Справа № 444/3246/22
Провадження № 2-во/444/9/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
04 квітня 2023 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Ясиновський Р. Б.
секретар судового засідання Проданова М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква Львівської області заяву представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Гнатів Оксани Михайлівни у справі №444/3246/22 про виправлення описки, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 , в інтересах якої діє її представник адвокат Гнатів О.М., звернулася до Жовківського районного суду Львівської області із позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 про визнання права власності на 1/3 земельної ділянки у порядку спадкування.
Рішенням Жовківського районного суду Львівської області від 23 лютого 2023 року ухвалено позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 земельної ділянки кадастровий номер 4622784400:04:001:0080, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
До Жовківського районного суду Львівської області 03 квітня 2023 року надійшла заява від представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Гнатів Оксани Михайлівни про виправлення описки, в якій просить: "внести виправлення у резолютивну частину рішення Жовківського районного суду Львівської області рішення у цивільній справі № 444/3246/22 шляхом уточнення: Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 земельної ділянки кадастровий номер 4622784400:04:001:0080, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 у порядку спадкування".
Вказує, що таке уточнення не змінюватиме рішення суду та відповідатиме змісту такого і наявним у справі доказам і обставинам.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 247 ЦПК України судовий розгляд проведено без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Правила цієї статті передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки. При цьому опискою визнається помилка, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, які мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках (пропуск літери, цифри, їх перестановка) тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може ускладнити виконання в цілому судового рішення.
За наслідками розгляду питання щодо виправлення описки чи очевидної арифметичної помилки суд постановляє ухвалу про внесення виправлень у відповідне судове рішення (постанову чи ухвалу) чи відмову у внесенні виправлень.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 14 «Про судове рішення цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
У прохальній частині позовної заяви позивачка просила визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/3 земельної ділянки кадастровий номер 4622784400:04:001:0080, розташована за адресою: АДРЕСА_1 (аркуш справи № 5).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Від так суд не вбачає підстав для задоволення заяви про виправлення описки у резолютивній частині рішення суду шляхом уточнення, оскільки судом ухвалено рішення в межах заявлених позивачкою позовних вимог. Суд не вправі виходити за межі заявлених вимог.
Досліджуючи подану заяву про виправлення описки та аналізуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що в задоволенні заяви слід відмовити, оскільки така за своїм змістом не є заявою про виправлення описки та суперечить нормам процесуального Закону.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Гнатів Оксани Михайлівни у справі №444/3246/22 про виправлення описки відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Ясиновський Р. Б.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 109999799 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Ясиновський Р. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні