ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/1005/23 Провадження № 2/636/958/23
Дата
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20березня 2023року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Карімов І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Малинівської селищної об`єднаної територіальної громади в Чугуївському районі Харківської області про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
16березня 2023рокудосуду надійшлапозовна заява ОСОБА_1 до Малинівської селищної об`єднаної територіальної громади в Чугуївському районі Харківської області про визнання права власності на майно, а саме: жилий будинок АДРЕСА_1 ; на земельну ділянку площею 6,8028 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 6325455900:03:000:0002 та 6325455900:03:000:0003; на грошові кошти на карткових рахунках номер НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в порядку спадкування за законом відповідно до ст. 1264 ЦК України після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 його двоюрідного брата ОСОБА_2 . Також ОСОБА_1 просить встановити факт проживання однією сімєю його(позивача) з ОСОБА_2 з липня 2016 року до смерті останнього. Позов мотивований тим, що призверненні позивачадо нотаріуса зметою отриманнясвідоцтва про право на спадщину , йому було роз`яснено, що в зв`язку з відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів на будинок та земельну ділянку, нотаріус не може видати йому свідоцтво про право на спадщину.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали , суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до пунктів 3, 4,5,6,8, частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюютья; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб(способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5)виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Згідно ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
На порушення вказаних вимог ЦПК України ОСОБА_1 не викладені обставини та не зазначені відповідні докази того чи є або відсутні інші родичі ближчого ступеня споріднення, тобто спадкоємці першої третьої черги померлого ОСОБА_2 , та при їх наявності не зазначені у якості співвідповідачів,адреси місця проживання або перебування вищевказаних осіб.
Також в позовній заяві не викладені обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо проживання однією сім`єю з ОСОБА_2 з 2016 року та до часу відкриття спадщини, з урахуванням правил ч.2 ст. 3Сімейного кодексу Українипро те, що сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки, та не зазначені докази,що підтверджуютьвказані обставини.
Крім того, посилаючись на роз`яснення, викладені у п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року « Про судову практику у справах про спадкування» , ОСОБА_1 разом з тим не вказано у позовній заяві та не додано відповідних доказів того, що він звертався із заявою про прийняття ним спадщини до нотаріальної контори, і нотаріус у встановленому порядку виніс постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину із зазначенням причин відмови, що можесвідчити пропорушення правпозивача та змушуєостаннього звертатисьдо судуза їхзахистом.
Вимоги до подання письмових доказів встановлені ст. 95 ЦПК України, відповідно до якої письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено ЦПК України. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
На порушення вимог ч.5 ст. 95 ЦПК України ОСОБА_1 не підтвердив відповідність копії наданих ним письмових доказів їх оригіналу, що знаходяться у нього, своїм підписоміз зазначеннямдати такогопосвідчення.
Крім того, ОСОБА_1 не вказано у позовній заяві та не зазначено відповідних доказів наявності грошових коштів на карткових рахунках номер НОМЕР_1 та НОМЕР_2 та у яком у відділенні банку, розмір цих грошових коштів, оскільки зазначене впливає на ціну позову та розмір судового збору, що підлягає сплаті під час звернення до суду.
ОСОБА_1 не зазначено в позовній заяві ціну позову, тому неправильно сплачений судовий збір в загальному розмірі 7699,30 грн. (згідно квитанцій ПуАТ «КБ «Акордбанк» на суму 4499,60 грн. та 3199,70 грн.).
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2023 року становить 2684,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ОСОБА_1 плачений судовий збір в сумі 7699,30 грн., який визначений позивачем тільки за вимогу про визнання права власності на частку спадкового майна: вартістю будинку та земельних ділянок, без врахування розміру грошових коштів на карткових рахунках .
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовна заява ОСОБА_1 крім вимог майнового характеру містить вимогу й немайнового характеру щодо встановлення факту проживання однією сім`єю з ОСОБА_2 з липня 2016 року.
Тобто позивачем також недоплачений судовий збір в розмірі 1073,60 грн. за вимогу немайнового характеру.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях
Отримувач коштівГУК Харків обл/МТГ Чугуїв/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37874947Банк отримувачаКазначейство України(ел. адм. подат.)Код банку отримувача (МФО)899998Рахунок отримувачаUA588999980313151206000020651Код класифікації доходів бюджету22030101
Відповідно до частин першої третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
У зв`язку із вищезазначеним, вважаю за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом надання нової позовної заяви, та доплати судового збору за вимоги немайнового характеру та вимоги майнового характеру ( визнання права власності на грошові кошти) надавши для цього позивачу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Малинівської селищної об`єднаної територіальної громади в Чугуївському районі Харківської області про визнання права власності - залишити без руху, надавши позивачу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунить недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Копію цієї ухвали направити позивачу ОСОБА_1 для відома та виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2023 |
Оприлюднено | 04.04.2023 |
Номер документу | 109957828 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Карімов І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні