УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
04.04.2023м. ДніпроСправа № 904/2847/22
За заявою Дочірнього підприємства "Автоскладний завод №1" Публічного акціонерного товариства" Автомобільна компанія "Богдан Моторс", м. Луцьк
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд" (49006, м. Дніпро, вул. Алексєєнко Надії, буд. 25, код ЄДРПОУ 34909128)
про визнання банкрутом
Суддя Соловйова А.Є.
ВСТАНОВИВ:
06.09.2022 Дочірнє підприємство "Автоскладний завод №1" Публічного акціонерного товариства" Автомобільна компанія "Богдан Моторс" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою вих. №93/01-23 від 05.09.2022 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд" (49006, м. Дніпро, вул. Алексєєнко Надії, буд. 25, код ЄДРПОУ 34909128), на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою суду від 04.10.2022 відкрито провадження за заявою Дочірнього підприємства "Автоскладний завод №1" Публічного акціонерного товариства" Автомобільна компанія "Богдан Моторс" у справі №904/2847/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд" (49006, м. Дніпро, вул. Алексєєнко Надії, буд. 25, код ЄДРПОУ 34909128).
Постановою суду від 20.12.2022 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд" (49006, м. Дніпро, вул. Алексєєнко Надії, буд. 25, код ЄДРПОУ 34909128). Припинено повноваження арбітражного керуючого Сердюк Марини Миколаївни (свідоцтво №1744 від 10.11.2015, 01033, м. Київ, вул. Сім`ї Прахових, 58/10), як розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд". Визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд" (49006, м. Дніпро, вул. Алексєєнко Надії, буд. 25, код ЄДРПОУ 34909128) банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 20.12.2023. Призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Велл Бой Трейд" (49006, м. Дніпро, вул. Алексєєнко Надії, буд. 25, код ЄДРПОУ 34909128) арбітражного керуючого Сердюк Марину Миколаївну (свідоцтво №1744 від 10.11.2015, 01033, м. Київ, вул. Сім`ї Прахових, 58/10).
03.04.2023 від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшло клопотання б/н від 03.04.2023, в якому просило суд:
- зупинити провадження у справі №904/2847/22 про банкрутство ТОВ "Велл Бой Трейд" (34909128) до проведення документальної позапланової перевірки контролюючим органом.
Розглянувши клопотання №б/н від 03.04.2023 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Господарський суд Дніпропетровської області не вбачає підстав для його задоволення, з огляду на наступне.
Частиною 1 статті 3 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно з ч. 1 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Таким чином, нормами процесуального законодавства передбачено право подання заяв та клопотань тільки учасникам справи.
Частиною 5 статті 41 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у справах про банкрутство склад учасників справи визначається Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).
Сторони у справі про банкрутство у відповідності до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства це конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).
Учасники у справі про банкрутство згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - це сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір.
Кредитор у відповідності до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства це юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника.
Станом на 04.04.2023 від ГУ ДПС у Дніпропетровській області грошові вимоги до боржника у даній справі не надходили, позовів щодо вирішення спору за участю боржника заявником на даний час не подано.
Враховуючи викладене, станом на теперішній час ГУ ДПС у Дніпропетровській області не є кредитором та учасником провадження по даній справі.
Згідно ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: 1) перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі; 2) призначення судом експертизи; 3) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 84 цього Кодексу; 4) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави; 5) виключено; 6) прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом; 7) перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.
Частиною 3 статті 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що з питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 2 ст. 232 Господарського процесуального кодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Згідно з ч. 17 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі про банкрутство юридичної особи не підлягає зупиненню.
Враховуючи те, що саме учасники справи наділені правом на подачу заяв та клопотань, тоді як Головне управління ДПС у Дніпропетровській області не набуло такого статусу у справі, оскільки положеннями Господарського процесуального кодексу України не передбачено підстави для зупинення провадження у справі у зв`язку із проведенням контрольно-перевірочних заходів відповідно до п. 78.1.7. п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України, а також у зв`язку з тим, що Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає взагалі процесуальної можливості зупинення справи про банкрутство, суд відмовляє у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про зупинення провадження у справі до проведення перевірки.
Керуючись ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 1, ч. 17 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд
УХВАЛИВ:
Клопотання №б/н від 03.04.2023 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про зупинення провадження до проведення перевірки - відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 04.04.2023 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.Є. Соловйова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 109993509 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Соловйова Анастасія Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні