Справа № 583/1513/23
1-кс/583/449/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" квітня 2023 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка скаргу адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» на бездіяльність Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зобов`язання внести відомості щодо вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
ВСТАНОВИВ:
04.04.2023 року адвокат ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаною скаргою, яку мотивує тим, що 22.03.2023 року адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» звернувся до Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КПК України. Зі змісту заяви вбачається, що між ФГ «АГРОВАЛДІ» та ФОП ОСОБА_4 укладено договір купівлі-продажу від 05.07.2022 року № 05/07-1, згідно якого ФОП ОСОБА_4 зобов`язується поставити ФГ «АГРОВАЛДІ» теплогенератор «Heatgen 2500», а ФГ «АГРОВАЛДІ» зобов`язується сплатити за придбаний товар грошові кошти в сумі 2300000 грн. 08.07.2022 року, відповідно до платіжного доручення № 194, ФГ «АГРОВАЛДІ» було перераховано на рахунок ФОП ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 1400 00 грн. 05.09.2022 року відповідно до акту прийому-передачі № 03/09-1 ФОП ОСОБА_4 було передано ФГ «АГРОВАЛДІ» теплогенератор «Heatgen 2500». 07.09.2022 року, відповідно до платіжного доручення № 600, ФГ «АГРОВАЛДІ» було перераховано на рахунок ФОП ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 900 000 грн. 03.10.2022 року після установки та запуску придбаного теплогенератора працівниками ФГ «АГРОВАЛДІ» було встановлено, що придбане обладнання не відповідає заявленим технічним характеристикам зазначених у технічних паспортах і в наслідок чого було зупинено діяльність підприємства на кілька днів та понесені збитки. Зазначає, що ФГ «АГРОВАЛДІ» придбало товар у ФОП ОСОБА_4 внаслідок обману останнім, який приховав (не повідомив) відомості щодо фактичних технічних характеристик товару. Станом на день подання скарги уповноваженими особами Охтирського РВП ГУНП в Сумській області не внесено відомостей за заявою від 17.03.2023 року до ЄРДР, у зв`язку з чим адвокат звернувся до суду з вказаною скаргою та просить визнати протиправною бездіяльність уповноважених осіб РВП ГУНП в Сумській област, яка полягає у невнесенні до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення та зобов`язати уповноважених осіб РВП ГУНП в Сумській області внести відомості за його заявою від 17.03.2023 року.
Адвокат ОСОБА_3 в судове засідання не з`явивсь, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги за скаргою підтримав у повному обсязі.
Прокурор в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений в установленому законом порядку.
Відповідно до положень ст.306 КПК України відсутність прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
На підставі ст.107 КПК України розгляд справи здійснюється без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, дійшов наступного висновку.
Встановлено, що 22.03.2023 року адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» звернувся до Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області з письмовою заявою про злочин.
Як передбачено п.1 ч.1 ст. 303 КПК Українина досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим його представником чи законним представником.
Відповідно до ч.1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Системний аналіз положень ст.ст. 214, 303, 304 КПК України свідчить, що предметом судового контролю слідчого судді може бути бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Тобто, саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.
Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджує реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину).
Зі змісту скарги вбачається, що в заяві адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» про вчинення кримінального правопорушення маються відомості, передбачені ч.5 ст.214 КПК України, які повинні вноситись до Єдиного реєстру досудових розслідувань та перевірятись у визначенийКПК України спосіб.
Відповідно до розділу II п.2.1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17.08.2012 року, облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчить про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до реєстру відомостей, визначених ч.5ст.214 КПК України.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 214 КПК України бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, і саме в цьому контексті слідчий суддя оцінює доводи особи, яка подала скаргу про оскарження бездіяльності Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий суддя при розгляді скарги не встановлює обставини, зокрема чи містить заява, повідомлення про кримінальне правопорушення склад злочину та не досліджує докази про наявність в діяннях особи складу кримінального правопорушення.
З матеріалів скарги вбачається, що відомості за заявою адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» від 17.03.2023 року про скоєння злочину не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин після отримання заяви, тобто рішення по вказаній заяві прийняте не було, що не узгоджується з положеннями ст.214 та ст.217 КПК України, строк звернення до суду з вказаною скаргою в розумінні ст. 304 КПК України не пропущений, а тому скарга підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107, 214, 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Скаргу адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ФГ «АГРОВАЛДІ» від 17.03.2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Охтирського
міськрайонного суду: ОСОБА_1
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 110011702 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Ярошенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні