Ухвала
від 05.04.2023 по справі 953/2385/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/2385/23

н/п 1-кс/953/2428/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" квітня 2023 р. м. Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12023220000000319 від 21.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Харкова з клопотанням, погодженим прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів.

В обґрунтування клопотання, слідчий зазначив наступне.

У провадженні відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Харківській області знаходяться матеріали кримінального провадження № 12023220000000319 від 21.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 КК України.

Підставою внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань став рапорт керівника ТОГ СБУ з дислокацією в Харківській області про те, що в ході проведення оперативних заходів отримано інформацію про групу невстановлених осіб, яка організувала незаконне переправлення через кордон осіб в період з 2022 року по теперішній час, а також здійснює керівництво такими діями за попередньою змовою групою осіб.

З матеріалів вбачається, що 24.02.2022 на виконання злочинного наказу керівництва рф військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію України через державний кордон України. Указом президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Верховною Радою України, у зв`язку з військовою агресією рф проти України в Україні введено воєнний стан із 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб. Наступними указами Президента України продовжувався строк дії воєнного стану в Україні до теперішнього часу.

Під час дії правового режиму «воєнного стану», військово зобов`язаним чоловікам громадянам України віком від 18 до 60 років заборонено залишати межі України, за виключенням випадків передбачених законодавством України.

За наявною оперативною інформацією, невстановлені особи протягом 2022-2023 років за матеріальну винагороду вчиняли дії спрямовані на незаконне отримання підстав для виїзду за межі України чоловікам призовного віку, шляхом підроблення документів щодо здійснення ними волонтерської діяльності та подачі списків до військової адміністрації для узгодження виїзду за межі України під виглядом волонтерів для нібито доставки гуманітарних вантажів.

Крім того, згідно отриманої інформації, невстановлені особи займались пошуком громадян України, які мали намір виїхати за межі України та не мали на це законних підстав під час дії правового режиму «воєнного стану». В подальшому, за матеріальну винагороду в розмірі від 2 до 3 тис. доларів США із зацікавленими особами від Християнського благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та інших благодійних фондів складались фіктивні договори на здійснення волонтерською діяльністю та вони вносились до списків волонтерів, що подавались до ІНФОРМАЦІЯ_2 для узгодження виїзду за межі України. Відповідні накази начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 спрямовувались до ІНФОРМАЦІЯ_4 для безперешкодного виїзду за межі України зацікавлених осіб.

Вищевказані факти свідчать, що було організовано незаконне переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями, сприяння їх вчиненню за попередньою змовою групою осіб.

Беручи до уваги, що для встановлення істини по кримінальному провадженню та забезпечення проведення повного всебічного та об`єктивного досудового розслідування з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та використання як доказу при розслідуванні даного кримінального провадження, виникла необхідність у отриманні доступу до копій реєстраційної справи Християнського благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, місцем знаходження реєстраційної справи Християнського благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 є ІНФОРМАЦІЯ_5 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до пункту 13 частини першої статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» реєстраційна справа - це сукупність документів у паперовій та/або електронній формі, що подавались для проведення реєстраційних дій.

Згідно з ч. 1 ст. ЗО Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ здійснюється в порядку, визначеному законом.

Частиною 3 ст. ЗО Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що оригінали або копії документів, вилучені з реєстраційної справи, надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання, і (оригінали) підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, у якого зберігаються реєстраційні справи, після проведення відповідних процесуальних дій.

Слідчий наголосив, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, які знаходяться в реєстраційній справі Християнського благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати доступ до копій документів, які знаходяться лише у ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Сторони, про час і місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, в судове засідання не прибули. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримав вимоги клопотання у повному обсязі.

Як передбачено ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно вимог ч. 2 ст. 159 КПК України отримання тимчасового доступу до вказаного вище документа може здійснюватися лише на підставі ухвали слідчого судді, а отримати доступ в інший спосіб неможливо.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, в тому числі, відомості, які можуть становити банківську таємницю. Таким чином, в інший спосіб, ніж в порядку тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, довести обставини даного кримінального правопорушення не можливо.

Згідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів

Згідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказану інформацію та документи не надається можливим.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дана інформація міститься лише у ІНФОРМАЦІЯ_5 , та може бути використана під час досудового розслідування як докази, то необхідно провести тимчасовий доступ до відповідних речей і документів.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб. При цьому не можливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Керуючись ст. ст.131,132,159-160,162-164,166 КПК України, слідчий суддя-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 , на тимчасовий доступ до копій документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій всіх документів реєстраційної справи Християнського благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Роз`яснити положення ч. 1ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 05 травня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення05.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110017057
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/2385/23

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 16.02.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 16.02.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 31.01.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Муратова С. О.

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 05.04.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бакуменко А. В.

Ухвала від 05.04.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бакуменко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні