Ухвала
від 04.04.2023 по справі 474/1108/21
ВРАДІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 474/1108/21

Провадження № 2/474/10/23

УХВАЛА

про призначення експертизи

04.04.23р. смт Врадіївка

Врадіївський районний суд Миколаївської області у складі:

головуючого судді Сокола Ф.Г.

за участю секретаря судового засідання Тодосьєвої А.С.

відповідачки ОСОБА_1

розглянув у підготовчому судовому засіданні матеріали справи за позовом Акціонерного товариства Оператор газорозподільчої системи Миколаївгаз до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об`єм природного газу, -

встановив:

29.12.2021р. Акціонерне товариство Оператор газорозподільчої системи Миколаївгаз (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об`єм природного газу в сумі 14 880 грн. 15 коп.

09.11.2022р. та 03.03.2023р. відповідачка ОСОБА_1 звернулася до суду із клопотаннями, в яких просить призначити судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київському науково-дослідного інституту судових експертиз, та поставити на вирішення перед експертами таке питання:

- Чи виконано підпис у заяві-приєднання до умов договору від 01.04.2016р., який наданий до суду як основний доказ по справі, ОСОБА_1 ?

На обґрунтування клопотання відповідачка ОСОБА_1 зазначила, що 27.12.2015р. вона уклала з позивачем договір про надання населенню послуг з газопостачання, при цьому ніякої заяви-приєднання від 01.04.2016р., на яку посилається позивач як на підставу стягнення заборгованості, не підписувала та нікому не надавала довіреності на підписання останньої.

06.12.2022р. представниця позивача ОСОБА_3 подала до суду заяву, в якій заперечує щодо призначення судової почеркознавчої експертизи вказуючи, що призначення експертизи є недоречним.

Представниця позивача ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, хоча належним чином, в порядку визначеному ст.ст. 128-131 ЦПК України, повідомлена про дату, час та місце проведення судового засідання. Водночас 04.04.2023р. звернулася до суду із заявою, в якій просить провести підготовче судове засідання за її відсутності, про причини неявки не повідомила. При цьому не запропонувала свого переліку питань, які необхідно поставити на вирішення експертів, як і експертну установи чи експерта, яким необхідно доручити проведення експертизи.

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_1 підтримала клопотання про призначення експертизи та просила його задовольнити, гарантуючи оплату за проведення експертизи.

Відповідачка ОСОБА_2 всудове засідання не з`явилася, хоча належним чином, в порядку визначеному ст.ст. 128-131 ЦПК України, повідомленапро дату, час та місце проведення судового засідання, про причини неявки не повідомила.

З огляду на вищевикладене та приписи ст.ст. 198, 221 та 223 ЦПК України суд вважає за можливе провести підготовче судове засідання за відсутності учасників судового розгляду, які не з`явилися в судове засідання, оскільки неявка останніх не перешкоджає розгляду клопотання про проведення експертизи.

Розглянув клопотання про проведення експертизи, заслухав пояснення відповідачки ОСОБА_1 , судом встановлено таке.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Статтею 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.

Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Враховуючи те, що позовні вимоги стосуються, зокрема, обставин укладення між позивачем та відповідачкою ОСОБА_1 договору розподілу природного газу, а тому суд вважає, що вказана обставина, для встановлення якої необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, має значення для вирішення спору. При чому суд також враховує відсутність у матеріалах справи відповідних висновків експертів із цих самих питань.

Таким чином, з метою всебічного, повного та об`єктивного вирішення спору, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання відповідачки ОСОБА_1 та призначити судову почеркознавчу експертизу, доручивши її проведення експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

З урахуванням положень Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998р., та з урахуванням питання запропонованого відповідачкою ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне поставити на вирішення експертів таке питання:

- Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у заяві-приєднанні до умов договору розподілу природного газу (для побутового споживання) від 01.04.2016р. у графі особистий підпис ОСОБА_1 чи іншою особою?

З огляду на те, що призначення експертизи ініційовано відповідачкою ОСОБА_1 , а тому оплату за проведення експертизи слід покласти на останню.

Керуючись ст.ст. 76, 103, 104, 252, 259-261 ЦПК України, суд, -

постановив:

Клопотання відповідачки ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи - задовольнити.

Призначити судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384 та 385 КК України.

Поставити на вирішення експертам таке питання:

- Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у заяві-приєднанні до умов договору розподілу природного газу (для побутового споживання) від 01.04.2016р. у графі особистий підпис ОСОБА_1 чи іншою особою?

Якщо експерт під час підготовки висновку встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право включити до висновку свої міркування про ці обставини.

Оплату за проведення експертизи покласти на відповідачку ОСОБА_1 .

Надати в розпорядження експертів матеріали цивільної справи № 474/1108/21, провадження № 2/474/10/23.

На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.

Роз`яснити сторонам, що у відповідності до ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Врадіївський районний суд Миколаївської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Ф.Г. Сокол

СудВрадіївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення04.04.2023
Оприлюднено06.04.2023
Номер документу109990166
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —474/1108/21

Постанова від 12.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Ямкова О. О.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Ямкова О. О.

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Ямкова О. О.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Ямкова О. О.

Рішення від 25.04.2024

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Рішення від 25.04.2024

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 28.08.2023

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 04.04.2023

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 15.07.2022

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні