Справа № 591/6745/22
Провадження № 1-кп/592/278/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2023 року м.Суми
Ковпаківський районний суд міста Суми у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ковпаківського районного суду м.Суми перебуває кримінальне провадження №12022200480001589 від 21.08.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, ч.3 ст.307 КК України.
Прокурором подано клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 , оскільки є ризики, передбачені п.п.1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України. ОСОБА_5 може переховуватися від суду, оскільки обвинувачується у вчиненні, в тому числі і особливо тяжкого злочину. Обвинувачений може незаконно впливати на свідків. ОСОБА_5 може вчинити інше кримінальне правопорушення, продовжувати злочинну діяльність, пов`язану з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин. Більш м`які запобіжні заходи не забезпечать належну процесуальну поведінку обвинуваченого.
Обвинувачений ОСОБА_5 , його захисник заперечували щодо продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою, оскільки прокурором не доведені ризики для продовження тримання під вартою обвинуваченого. ОСОБА_5 позитивно характеризується, співробітничав з правоохоронними органами з метою виявлення каналів збуту наркотичних речовин. Він має сім`ю, постійне місце проживання. Має можливість працевлаштуватися за спеціальністю зварювальник, слюсар-складальник. Вважають можливим застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини зазначає, що факти, які є причиною виникнення підозри, не повинні бути такими самими переконливими як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи суто висунення обвинувачення, що здійснюється на наступній стадії процесу (Справа «Мюррей проти Сполученого Королівства»). Наявність обґрунтованої підозри передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об`єктивного спостерігача в тому, що відповідна особа могла вчинити злочин, однак те, що можна вважати «обґрунтованим», залежить від усіх обставин справи ( Справа «Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства»).
Відповідно до ст.199 КПК України при розгляді клопотання суд встановлює, чи заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою.
Судом встановлено, що ризики, передбачені п.п.1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України, які враховувалися судом при застосуванні запобіжного заходу у виді тримання під вартою, його продовженні зменшилися. ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину та особливо тяжкого злочину, які становлять значну суспільну небезпеку. В ході судового розгляду був допитаний свідок ОСОБА_6 , який є працівником правохоронного органу, за твердженням ОСОБА_5 керував його діями. Інші свідки сторони обвинувачення, які підлягають допиту, є понятими при проведенні слідчих дій.
Обвинувачений ОСОБА_5 є раніше не судимим, раніше до кримінальної відповідальності в сфері незаконного обігу наркотичних засобів не притягувався, має сім`ю, постійне місце проживання, має намір працевлаштуватися у разі зміни запобіжного заходу.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Мамедова проти Росії» №7064/05 рішення від 01.06.2006 року «посилання на тяжкість обвинувачення як на головний чинник при оцінці ймовірності того, що заявниця переховуватиметься від правосуддя, перешкоджатиме ходові розслідування або вчинятиме нові злочини, є недостатнім, хоча суворість покарання і є визначальним елементом при оцінці ризику переховування від правосуддя чи вчинення нових злочинів, і що потребу позбавлення волі не можна оцінювати з винятково абстрактного погляду, беручи до уваги тільки тяжкість злочину».
За результатамивстановлених усудовому засіданніобставин суд приходитьдо висновкупро існуванняпередбаченого п.1ч.1ст.177КПК Україниризику таможливість запобіганняцьому ризику шляхомзастосування дообвинуваченого більшм`якого запобіжногозаходу увиді домашнього арештута покладенняобов`язків,передбачених ч.5ст.194КПК України.
Тому суд вважає за доцільне застосувати домашній арешт з метою запобігання встановленому ризику і заборонити ОСОБА_5 залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 20:00 год. до 07:00 год. ранку наступного дня, без носіння електронного засобу контролю.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання, місця роботи; докласти зусиль для пошуку роботи; утриматись від спілкування зі свідками.
Керуючись ст.ст.177, 181, 196, 199, 331 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_5 .
Застосувати відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту з дня винесення ухвали до 31.05.2023 року включно, заборонивши йому залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 20:00 год. до 07:00 год. ранку наступного дня, без застосування електронного засобу контролю.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання, місця роботи; докласти зусиль до пошуку роботи; утриматись від спілкування зі свідками.
Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2023 |
Оприлюднено | 06.04.2023 |
Номер документу | 110022223 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Котенко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні