ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
28 березня 2023 р. Справа № 902/1185/22
Господарський суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Лабунської Т.І.
за участю: секретаря судового засідання Марчук А.П.
арбітражного керуючого Хомича Р.В. (в режимі ВКЗ)
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про неплатоспроможність
В С Т А Н О В И В :
14.11.2022 до Господарського суду Вінницької області звернулася ОСОБА_1 із заявою в системі "Електронний суд" від 14.11.2022 б/н (вх.№ 1187/22) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Ухвалою суду від 06.12.2022 відкрито провадження у справі № 902/1185/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, призначено керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Хомича Р.В. та призначено попереднє засідання на 19.01.2022.
07.12.2022 на сайті Вищого господарського суду України було здійснене офіційне оприлюднення оголошення за № 69669 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Разом з тим, у зв`язку із оголошенням повітряної тривоги на території міста Вінниці та Вінницької області, судове засідання по справі № 902/1185/22, призначене на 10:30 год. 19.01.2023 не відбулось.
Ухвалою суду від 23.01.2023 попереднє засідання у справі № 902/1185/22 призначено на 14.02.2023.
Ухвалою суду від 14.02.2023, враховуючи позицію, викладену в постанові Верховного Суду від 05.10.2022 у справі № 921/39/21, зобов`язано керуючого реструктуризацією боржника, арбітражного керуючого Хомича Р.В. письмово повідомити кредиторів (зазначених боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття провадження у справі № 902/1185/22) щодо правових наслідків неподання ними у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника, докази про що надати суду та призначено судове засідання для вирішення питання про перехід до наступної судової процедури чи про закриття провадження у даній справі на 28.03.2023.
В судовому засіданні 28.03.2023 судом сповіщено, що 24.03.2023 до суду від арбітражного керуючого Хомича Р.В. надійшла заява № 02-01/12/1101 від 23.03.2023 про закриття провадження у справі.
Вказана заява мотивована тим, що підставами подання боржником заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є неможливість погасити заборгованість в розмірі 205 134,47 грн. перед 10 фінансовими установами - ТОВ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС», ТОВ "ІНВЕСТ ФІНАНС", ТОВ "МІСТЕР КЕШ", ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТРУМ», ТОВ "СС ЛОУН", ТОВ "ЛІНЕУРА УКРАЇНА", АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК", АТ "АКЦЕНТ-БАНК", ТОВ "МІЛОАН", ТОВ "ФОРЗА".
Станом на 23.03.2023 заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника до господарського суду, на адресу арбітражного керуючого та боржника не надходили.
Посилаючись на наведені обставини, арбітражний керуючий Хомич Р.В. просить суд закрити провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 на підставі п. 6 ч.1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та визнати погашеними вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексу України з процедур банкрутства строк.
Крім того, у заяві арбітражного керуючого зазначено, що останній на виконання вимог ухвали суду від 14.02.2023 та керуючись постановою Верховного Суду від 05.10.2022 по справі № 921/39/21 надіслав на адресу кредиторів, згідно поданих боржником відомостей за змістом конкретизованого списку кредиторів, які не заявилися у справі № 902/1185/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 повідомлення від 17.02.2023 щодо правових наслідків неподання у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника, про що надано відповідні докази.
Так, згідно постанови Верховного Суду від 05.10.2022 по справі № 921/39/21, Верховний Суд зауважує, що ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено обов`язок конкурсних кредиторів подати до господарського суду відповідні письмові заяви з вимогами до боржника у визначений законом строк. Разом з тим, хоч аналіз положень частини четвертої цієї статті свідчить про право кредитора заявити відповідні вимоги і після закінчення строку, встановленого для їх подання (що не впливатиме на характер та черговість таких вимог та матиме значення лише щодо права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), однак таке право не може звільнити кредитора від правових наслідків недотримання ним вказаного обов`язку щодо подання письмової заяви з вимогами до боржника у відповідні строки.
Такими правовими наслідками є закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та визначена частиною четвертою цієї статті можливість визнання погашеними вимог конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, а виконавчих документи за відповідними вимогами такими, що не підлягають виконанню.
Розглянувши вказану заяву, подані документи, дослідивши надані докази, судом здійснено наступні висновки.
У відповідності до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Як убачається з пояснювальної записки до проекту Кодексу України з процедур банкрутства метою запровадження інституту неплатоспроможності фізичних осіб було визначено врегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності боржників, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації не з їх вини та потребують допомоги з боку держави.
Також у преамбулі Кодексу України з процедур банкрутства закріплено, що цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
За цим підходом, на відміну від банкрутства юридичних осіб, у назві та за змістом положень Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства - "Відновлення платоспроможності фізичних осіб" законодавець акцентував на пріоритеті реабілітаційної процедури щодо боржника, який залежно від власної волі та обставин справи може отримати звільнення від боргів за результатами судових процедур у справі про неплатоспроможність фізичних осіб.
Отже, застосовуючи ці норми, необхідно враховувати, що, на відміну від банкрутства юридичних осіб, задоволення вимог кредиторів як основна мета провадження про неплатоспроможність фізичних осіб Кодексом України з процедур банкрутства не встановлена.
З огляду на виключне право лише боржника - фізичної особи на ініціювання справи про свою неплатоспроможність (стаття 116 Кодексу України з процедур банкрутства), суд зауважує, що цим Кодексом запроваджено "добровільне банкрутство" боржника - фізичної особи, що є правом, яким боржник, у разі дотримання певних вимог, може скористатися задля реструктуризації боргів, їх часткового чи повного прощення (списання), за результатом чого отримати звільнення від боргів і відновити свою платоспроможність.
Така правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду, викладеним у пунктах 44-51 постанови від 26.05.2022 у справі № 903/806/20.
З наведеного суд підсумовує, що процедура неплатоспроможності фізичних осіб була введена законодавцем як інструмент виходу правовим способом зі скрутного фінансового становища для приватних осіб, а саме задля звільнення від боргів та відновлення платоспроможності.
Особливості застосування процедури банкрутства до боржника - фізичної особи передбачено Книгою четвертою "Відновлення платоспроможності фізичної особи" Кодексу України з процедур банкрутства.
Ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених книгою 4 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ч. 2 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що відповідно до цього Кодексу щодо боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника. Процедура погашення боргів боржника вводиться у справі про неплатоспроможність разом з визнанням боржника банкрутом.
Відповідно до ч. 1 ст. 120 Кодексу України з процедур банкрутства з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом.
За змістом ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Порядок набуття кредитором статусу учасника провадження у справі про банкрутство визначено в ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, згідно якої конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах вказаного строку, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 скористалася своїм правом на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, посилаючись на неможливість погасити заборгованість в розмірі 205 134,47 грн., яка підтверджена матеріалами справи.
07.12.2022 на сайті Вищого господарського суду України було здійснене офіційне оприлюднення оголошення за № 69669 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
У відповідному оголошенні зазначався строк для подання заяв кредиторів з вимогами до боржника - протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі.
Як свідчать матеріали справи, після офіційного оприлюднення 07.12.2022 оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , у встановлений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства 30-денний строк від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , ані до суду, ані до керуючого реструктуризацією жодних заяв з вимогами до боржника не надійшло, у зв`язку із чим, за результатами попереднього засідання Господарським судом Вінницької області постановлено ухвалу від 14.02.2023, якою зобов`язано керуючого реструктуризацією боржника, арбітражного керуючого Хомича Р.В. письмово повідомити кредиторів (зазначених боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття провадження у справі № 902/1185/22) щодо правових наслідків неподання ними у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника, докази про що надати суду та призначено судове засідання для вирішення питання про перехід до наступної судової процедури чи про закриття провадження у даній справі на 28.03.2023.
Арбітражний керуючий Хомич Р.В., на виконання вимог ухвали суду від 14.02.2023, направив за допомогою засобів поштового зв`язку на юридичні адреси кредиторів (зазначених боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття судом провадження у справі № 902/1185/22) письмові повідомлення щодо правових наслідків неподання ними в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника, що підтверджується наявними у матеріалах справи описами вкладення від 17.02.2023, фіскальними чеками і накладними Укрпошти від 17.02.2023.
Проте, кредитори, які зазначені боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття судом провадження у справі № 902/1185/22, проігнорували свій обов`язок щодо подання заяви з грошовими вимогами до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , а також після отримання ними від керуючого реструктуризацією письмового повідомлення щодо правових наслідків невиконання цього обов`язку.
Суд звертає увагу, що ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено обов`язок конкурсних кредиторів подати до господарського суду відповідні письмові заяви з вимогами до боржника у визначений законом строк. Разом з тим, хоч аналіз положень частини четвертої цієї статті свідчить про право кредитора заявити відповідні вимоги і після закінчення строку, встановленого для їх подання (що не впливатиме на характер та черговість таких вимог та матиме значення лише щодо права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), однак таке право не може звільнити кредитора від правових наслідків недотримання ним вказаного обов`язку щодо подання письмової заяви з вимогами до боржника у відповідні строки.
Такими правовими наслідками є закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та визначена частиною четвертою цієї статті можливість визнання погашеними вимог конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, а виконавчих документи за відповідними вимогами такими, що не підлягають виконанню.
Протилежний підхід, а саме неподання конкурсними кредиторами відповідних заяв з грошовими вимогами до боржника у визначений законом строк нівелює зобов`язальний характер порядку виявлення кредиторів та унеможливлює здійснення подальшої процедури неплатоспроможності фізичної особи, оскільки одним із наслідків відсутності кредиторів боржника є неможливість організації і проведення зборів кредиторів, до основних завдань яких у процедурі реструктуризації боргів боржника віднесено розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника та прийняття рішення про його схвалення.
Аналіз положень ст. 45, 90, 120, 122 Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави для висновку, що відсутність заявлених у визначений законом строк вимог конкурсних кредиторів не є підставою для закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-боржника у попередньому засіданні суду, оскільки не спростовує наявність ознак неплатоспроможності такої особи чи загрози її неплатоспроможності.
Натомість, у випадку, якщо після відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи конкурсними кредиторами не подано у визначений законом строк заяв з грошовими вимогами до боржника, господарський суд за результатами попереднього засідання постановляє ухвалу, якою:
1) керуючись принципом судового контролю у справах про банкрутство та з урахуванням ролі арбітражного керуючого у цій категорії справ (наділеного нормами Кодексу України з процедур банкрутства відповідними повноваженнями щодо взаємодії з кредиторами боржника), зобов`язує керуючого реструктуризацією боргів боржника письмово повідомити кредиторів (зазначених боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття судом такого провадження) щодо правових наслідків неподання ними у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника;
2) призначає відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства судове засідання для вирішення питання про перехід до наступної судової процедури (процедури погашення боргів) чи про закриття провадження у справі.
Така правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду, викладеним у постанові від 05.10.2022 у справі № 921/39/21.
В силу ч. 4 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, обставини, що свідчать про добросовісну поведінку боржника (сумлінна співпраця боржника з керуючим реструктуризацією, відкрита його взаємодія з судом, яка полягає у добросовісному користуванні процесуальними правами та сумлінному виконанні процесуальних обов`язків, зокрема повідомлення про обставини, що стали підставою для звернення до суду (п. 3 ч. 2 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства), надання повної і достовірної інформації про власний майновий стан та членів сім`ї, щодо розміру та джерел доходів (п. 4 -11 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства) тощо), у сукупності з іншими обставинами справи підлягають врахуванню господарським судом під час вирішення питання щодо закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та застосування правових наслідків, встановлених частиною четвертою цієї статті.
Як вже зазначалося вище, ОСОБА_1 скористалася своїм правом на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, посилаючись на неможливість погасити заборгованість в розмірі 205 134,47 грн., яка підтверджена матеріалами справи.
Тобто, боржник проявив добросовісну поведінку, спрямовану на врегулювання наявної заборгованості шляхом застосування процедур банкрутства.
Проте, кредитори, які зазначені боржником у заяві про відкриття провадження у справі та заборгованість перед якими стала підставою для відкриття судом провадження у справі № 902/1185/22, проігнорували свій обов`язок щодо подання заяви з грошовими вимогами до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , а також після отримання ними від керуючого реструктуризацією письмового повідомлення щодо правових наслідків невиконання цього обов`язку.
Тобто, у даній справі відсутні кредитори, які висувають свої грошові вимоги до боржника, а також відсутні визнані судом вимоги кредиторів до боржника.
Разом з тим, слід зазначити, що суд позбавлений можливості самостійно залучати кредиторів до участі у справі.
Водночас, суд, проаналізувавши матеріали справи, встановив відсутність визначених ч. 7 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства підстав для закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, зазначення боржником у деклараціях про майновий стан повної та достовірної інформації про майно, доходи та витрати її та членів її сім`ї, а також надання документально підтверджених відомостей про власний майновий стан та членів сім`ї.
Отже, наявними у справі документами підтверджена неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , а обставини справи свідчать про добросовісну поведінку боржника щодо подання нею заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та вказаних нею відомостей.
Суд звертає увагу, що четверта книга Кодексу України з процедур банкрутства містить особливі підстави закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи (ч. 7 ст. 123, ч. 11 ст. 126, ч. 3 ст. 128, ч. 3 ст. 129, ч. 1 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства).
При цьому, такої особливої підстави для закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи у процедурі реструктуризації боргів як незвернення кредиторів з грошовими вимогами до боржника не передбачено.
Водночас, враховуючи положення ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, під час провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи застосовуються також і загальні підстави для закриття провадження у справі про банкрутство, визначені у ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, згідно якої господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог.
Таким чином, враховуючи, що в межах даної справи кредиторами до боржника не висунуто вимог, зважаючи на завдання процедури відновлення платоспроможності фізичної особи, основні принципи господарського судочинства, а також обставини даної справи, суд вважає за можливе задовольнити заяву боржника про закриття провадження у справі, закрити провадження у справі № 902/1185/22 про неплатоспроможність ОСОБА_1 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та застосування наслідків, встановлених ч. 4. цієї статті.
Водночас, суд припиняє повноваження арбітражного керуючого Хомича Р.В. як керуючого реструктуризацією боржника - ОСОБА_1 , а також припиняє дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою Господарського суду Вінницької області від 06.12.2022 у справі № 902/1185/22, згідно ч. 5 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства.
В судовому засіданні 28.03.2023 судом розглянуто звіт арбітражного керуючого Хомича Р.В. про нарахування та виплату грошової винагород арбітражного керуючого у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою суду від 06.12.2022 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, призначено керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Хомича Р.В.
У поданому до суду звіті арбітражним керуючим Хомичем Р.В. повідомлено, що за період процедури реструктуризації боргів ОСОБА_1 з 06.12.2022 по 06.03.2023, арбітражним керуючим було нараховано основну грошову винагороду в загальному розмірі 29 023,87 грн.
Між арбітражним керуючим Хомичем Р.В. та боржником ОСОБА_1 укладено Договір про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого від 10.11.2022, як альтернатива мирного/компромісного врегулювання правовідносин з оплати винагороди арбітражному керуючому (керуючому реструктуризацією) за виконання відповідних повноважень протягом трьох місяців.
Цим Договором визначено порядок оплати послуг та відшкодування витрат керуючого реструктуризацією.
Водночас, п. 3.1. Договору передбачено, що оплата послуг керуючого реструктуризацією становить 19 500,00 грн. за весь строк виконання повноважень, починаючи з дати його призначення та до моменту прийняття комітетом кредиторів відповідного рішення про встановлення оплати послуг керуючого реструктуризацією.
Згідно з п. 3.3. Договору боржник вносить (перераховує) оплату рівними частинами протягом 10 місяців у сумі 1 950,00 грн. щомісячно на депозитний рахунок суду, в якому відкрито провадження у справі про неплатоспроможність.
Судом з`ясовано, що розрахунок грошової винагороди здійснювався виходячи з розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, який з 01.12.2022 становив - 2 600,00 грн., а з 01.01.2023 - 2 684,00 грн.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що розмір грошової винагороди є обґрунтованим та таким, що здійснено відповідно до норм ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
При цьому, як слідує із змісту звіту та доданих до нього письмових доказів, під час виконання повноважень керуючого реструктуризацією боржника арбітражним керуючим Хомичем Р.В. не понесено жодних витрат.
Зважаючи на вищевикладене в своїй сукупності, суд дійшов висновку про затвердження звіту про нарахування і виплату основної грошової винагороди у справі № 902/1185/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 за період з 06.12.2022 по 28.03.2023 в розмірі 29 023,87 грн.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 6, 9, 30, 90, 113, 121, 134 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 2, 3, 7, 11, 18, 42, 232, 233, 234, ч. 1 ст. 235, 236, 255, 256, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. Затвердити звіт № 02-01/12/1102 від 23.03.2023 арбітражного керуючого Хомича Романа Володимировича про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період виконання повноважень керуючого реструктуризацією у справі № 902/1185/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 з 06.03.2023 по 28.03.2023 в сумі 29 023,87 грн.
2. Задоволити заяву арбітражного керуючого Хомича Романа Володимировича № 02-01/12/1101 від 23.03.2023 про закриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
3. Закрити провадження у справі № 902/1185/22 про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
4. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк вважаються погашеними, а виконавчі документи за цими вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
5. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою Господарського суду Вінницької області від 06.12.2022 у справі № 902/1185/22.
6. Звільнити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від боргів, крім вимог, зазначених у ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства.
6. Припинити повноваження арбітражного керуючого Хомича Романа Володимировича, як керуючого реструктуризацією боржника - Карпенко Галини Іванівни.
7. Відповідно до ч. 1 ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення - 28.03.2023.
8. Ухвала суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Північно-західного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
9. Повний текст ухвали суду складено та підписано - 03.04.2023.
10. Копію ухвали надіслати згідно переліку рекомендованим листом, а також на відомі суду електронні адреси: Карпенко Г.І. - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; арбітражного керуючого Хомича Р.В. - ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ГУ ДПС у Вінницькій області - vin.official@tax.gov.ua; Хмільницький відділ державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) - info@hm.vn.dvs.gov.ua; Сектору з питань банкрутства у Вінницькій області Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції - bankrut@vn.minjust.gov.ua; УВД ФСС України у Вінницькій області - vi@fssu.gov.ua; ГУ ПФУ у Вінницькій області - gu@vn.pfu.gov.ua.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук.прим.:
1 - до справи;
2 - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 04.04.2023 |
Номер документу | 109959405 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні