ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.04.2023 Справа № 908/1093/23
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали за позовом: Акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК», ідентифікаційний код юридичної особи 14360570 (вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, буд. 50, м. Дніпро, 49094)
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ант Агросервіс», ідентифікаційний код юридичної особи 37637938 (вул. Жуковського, буд. 4, м. Мелітополь, Запорізька область, 72318)
до відповідача-2: ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 590 000 грн 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області 04.04.2023 надійшла позовна заява б/н, від 24.03.2023 Акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ант Агросервіс» та ОСОБА_1 солідарно заборгованість за кредитним договором № б/н від 04.02.2022 в розмірі 590 000 грн 00 коп., з яких: 50 000 грн 00 коп. - заборгованість за кредитом та 90 000 грн 00 коп. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.04.2023 справу № 908/1093/23 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної заяви, господарський суд дійшов висновку, що заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Позовні заяви повинні подаватися до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частинами 2, 4, 5 статті 91 ГПК України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З 01 вересня 2021 року набрав чинності розроблений згідно з правилами, установленими в національній стандартизації України стандарт «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020», затверджений наказом ДП «УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОБЛЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЯКОСТІ» від 01.07.2020 № 144, положення якого поширюються на всі органи державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій та інших юридичних осіб незалежно від форми власності.
В пункті 5.26 цього стандарту визначено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Верховний Суд у постанові від 08.05.2019 по справі №160/7887/18 вказав, що оскільки під засвідченням копії документа слід розуміти саме засвідчення відповідності копії оригіналу відповідного документу, відсутність на копії напису про її засвідчення «Згідно з оригіналом» чи в іншому словесному виразі дає підстави вважати її такою, що не посвідчена в установленому порядку.
Отже копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Надання копій документів (додатків до позовної заяви) у прошитому вигляді без напису про їх засвідчення («Згідно з оригіналом» чи в іншому словесному виразі) може бути лише підтвердженням кількості аркушів, на яких вони надані, та не є належним засвідченням їх копій
Разом з тим, додані до позовної заяви копії документів, якими обґрунтовано вимоги, не засвідчені належним чином.
Так, позовну заяву разом із додатками до неї (у копіях) надано у прошитому вигляді, а саме усі документи з нумерацією сторінок прошиті ниткою через отвір із написом - «Скріплено та пронумеровано Представник АТ КБ «Приватбанк» Безменко М.Є. 24.03.2023, 60 сторінок», підписом та печаткою адвоката.
При цьому, засвідчувальна відмітка Згідно з оригіналом про підтвердження відповідності прошитих копій документів їх оригіналам відсутня.
Надання позивачем копій документів (додатків до позовної заяви) у прошитому вигляді може бути лише підтвердженням кількості аркушів, на яких вони надані, та не є належним засвідченням їх копій.
Таким чином, до позовної заяви додано копії документів, які через відсутність їх засвідчення не є належними доказами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, що є порушенням вимог ст. 164 ГПК України.
Слід також зауважити, що довіреність та свідоцтво в підтвердження повноважень представника на підписання позовної заяви також не засвідчені належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 ГПК України у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно зі ст. 162 ГПК України:
1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
3. Позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем додано до позову докази в підтвердження реквізитів відповідача-2 у справі, однак, дату та рік народження і паспортні данні відповідача-2 - Антропової Наталі Анатоліївни позивачем у позові не зазначені.
Також не зазначено позивачем і вжиття ним всіх необхідних заходів щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів станом на день подання даної позовної заяви для належного повідомлення відповідачів про подання даної позовної заяви.
Враховуючи відсутність можливості направлення позову з додатками відповідачам поштовим зв`язком, позивачу слід здійснити всі можливі заходи щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів на даний час та дійсної на сьогодні поштової та електронної адреси відповідачів та інших можливих засобів зв`язку, враховуючи наведення у позові електронних адрес відповідачів.
Позивачем до позову не додано доказів в підтвердження отримання відповідачами позову з додатками електронною поштою.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати заявникові строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду в електронному вигляді, надавши суду:
- належним чином завірених копій документів, доданих до позовної заяви;
- уточнення позову щодо реквізитів відповідача -2 (паспортних даних та року і дати народження);
- вжиття всіх можливих заходів щодо з`ясування місцезнаходження відповідачів станом на день подання даної позовної заяви для належного повідомлення відповідачів про подання даної позовної заяви;
- докази в підтвердження повідомлення відповідачів про подання позивачем позову з додатками та заяви про усунення недоліків, вказаних у даній ухвалі (чи здійснення всіх можливих заходів щодо цього).
3. Роз`яснити заявникові, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Копію даної ухвали направити позивачеві відповідно до наданої заявки про отримання процесуальних документів в електронному вигляді на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 04.04.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 109993912 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Науменко А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні