печерський районний суд міста києва
Справа № 757/11313/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2023 року
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора: не з`явився,
власник майна: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора групипрокурорів укримінальному провадженні відділуОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12022000000000530 від 16.06.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 260 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на майно вилучене 21.03.2023 в ході обшуку автомобіля марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , з метою збереження речових доказів.
В обґрунтуванняклопотання прокурорзазначає,що Головним слідчим управлінням НП України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022000000000530 від 16.06.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 260 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 шляхом здійснення господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами окупаційної влади фінансує діяльність збройних формувань, створення яких не передбачено законами України.
Установлено, що ОСОБА_6 залучившись підтримкою посадовців окупаційної влади, домовився про стале функціонування суб`єктів господарювання та посприяв в отриманні ліцензії на здійснення діяльності на території так званих «ДНР» та тимчасово окупованої території АР Крим.
При цьому, ОСОБА_6 , будучи власником ряду підприємств ТОВ «Торговий дім «Завод метизних виробів» (код ЄДРПОУ 39854592), ТОВ «Укрспецстрой» (код ЄДРПОУ 31366140), ТОВ «Дорбудфінанс» (код ЄДРПОУ 41297388), ТОВ «Аветерра» (код ЄДРПОУ 39165774), ТОВ «ДКСУ Укренергочормет» (код ЄДРПОУ 32270936), надає допомогу представникам окупаційної влади у виведені коштів у тіньовий сектор економіки, які в подальшому спрямовуються на власні потреби та матеріальну підтримку незаконних збройних формувань, зокрема у ході ведення господарської діяльності вказаними товариствами сплачуються податки до так званого «Міністерства органів доходів і зборів «ДНР».
В результаті організованої фінансово-господарської діяльності вказаних підприємств на окупованих територіях Донецької області та АР Крим до бюджету так званих республік надходять податки, які в подальшому можуть спрямовуватися, в тому числі, на утримання незаконно створених воєнізованих угрупувань, що протистоять ЗСУ на Сході та Півдні України.
Таким чином, ОСОБА_6 , здійснюючи господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами окупаційної влади та суб`єктами господарської діяльності на тимчасово окупованих територіях Донецької області та АР Крим створює додаткові канали фінансування збройних формувань.
Вказану злочинну діяльність ОСОБА_6 допомагають вчиняти його партнери та помічники, такі як: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 .
ОСОБА_7 , має 50% долі у статутному капіталі ООО «Альт-Ера», яка є дубльованим товариством до ТОВ «Альт-Ера», директором якої також є ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та діти останнього. ОСОБА_7 в ході вчинення вказаних кримінальних правопорушень надає активну допомогу ОСОБА_6 у вирішенні питань, які можуть виникати під час діяльності.
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є депутатом думи рф, а також входить до складу ради директорів (наглядової ради) спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до АО «Симстройтранссервис», яка веде спільну господарську діяльність із ООО «Альт-Ера». ОСОБА_8 є партнером ОСОБА_6 по бізнесу та в ході вчинення вказаних кримінальних правопорушень надає активну допомогу у вирішенні питань, які можуть виникати під час діяльності.
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючи на території так званої ДНР та керуючи там власними підприємствами, має ряд потужностей по всій іншій території України та на території рф. Продукція виготовлена на підприємствах ОСОБА_9 , розташованих на території Донецької області експлуатується поза митним контролем через неконтрольовану ділянку державного кордону на потреби російських компаній з ознаками фіктивності, які зареєстровані за однією адресою в рф, власником яких є останній. Із здійсненням описаної діяльності останньому допомагає ОСОБА_6 .
ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_11 контролюють підприємства ТОВ «Майстертеп 703», ТОВ «703 металообробний завод котельного обладнання», ТОВ «Комфорт 703», ТОВ «Міттел» та лобіюють інтереси підконтрольних компаній з метою участі та перемоги в тендерних торгах з будівельних та відновлювальних робіт з подальшим виведенням бюджетних коштів в тіньовий сектор економіки.
ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є довіреною особою та бізнес партнером ОСОБА_6 у м. Києві, який допомагає останньому залучати підконтрольні товариства до протиправних схем з відновлювальних робіт у м. Києві та Київській області. Так, частину отриманих коштів від господарської діяльності підпорядкованих підприємств скеровуються на розвиток компаній, які знаходяться на окупованих територіях.
ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є помічниками та номінальними директорами підприємств ОСОБА_6 та ОСОБА_11 та виконують всі вказівки останніх.
Також, в ході здійснення досудового розслідування встановлено, що підготовка бухгалтерської, податкової звітностей суб`єктів, договорів фінансової діяльності господарювання покладено на наступних осіб: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_15 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , та ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Так, в ході здійснення досудового розслідування в рамках даного кримінального провадження встановл ено, що з моменту як рф окупувала АР Крим та «ДНР», ОСОБА_6 регулярно відвідує вказані окуповані території України, де контролює ряд підприємств, які вказані вище, а також відповідно до річного звіту АО «Симстройтранссервис» від 17.07.2022, останній спільно із ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та іншими громадянами рф входить до складу наглядової ради вказаного товариства та ряду інших товариств, зареєстрованих на території рф та на території тимчасово окупованих територій. Вказані товариства займаються будівництвом важливих стратегічних об`єктів, що вплинули на хід ведення війни.
Зокрема, відповідно до інформації, що викладена на офіційному веб-ресурсі ООО «Альт-Ера» було обрано переможцем проведеного на території рф, тендеру із надання будівельних послух щодо будівництва Керченського мосту та інших стратегічних асфальтних доріг, таких як із сполученням Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч. На вказаному веб-ресурсі розміщено офіційну інформацію, що ООО «Альт-Ера» є передовою компанією в сфері дорожньо-будівельних робіт в АР Крим, основним видом діяльності якої є ремонт, будівництво автомобільних доріг та автомагістралей, а також з 2014 року вказане товариство реалізувало десятки технічно складних будівельних проектів, де в якості підрядника по державним та приватним проектам виконувало будівництво нових доріг різних категорій, їх ремонт та реконструкцію.
З моменту повномасштабного вторгнення рф на територію України, ООО «Альт-Ера» та інші підконтрольні ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 товариства розширили свою сферу впливу та почали вести господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях України, зокрема на територіях Херсонської та Запорізької областей. Вказана інформація викладена на офіційних веб-ресурсах інформаційного видання «ZOV Запорожье» та ООО «Альт-Ера», де зазначено, що вказані товариства станом на жовтень 2022 року здійснили ремонт траси Донецьк-Маріуполь-Мелітопіль-Херсон.
Таким чином, ОСОБА_6 та інші вказані вище особи, які причетні до вчинення вказаних кримінальних правопорушень, здійснюючи господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами окупаційної влади та суб`єктами господарської діяльності на тимчасово окупованих територіях Донецької області та АР Крим.
Проведеним досудовимрозслідуванням встановлено,що безпосередньодо вчиненнявказаного кримінальногоправопорушення можебути причетнийОСОБА_6 , який користується автомобілем марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , який на праві власності належить ОСОБА_5 .
У зв`язку із чим, 21.03.2023 проведено обшук у вищевказаному автомобілі в ході котрого вилучено речі, дозвіл на вилучення яких прямо не надано ухвалою слідчого судді, а саме:
-Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 ;
-Ключі запалення від автомобіля BMW, моделі Х3, д.н. НОМЕР_1 ;
-Автомобіль марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 ;
-Бланк ООО «Whelk» із позначенням «2019 год отправка контейнеров» на 2 арк.;
-«Справка баланс ООО «Whelk»» на 1 арк.;
-Бланк с таблицями із зазначенням грошових коштів на 2 арк.;
-Бланк «ООО «Whelk»» на 2 арк.;
-Таблиця ТОВ «Benk» з прізвищем працівників на 1 арк.;
-Довідка балансу на 1 арк.
Вказані речі постановою слідчого від 21.03.2022 визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 12022000000000530.
Враховуючи, що вилучене в ході обшуку майно має доказове значення у кримінальному провадженні, оскільки містить на собі відомості, що є важливими для кримінального провадження та можуть бути використані як докази факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, прокурор просить накласти арешт на зазначене майно.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання здійснювалось фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
В судове засідання власник майна не з`явилась, до канцелярії суду подала заяву про розгляд клопотання про арешт майна без її участі, щодо задоволення клопотання заперечує. На підтвердження своєї позиції ОСОБА_5 надала письмові заперечення.Вважає що клопотання про арешт майна подане без належного обґрунтування необхідності арешту майна з посиланням на відповідні докази, що є підставою для відмови в його задоволенні.
Прокурор в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав з викладених у ньому підстав та просив задовольнити.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням НП України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022000000000530 від 16.06.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 260 КК України.
Проведеним досудовимрозслідуванням встановлено,що безпосередньодо вчиненнявказаного кримінальногоправопорушення можебути причетнийОСОБА_6 , який користується автомобілем марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , який на праві власності належить ОСОБА_5 .
У зв`язку із чим, 21.03.2023 проведено обшук у вищевказаному автомобілі в ході котрого вилучено речі, дозвіл на вилучення яких прямо не надано ухвалою слідчого судді, а саме:
-Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 ;
-Ключі запалення від автомобіля BMW, моделі Х3, д.н. НОМЕР_1 ;
-Автомобіль марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 ;
-Бланк ООО «Whelk» із позначенням «2019 год отправка контейнеров» на 2 арк.;
-«Справка баланс ООО «Whelk»» на 1 арк.;
-Бланк с таблицями із зазначенням грошових коштів на 2 арк.;
-Бланк «ООО «Whelk»» на 2 арк.;
-Таблиця ТОВ «Benk» з прізвищем працівників на 1 арк.;
-Довідка балансу на 1 арк.
Вказані речі постановою слідчого від 21.03.2022 визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 12022000000000530.
Прокурор вказує, що з метою забезпечення збереження речових доказів виникла необхідність в накладенні арешту на вилучене в ході обшуку майно.
Як визначено у ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Як визначено у ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Як визначено у ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Частиною 11 ст. 170 КПК України визначено, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Враховуючи, що документи, вилучені 21.03.2023 року під часобшуку, на які просить накласти арешт прокурор, зокрема Бланк ООО «Whelk» із позначенням «2019 год отправка контейнеров» на 2 арк.; «Справка баланс ООО «Whelk»» на 1 арк.; Бланк с таблицями із зазначенням грошових коштів на 2 арк.; Бланк «ООО «Whelk»» на 2 арк.; Таблиця ТОВ «Benk» з прізвищем працівників на 1 арк.; Довідка балансу на 1 арк.,відповідають критеріям,визначеним уст.98КПК України,та постановоюслідчого від 21.03.2022 року визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 12022000000000530, та зважаючи на те, що незастосування накладення арешту може призвести до наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, беручи до уваги наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, доведеність необхідності такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя вважає за необхідне з метою забезпечення збереження речових доказів накласти арешт на вилучене майно.
За таких обставин, клопотання прокурора про арешт майна є обґрунтованим та підлягає задоволенню в цій частині.
Що стосується накладення арешту вилучені в ході проведення обшуку 21.03.2023 Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 ; Ключі запалення від автомобіля BMW, моделі Х3, д.н. НОМЕР_1 ; Автомобіль марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , які перебувають у власності ОСОБА_5 , слід зазначити наступне.
Частиною 2 статті 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1)правову підставудля арештумайна; 2)можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3)наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3-1)можливість спеціальноїконфіскації майна(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); 4)розмір шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 5)розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідні дані мають міститися і у клопотанні слідчого чи прокурора, який звертається з клопотанням про арешт майна, оскільки, згідно ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження, повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.
Так, на правову підставу для звернення з клопотанням прокурор посилається на п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, згідно якого арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Як визначено у ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Разом з тим, жодних об`єктивних даних, які б підтверджували, що вилучене під час обшуку майно є предметом, доказом злочину, набуте злочинним шляхом або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, отримане внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 260 КК України, з наданих слідчому судді матеріалів клопотання не вбачається.
Прокурор не навів у клопотанні та не надав жодного належного і допустимого доказу, що вилучене під час обшуку майно дійсно може бути речовим доказом у кримінальному провадженні, яке здійснюється за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 260 КК України.
Статтею 41 Конституції України встановлюється непорушність права особи на володіння, користування і розпорядження своєю власністю.
Слідчим суддею встановлено, що автомобіль марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 та був придбаний неб 05.03.2019, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 .
Таким чином, вилучені у ході проведення обшуку свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 ; Ключі запалення від автомобіля BMW, моделі Х3, д.н. НОМЕР_1 ; Автомобіль марки BMW,модель X3,д.н. НОМЕР_1 ,VIN- НОМЕР_2 належать ОСОБА_5 , яке не причетна до обставин вчинення кримінального правопорушення викладених у клопотанні прокурора про арешт майна.
Згідно п. 7 ч. 2ст. 131 КПК України, арешт майна є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження. У відповідності до п. 1 ч. 3ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, який може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Однак прокурор, обґрунтовуючи своє клопотання в розумінні вимогст. 132 КПК України, не надав достатніх і належних доказів тих обставин, на які послався у клопотанні.
Вказане свідчить, що всупереч доводам прокурора, матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування не виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна і при вказаних обставинах явно порушуватиметься справедливий баланс між інтересами власників майна, гарантованими законом і завданням цього кримінального провадження, що у свою чергу нівелює накладення арешту на вилучене майно з метою забезпечення збереження речових доказів.
Як визначено у ч. 1 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що в задоволенні клопотання в частині накладення арешту на свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 ; ключі запалення від автомобіля BMW, моделі Х3, д.н. НОМЕР_1 ; автомобіль марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , що були вилучені 21.03.2023 року необхідно відмовити, оскільки слідчим суддею не встановлено яким саме критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України, у кримінальному провадженні, в межах якого подано клопотання, відповідає майно. З наданих слідчому судді матеріалів не вбачається зв`язку між обставинами, які розслідуються у кримінальному провадженні, та майном, на яке накладається арешт з метою збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 173 КПК України відмова у задоволенні або часткове задоволення клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення особі відповідно всього або частини тимчасово вилученого майна.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 170-175, 309, 372, 392, 532 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора групипрокурорів укримінальному провадженні відділуОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12022000000000530від 16.06.2022за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.3ст.260КК України задовольнити частково.
Накласти арешт на майно вилучене 21.03.2023 в ході обшуку автомобіля марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , з метою збереження речових доказів, а саме на:
Бланк ООО «Whelk» із позначенням «2019 год отправка контейнеров» на 2 арк.;
«Справка баланс ООО «Whelk»» на 1 арк.;
Бланк с таблицями із зазначенням грошових коштів на 2 арк.;
Бланк «ООО «Whelk»» на 2 арк.;
Таблиця ТОВ «Benk» з прізвищем працівників на 1 арк.;
Довідка балансу на 1 арк.
В іншій частині клопотання - відмовити.
Зобов`язати прокурора відділуОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 або іншу уповноважену особу у кримінальному провадженні № 12022000000000530 від 16.06.2022 року повернути власнику майно, вилучене 21.03.2023 в ході обшуку автомобіля марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , а саме:
- Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 ;
- Ключі запалення від автомобіля BMW, моделі модель X3, д.н. НОМЕР_1 ;
-Автомобіль марки BMW, модель X3, д.н. НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 ;
Роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому, їх захисникам, законним представникам, іншим власникам або володільцям майна, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, що за їх клопотанням арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим/прокурором у кримінальному провадженні № 12022000000000530 від 16.06.2022 року.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110048325 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні