Ухвала
від 03.04.2023 по справі 916/1286/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"03" квітня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/1286/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М., розглянувши матеріали вх.№1334/23

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Маркет" (24300, Вінницька обл., Тростянецький р-н, смт. Тростянець, вул. 1-го Травня, буд. 29)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Зодчий" (65012, м. Одеса, вул. Осипова, буд. 48)

про стягнення 596 664,50 грн

ВСТАНОВИВ:

28.03.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Маркет" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зодчий", в якій просить суд стягнути з відповідача 596 664,50 грн за непоставлений товар за договором поставки №02/01/20 від 25.01.2020, а також судові витрати.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає про порушення відповідачем зобов`язання з поставки товару за договором.

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В порушення визначених норм Господарського процесуального кодексу України позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. (ч. 1 ст. 172 ГПК України)

За Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, зазначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (пункт 59).

У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися. (пункт 61).

Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є оригінал опису вкладення в поштовий конверт, в якому зазначений поіменний перелік документів, що надсилається адресату.

Правильне заповнення опису вкладення надає можливість суду встановити, які саме документи направлено іншому учаснику справи та їх відповідність документам, які додано до позову, що надійшов до суду.

Так, при поданні позовної заяви позивачем не було надано копію договору поставки №02/01/20 від 25.01.2020 року та копію платіжного доручення №230 від 16.12.2020 року на суму 14 000 грн, про що канцелярією суду було складено відповідний акт.

29.03.2023 до суду від позивача надійшов супровідний лист разом із зазначеними документами, до якого не додано доказів направлення таких документів відповідачу.

Як встановлено судом, в доданому до позовної заяви описі вкладення відсутній поіменний перелік додатків до позовної заяви, а зазначено лише про їх наявність у кількості 42 аркуша. Таким чином, суд позбавлений можливості встановити, які саме документи направлено відповідачу та їх відповідність документам, які надійшли до суду.

Крім того, суд звертає увагу позивача на наступне.

Згідно з ч.1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до ч.1 ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Допустимість доказів означає, що у випадках, передбачених нормами матеріального права, певні обставини повинні підтверджуватися певними засобами доказування або певні обставини не можуть підтверджуватися певними засобами доказування.

За положеннями ст.10 Конституції України, державною мовою є українська мова.

Відповідно до ст.10 ГПК України, господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.

За положеннями ст. 12 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та ст.14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

Враховуючи викладене, суд зауважує, що докази, додані до позовної заяви, повинні бути складені державною (українською) мовою.

З огляду на вищенаведене, господарський суд зазначає, що при зверненні із позовною заявою позивачем разом із документами, які виготовлені на іноземній мові, повинні бути подані належним чином засвідчені переклади на державну мову.

Між тим, договір поставки №02/01/20 від 25.01.2020, укладений між позивачем та відповідачем, поданий позивачем до суду з порушенням наведених приписів законодавства.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Так, суд зауважує, що відповідно до положень п.2.3, 2.7, 2.8 договору, покупець здійснює оплату партії продукції в наступному порядку: 100% передплата від вартості партії продукції, зазначеної в заявці та підписаної сторонами, у порядку, встановленому в договорі, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок постачальника протягом 2-х банківських днів з моменту виставлення рахунку. На підставі заявок постачальник формує для покупця рахунок на оплату кожної конкретної партії продукції. Рахунок на оплату продукції надсилається покупцю та є дійсним протягом 3 робочих днів з моменту направлення.

Як встановлено судом, у поданих позивачем платіжних дорученнях призначенням платежу визначено оплату за газобетонний блок згідно з рахунками-фактурами.

Втім, зазначені рахунки-фактури не надані позивачем до суду, що унеможливлює висновок щодо проведення оплати саме за укладеним договором.

Згідно до ч.1 та ч. 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Отже, з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява ТОВ "Бізнес-Маркет" на підставі ч.1 ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, надання оригіналу опису вкладення в поштовий конверт, в якому зазначений поіменний перелік документів, що надсилається відповідачу, належним чином засвідченого перекладу договору поставки №02/01/20, рахунків-фактури, згідно з яким проводилась оплата.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Маркет" за вх.№1334/23 від 28.03.2023 залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, надання оригіналу опису вкладення в поштовий конверт, в якому зазначений поіменний перелік документів, що надсилається відповідачу, належним чином засвідченого перекладу договору поставки №02/01/20, рахунків-фактури, згідно з яким проводилась оплата.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Повідомити позивача, що він у відповідності до ч. 2 ст. 164 ГПК України зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

5. Повідомити учасників справи про те, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.

Ухвала суду набирає законної сили 03.04.2023 та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.М. Щавинська

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення03.04.2023
Оприлюднено06.04.2023
Номер документу109994624
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —916/1286/23

Ухвала від 25.05.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 03.04.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні