Ухвала
від 04.04.2023 по справі 320/10067/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову в забезпеченні позову

04 квітня 2023 року м. Київ320/10067/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О.,

розглянувши в місті Києві у письмовому провадженні клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМАРТ БУС" до Державної служби України з безпеки на транспорті ,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМАРТ БУС" з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті.

В позовній заяві міститься клопотання про забезпечення позову. Суд звертає увагу позивача, що процесуальні питання щодо форми та порядку подання позовної заяви та заяви про забезпечення позову різняться. Так, на противагу статті 160 КАС України, яка регулює питання щодо форми та порядку подання позовної заяви, - для подання заяви про забезпечення позову передбачена окрема (спеціальна) норма ст.152 КАС України, якою передбачено вимоги до заяви про забезпечення позову як окремо викладеного документу з особливостями змісту та порядку подання.

В ст.152 КАС України викладено вимоги щодо змісту і форми заяви про забезпечення позову. Заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також відомі заявнику: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти. У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів. До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до ч. 4 ст. 152 КАС України до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

В додатках - відсутня квитанція про сплату судового збору за заяву про забезпечення позову. Долучена ж до позовної заяви квитанція містить призначення платежу "судовий збір за позовом", що унеможливлює відокремлення такої сплати як сплата судового збору за подачу заяви про забезпечення позову. Як наслідок, - суд констатує, що заяву про забезпечення позову було подано без додержання вимог викладених в ст. 152 КАС України в частині сплати судового збору.

Окрім того, текст позовної заяви не містить належного обгрунтування щодо вжиття заходів забезпечення позову, що має наслідком відмови у задоволенні заяви про забезпеченні позову.

Відповідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Підставами для забезпечення позову викладені в ч. 2 ст. 150 КАС України. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:

1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду

2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Натомість позивачем ні в тексті позовної заяви, ні в інших матеріалах справи, - не обгрунтовано в достатній мірі заявлені способи забезпечення позову в контексті підстав, визначених ч.2 ст. 150 КАС України.

Саме клопотання має наступний зміст:

"Забезпечити даний позов шляхом зупинення стягнення за постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу №345689 від 22.11.2022 року в рамках виконавчого провадження АСВП:70996811, що відкрите 13.02.2023 року державним виконавцем Шевченківський ВДВС у м. Києві ЦМУ МЮ (м. Київ) до винесення остаточного рішення у справі".

Позовною вимогою є:

"Визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №345689 від 22.11.2022 року".

Перераховуючи негативні для себе наслідки, позивач не повідомляє суду обставин неможливості виконання судового рішення чи суттєві ускладнення такого виконання.

Окрім того, спосіб забезпечення позову, про який просить заявник, можливий винятково за умови висновку суду про протиправність оскаржуваного рішення і передбачає фактичне вирішення судової справи в обхід процедури розгляду позовної заяви адміністративним судом, визначеної Кодексом адміністративного судочинства України. За таких умов, забезпечення позову про яке просить позивач на зазначеній в заяві підставі не відповідає принципу законності, який слідує зі ст.7 КАС України, а тому - не може бути судом застосоване.

Керуючись статтями 150-157, 243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

у х в а л и в:

1. У задоволенні заяви ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМАРТ БУС" про забезпечення позову відмовити.

2. Копію ухвали надіслати (видати) сторонам, що беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Суддя Терлецька О.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.04.2023
Оприлюднено06.04.2023
Номер документу110002762
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —320/10067/23

Ухвала від 29.11.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Терлецька О.О.

Ухвала від 04.04.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Терлецька О.О.

Ухвала від 04.04.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Терлецька О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні