"27" березня 2023 р. Справа № 363/1622/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2023 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участі представника третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт адвоката ОСОБА_3 розглянувши клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023116150000118 від 23.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородського районного суду надійшло клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023116150000118 від 23.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, в якому просить накласти арешт на транспортний засіб автомобіль марки «RENAULT MASTER, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору (спеціалізований вантажний-спеціалізований фургон малотонажний), 2013 року випуску, власником (користувачем) якого є ТОВ «ТОПІАР», м. Київ, Оболонський р-н, вул. Автозаводська, 24/2, кв. 214, ключі від автомобіля марки RENAULT MASTER, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , заборонивши розпорядження, користування та відчуження до скасування арешту у встановленому законом порядку. Транспортний засіб автомобіль марки «RENAULT MASTER, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору (спеціалізований вантажний-спеціалізований фургон малотонажний), 2013 року випуску, власником (користувачем) якого є ТОВ «ТОПІАР», АДРЕСА_1 залишити на зберігання на території майданчику Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, що за адресою: Київська область м. Вишгород, вул. Кургузова, 3. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , та ключі від автомобіля марки RENAULT MASTER, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору залишити зберігатись у матеріалах кримінального провадження.
Обґрунтовуючи клопотання, посилається на те, що до Вишгородського РУП ГУНП в Київській області 23.03.2023 року надійшов рапорт працівника ВРПП Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 , про те, що під час патрулювання за адресою: Київська область, Вишгородський район, автодорога Вишгород-Ровжі, виявлено автомобіль марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_6 , який пред`явив працівникам поліції свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , візуально з ознаками підробки. ЖЄО 3979. Виїздом слідчо-оперативної групи за адресою: Київська область, Вишгородський р-н, автодорога «Вишгород-Ровжі» в період часу з 14 год 30 хв 15 год 20 хв., проведено огляду місця події, в ході якого оглянуто автомобіль маркиRENAULTMASTER,д.н.з. НОМЕР_1 ,білого кольору(спеціалізованийвантажний-спеціалізованийфургон малотонажний),2013року випуску,номер кузова: НОМЕР_3 за кермомякого перебував ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .В ходіогляду місцяподії ОСОБА_6 надав слідчомусвідоцтво прореєстрацію транспортногозасобу серії НОМЕР_2 від 20.05.2020, власником транспортного засобу - RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору 2013 року випуску, номер кузова: НОМЕР_3 відповідно до якого власником автомобіля є ТОВ «ТОПІАР» (адреса: м. Київ, Оболонський район, вул. Автозаводська, 24/2, кв.214). В ході огляду виявлено, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 має явні ознаками підробки, зокрема накладенням написів. В ході огляду місця події вилучено: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 ; ключі від автомобіля марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору; автомобіль марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору (спеціалізований вантажний-спеціалізований фургон малотонажний), номер шасі НОМЕР_3 .
Зважаючи на те, що на даний час досудове розслідування триває, встановлюються всі обставини кримінального правопорушення, транспортний засіб автомобіль марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору (спеціалізований вантажний-спеціалізований фургон малотонажний), 2013 року випуску та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 мають істотне значення для досудового розслідування, оскільки потребують подальшого дослідження з метою встановлення всіх обставин вказаного кримінального правопорушення.
Метою накладення арешту на вищевказане майно, є саме запобігання його знищення та відчуження, оскільки це призведе до втратити предмету кримінального проступку.
В рамках кримінального провадження необхідно провести судову технічну експертизу документів об`єктом котрої буде свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , у зв`язку з чим важливо збереження його стану та транспортно-трасологічну експертизу об`єктом котрої буде, автомобіль марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 .
З метою забезпечення збереження речових доказів, невжиття заходів щодо заборони користування, розпорядження та відчуження, може призвести до його можливого відчуження чи приховування доцільно накласти арешт на зазначене майно.
Прокурор в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. В клопотанні про арешт майна, просить дане клопотання розглядати без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт ТОВ «ТОПІАР» адвокат ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання прокурора з причин його необґрунтованості. Зауважив, що стороною обвинувачення належним чином не обґрунтовано, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу має ознаки підробки. Окрім цього автомобіль та ключі взагалі не є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 358 КК України. Накладення арешту на автомобіль та ключі вважає надмірним втручанням у права власника, оскільки зазначений автомобіль є робочою машиною ТОВ «ТОПІАР».
Відповідно до ст. 172 КПК України неприбуття учасників в судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
З матеріалів клопотання встановлено, що сектором дізнання Вишгородського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023116150000118 від 23.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
23.03.2023 року в період часу з 14 год 30 хв 15 год 20 хв., за адресою: Київська область, Вишгородський р-н, автодорога «Вишгород-Ровжі» проведено огляду місця події, в ході якого оглянуто автомобіль маркиRENAULTMASTER,д.н.з. НОМЕР_1 ,білого кольору(спеціалізованийвантажний-спеціалізованийфургон малотонажний),2013року випуску,номер кузова: НОМЕР_3 за кермомякого перебував ОСОБА_6 .В ходіогляду місцяподії ОСОБА_6 надав слідчомусвідоцтво прореєстрацію транспортногозасобу серії НОМЕР_2 від 20.05.2020 року. В ході огляду виявлено, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 має явні ознаками підробки, зокрема накладенням написів. В ході огляду місця події вилучено: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 ; ключі від автомобіля марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору; автомобіль марки RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору (спеціалізований вантажний-спеціалізований фургон малотонажний), номер шасі НОМЕР_3 .
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 власником транспортного засобу - RENAULT MASTER, д.н.з. НОМЕР_1 , білого кольору 2013 року випуску, номер кузова: НОМЕР_3 є ТОВ «ТОПІАР».
23.03.2023 року постановою дізнавача сектору дізнання Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_7 вилучене майно, а саме: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 ; ключі відавтомобіля маркиRENAULTMASTER,д.н.з. НОМЕР_1 ,білого кольорута автомобільмарки RENAULTMASTER,д.н.з. НОМЕР_1 ,білого кольору(спеціалізованийвантажний-спеціалізованийфургон малотонажний),номер шасі НОМЕР_3 ,визнано речовимидоказами.
Згідно з ч.1 та ч.11 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до п. 1 ч. 2 та ч. 3 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно доч.1ст.173КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність;3-1) можливість спеціальної конфіскації майна; 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою;5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
За таких умов, з метою забезпечення всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вказаного кримінального провадження, та належного збереження речових доказів, слідчий суддя вважає необхідним накласти арешт на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу автомобіля марки «RENAULT MASTER», державний номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_2 , заборонивши розпорядження, користування та відчуження до скасування арешту у встановленому законом порядку;
При цьому зазначений спосіб арешту суд вважає необтяжливим в розумінні встановлення балансу інтересів досудового розслідування й обмеження прав особи на володіння майном, який є прийнятним і виправданим для втручання у вказані права з метою виконання завдань кримінального провадження.
Щодо накладення арешту на транспортний засіб автомобіль марки «RENAULT MASTER», державний номерний знак НОМЕР_1 , та ключі від вказаного автомобіля слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань сектором дізнання здійснюється досудове розслідування за фактом використання завідомо підробленого документа.
Проаналізувавши викладені норми закону та обставини кримінального правопорушення, враховуючи кваліфікацію скоєного та санкцію ч. 4ст. 358 КК України, яка не передбачає конфіскації, можна казати, що накладення арешту на вилучене майно фактично переслідує єдину мету - збереження речових доказів.
Разом з тим, кримінальне провадження відкрито за фактом використання підробленого документу - свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а не за ознаками ст.ст. 289 чи 290КК України, отже підстав стверджувати, що вказаний автомобіль та ключі від нього відповідають критеріям, зазначеним вст. 98 КК України, є знаряддям,засобом чи предметом вчинення кримінального правопорушення, зберігли на собі його сліди, не теперішній час не має.
Жоден з ризиків, а саме приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження зазначеного автомобіля та ключів від нього, прокурором не доведений.
Беручи до уваги конкретні обставини кримінального правопорушення, його класифікацію слідчий суддя дійшов висновку, що необхідність в накладенні арешту на транспортний засіб автомобіль марки «RENAULT MASTER», державний номерний знак НОМЕР_1 , та ключі від вказаного автомобіль в рамках даного кримінального провадження відсутня. Такий арешт суд вважає надмірним та необґрунтованим втручанням в права власника зазначеного транспортного засобу.
Таким чином заявлене клопотання підлягає частковому задоволенню. А саме в частині накладення арешту на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу автомобіля марки «RENAULT MASTER», державний номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_2 , заборонивши розпорядження, користування та відчуження до скасування арешту у встановленому законом порядку.
На підставівикладеногоікеруючисьст.ст.132,170-175,371-372 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №12023116150000118 від 23.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України задовольнити частково.
Накласти арешт на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу автомобіля марки «RENAULT MASTER», державний номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_2 , заборонивши розпорядження, користування та відчуження до скасування арешту у встановленому законом порядку;
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Зберігання майна здійснювати в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19 листопада 2012 року «Про затвердження порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження».
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню слідчим відділом Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області.
Повний текст ухвали проголошено о 09 год. 00 хв. 03 квітня 2023 року.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, відсутніми при проголошенні в той же строк з моменту отримання її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109961735 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Свєтушкіна Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні