відповідно до Інформації зДержавного реєструречових правна нерухомемайно таРеєстру праввласності нанерухоме майно,Державного реєструІпотек,Єдиного реєструзаборон відчуженняоб`єктів нерухомогомайна №325780800від 14.03.2023року,належать направі власності ОСОБА_3 .

Заява обґрунтованатим,що ОСОБА_2 порушено умови Кредитного договору укладеного між ТОВ «Фінансова компанія «Центр фінансових рішень» (право вимоги відступлено АТ «ТАСКОМБАНК») та ОСОБА_2 . Відповідно до Кредитного договору № 4565042314 від 05 листопада 2020 року, ОСОБА_2 не виконує умови договору, в наслідок чого утворилась заборгованість. АТ «ТАСКОМБАНК» надіслав відповідне Повідомлення-вимогу від 30.01.2023 за вих. № 1824/70.1.1 до ОСОБА_2 про необхідність погашення заборгованості по Кредитному договору. У зв`язку із тим, що Відповідач уникає виконання своїх обов`язків з повернення кредиту, заборгованість постійно збільшується.

АТ «ТАСКОМБАНК»вважає,що невжиттязаходів забезпеченняпозову можеістотно ускладнитита унеможливитиефективний захистабо поновленняпорушених чиоспорюваних правабо інтересівйого,як Позивача,за захистомяких вінзвернувся досуду,у спосібнакладення арештуна нерухомемайно,оскільки принаявності значноїзаборгованості поКредитному договору,існує великавірогідність,що ОСОБА_2 може бутивідчужене майнодо ухваленнясудом рішенняу данійсправі.У зв`язкуз цимв даномусудовому процесізабезпечення позовує необхіднимдля попередженняможливих дійпов`язаних звідчуженням ОСОБА_2 третім особам, нерухомого майна. Відчуження зазначеного нерухомого майна призведе до неможливості в майбутньому відновлення порушених права Позивача. При цьому, у випадку настання таких обставин, обрані Позивачем способи захисту порушених прав як стягнення заборгованості по Кредитному договору будуть мати, лише, формальний характер, які не забезпечать поновлення порушених прав Позивача.

В судове засідання сторони не викликалися.

Відповідно до приписів ч.1 ст.153 ЦПК України, суд розглядає заяву про забезпечення позову без повідомлення учасників справи.

Дослідивши заяву про забезпечення позову та матеріали позовної заяви, суд дійшов наступного висновку.

Частиною 1 статті 149 ЦПК України визначено, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Як зазначено у пунктах 1, 2 частини 1 статті 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.

Згідно з п. 1 ч. 1ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається до подання позовної заяви за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.

За змістом п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до ст.151ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Як зазначено у п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», питання про забезпечення позову вирішує суддя одноособово або суд у судовому засіданні (залежно від стадії розгляду справи) в день надходження заяви.

Частиною 3 ст.152ЦПК України передбачено, що види забезпечення позову мають бути спів мірними із заявленими позивачем вимогами.

Забезпечення позову є тимчасовим обмеженням і його значення полягає в тому, що ним захищаються законні інтереси позивача на той випадок, коли відповідач буде діяти недобросовісно або коли невжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення. Крім цього, інститут забезпечення позову захищає в рівній мірі інтереси як позивача, так і відповідача. Саме по собі вжиття таких заходів без наміру власника відчужити майно та заборона його відчуження жодним чином не впливає на правовий статус прав і законних інтересів.

При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Суд вважає, що заявником не доведено того, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а також, що такі заходи забезпечення позову, як накладення арешту на майно є співмірними із заявленими позовними вимогами.

Враховуючи викладене,суд приходитьдо висновкупро необґрунтованістьвимог заяви,передчасність танеспівмірність запропонованих заходів забезпечення позову, тому у задоволенні заяви про забезпечення позову слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись, статтями 149-150, 153 ЦПК України, -

У ХВ АЛ ИЛ А :

Відмовити у задоволенні заяви Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» про забезпечення позову .

Копію ухвали направити позивачу до відома.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Ухвала складена і підписана 31 березня 2023 року.

Суддя Т. О. Малишенко

СудСлавутицький міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення31.03.2023
Оприлюднено03.04.2023
Номер документу109934313
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —377/244/23

Рішення від 29.06.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

Ухвала від 03.05.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

Ухвала від 12.04.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні