Ухвала
від 20.03.2023 по справі 757/10098/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/10098/23-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів,

В С Т А Н О В И В :

До Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів.

Слідчий в обґрунтування клопотання вказує наступне.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 13.04.2022 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022000000000441 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України.

Під час розслідування у кримінальному провадженні досліджуються обставини за яких службовими особами юридичних осіб приватного права вчиняються дії, спрямовані на привласнення чужого майна, вчинені в особливо великому розмірі, а також здійснюються фінансові операції з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, та вчиняються дії, спрямовані на приховування, маскування походження такого майна, вчинені в особливо великому розмірі.

Також у матеріалах кримінального провадження містяться відомості про те, що службові особи юридичних осіб приватного права, у тому числі банківських установ, використовують свої повноваження всупереч інтересам юридичної особи з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, що спричинило тяжкі наслідки.

07.06.2022 ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 15/4 А) здійснило спробу перерахування коштів з свого рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в АТ КБ «Приватбанк» у розмірі 10,2 млн. грн. на рахунок № НОМЕР_2 , який відкритий у АТ КБ «Приватбанк» та належить ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, ІПН НОМЕР_3 ). В даний час вказані грошові кошти заблоковано підрозділом внутрішнього фінансового моніторингу АТ КБ «Приватбанк».

Встановлено, що директором ТОВ «Кохан Транс Буд» є ОСОБА_4 , засновниками компанії є громадяни РФ ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та ОСОБА_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Основним видом діяльності ТОВ «Кохан Транс Буд» є надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Так, ТОВ «Кохан Транс Буд» орендує групу приміщень АДРЕСА_3 . Власниками зазначених приміщень є громадянин Ізраїлю ОСОБА_7 (частка 250/1000); громадянка України ОСОБА_8 , ІПН НОМЕР_5 (частка 125/1000); громадянин України ОСОБА_9 , ІПН НОМЕР_6 (частка 125/1000) та громадянин РФ ОСОБА_10 , ІПН НОМЕР_7 (частка 500/1000).

ОСОБА_4 є керівником ТОВ «Нанобіолайф» (код ЄДРПОУ 44302264). Також ОСОБА_4 , на праві власності належить нерухоме майно у м. Києві та Львівській області.

Крім того, за наявною інформацією ОСОБА_5 є керівником в компаніях-резидентах РФ, а саме ТОВ «РТ-Развітіе бізнеса» (засновник- державна корпорація по сприянню та розробці, виробництві та експорту високотехнологічної промислової продукції «Ростех») ЗАТ «Сидиком», ТОВ «Максимедиа»; засновник ТОВ «Лукоморье», ТОВ «Сидиком Навигация», ТОВ «Сидиком Паблишн», ТОВ «Єкспимедиа», ТОВ «Клиника Версаж» а також ПП « ОСОБА_5 » (надання послуг при купівлі-продажу нерухомого майна за винагороду або на договірній основі); ОСОБА_6 є керівником в компаніях-резидентах РФ: ТОВ «Р-Телематика», ТОВ «РТ Старт», ТОВ «Прогород Навигация» та засновником ТОВ «Р-Телематика», ТОВ «Лукоморье», ТОВ «РТ Старт», ТОВ «Нанобиолайф», ТОВ «Прогород Навигация», а також ПП « ОСОБА_6 » (консультування з питань комерційної діяльності та управління).

Вказані компанії-резиденти РФ, здійснюють діяльність на території РФ, та сплачують податки до державного бюджету країни-агресора, тим самим фінансуючи військову агресію проти України.

Вищевказані кошти, розміщені на рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299) набуті кримінально протиправним шляхом та мають значення речового доказу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України кошти, розміщені на рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299) визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42022000000000441.

28.06.2022 ухвалою Печерського районного суду м. Києва № 757/15267/22-к накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299).

В судове засідання слідчий та власник майна не з`явилися, про розгляд клопотання повідомлялись належним чином.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Відповідно до абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом

Відповідно до частини 7 статті 100 КПК України, у випадках, передбачених абзацом 7 частини 6 цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно зі статтями 171-173 КПК України.

Вартість вказаного нерухомого майна, на яке накладено арешт, значно перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у зв`язку з цим зазначене арештоване майно може бути передане АРМА для здійснення заходів з управління ним для забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, та не завдасть шкоди кримінальному провадженню.

Частиною першою статті 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» передбачено, що Національне агентство є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні.

У пункті 4 частини першої статті 9 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» зазначається, що на Національне агентство покладено функцію з організації здійснення заходів, пов`язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється Національним агентством на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх економічної вартості.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Активи, зазначені у частині першій цієї статті, прийняті Національним агентством в управління, підлягають оцінці, яка здійснюється визначеними за результатами конкурсу суб`єктами оціночної діяльності, та передачі в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством про державні (публічні) закупівлі.

Управління активами здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до глави 70 Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх вартості. Управитель має право на плату (винагороду), а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв`язку з управлінням активами, що відраховуються безпосередньо з доходів від використання прийнятих в управління активів. Управитель не має права відчужувати активи, прийняті ним в управління.

Дія договору про управління активами припиняється у разі скасування арешту прийнятих в управління активів або їх конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про їх стягнення в дохід держави.

Вжиття заходів щодо управління вказаним арештованим майном спрямоване на захист інтересів підозрюваних, оскільки гарантує власникам майна збереження його вартості, а також дає можливість збільшити цю вартість, тим самим компенсуються усі негативні наслідки застосування такого арешту.

У ст. 19 Закону визначено дві альтернативні підстави передання активів в управління Національному агентству:

- ухвала слідчого судді, суду про передання активів в управління Національному агентству;

- згода власника активів на їх передання в управління Національному агентству.

За змістом ст. ст. 19-24 Закону Національне агентство самостійно не здійснює управління активами (інакше як у спосіб їх реалізації).

Згідно з Законом головна мета діяльності Національного агентства за напрямком управління майном - забезпечувати (генерувати) надходження до Державного бюджету України, а не видатки з нього.

За наведених обставин, слідчий суддя оцінюючи індивідуальні ознаки арештованого майна у даному кримінальному провадженні, вартість якого значно перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, що підтверджується матеріалами клопотання слідчого, та переслідуючи мету забезпечення збереження майна або збереження його економічної вартості, вважає доведеними підстави для передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів об`єкт нерухомого майна та грошові кошти, що виправдовує переслідувані цілі органу досудового розслідування, а відтак клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 100, 131, 170-173, 309 КПК України, ст.ст. 1,9, 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів - задовольнити.

Визначити порядок зберігання речових доказів у кримінальному провадженні № 42022000000000441 від 13.04.2022 шляхом передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901) майна, а саме грошових коштів, які знаходяться на рахунку ТОВ «Кохан Транс Буд» (код ЄДРПОУ 34478978) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 305299), юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 1д, для здійснення заходів з управління ним з метою забезпечення його збереження та збереження його економічної вартості.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає та виконується негайно.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.03.2023
Оприлюднено06.04.2023
Номер документу110017703
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —757/10098/23-к

Ухвала від 20.03.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні