ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
04 квітня 2023 року Справа № 915/483/23
м. Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль С.М.,
розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Юрбізнессервісбезпека і К", 54001, м.Миколаїв, вул. Потьомкінська, 15, кв. 4,
e-mail:aidynian.a@kolt.com.ua;
про видачу судового наказу
про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО КАПІТАЛ ЦЕНТР", 54001, Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 114;
заборгованості у загальній сумі 103493 грн. 77 коп. за договором про охорона об`єкту від 30.04.2020 № 5/1 - 20 ЮБ.,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Юрбізнессервісбезпека і К" звернулося до Господарського суду Миколаївської області з заявою від 30.03.2023, зареєстрованою в суді 31.03.2023 за вх. № 3980/23, про видачу судового наказу про стягнення з ТОВ "АГРО КАПІТАЛ ЦЕНТР" грошових коштів у загальній сумі 103493 грн. 77 коп., - основного боргу, а також зазначити в судовому наказі про нарахування 3 % річних на суму основного боргу до моменту виконання рішення суду за такою формулою: сума 3% річних = С х 3 х Д/365/100, де с - сума основного боргу, д-кількість днів прострочення.
Заяву мотивовано неналежним виконанням ТОВ "АГРО КАПІТАЛ ЦЕНТР" зобов`язань за укладеним договором про охорона об`єкту від 30.04.2020 № 5/1 - 20 ЮБ (далі- договір), а саме, зобов`язань щодо своєчасної та у повному обсязі оплати за надані послуги, внаслідок чого утворився основний борг у спірній сумі.
Дана заява не підлягає задоволенню, у зв`язку з таким.
Згідно господарського процесуального законодавства, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу (ч. 1 ст. 147 ГПК України).
Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 1 ст. 148 ГПК України).
Господарським процесуальним законодавством визначено, що у судовому наказі зазначаються, зокрема: 1) дата видачі наказу; 2) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який видав судовий наказ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стягувача та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків стягувача та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, а також інші дані, якщо вони відомі суду, які ідентифікують стягувача та боржника; 4) посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги; 5) сума грошових коштів, які підлягають стягненню; 6) сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника; 7) повідомлення про те, що під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті; 8) відомості про порядок та строки подання заяви про скасування судового наказу; 9) дата набрання судовим наказом законної сили; 10) строк пред`явлення судового наказу до виконання; 11) дата видачі судового наказу стягувачу.
Із змісту заяви випливає, що ТОВ "Юрбізнессервісбезпека і К" просить зазначити в судовому наказі про нарахування 3 % річних на суму основного боргу до моменту виконання рішення суду за такою формулою: сума 3% річних = С х 3 х Д/365/100, де с - сума основного боргу, д-кількість днів прострочення.
Такі вимоги заявника не можуть бути розглянуті судом в порядку наказного провадження, оскільки наведені вимоги до судового наказу не передбачені ст. 155 ГПК України, а під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті, на відміну від приписів ст. 238 Господарського процесуального кодексу України, яка передбачає таке зазначення в рішенні про нарахування відповідних відсотків до моменту виконання рішення.
Отже, остаточний розрахунок нарахувань відсотків до моменту виконання рішення, визначаються за правилами, визначеними у рішенні суду, а тому унеможливлє розгляд заяви в порядку наказного провадження.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу.
Ураховуючи викладене, у задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Юрбізнессервісбезпека і К" в частині зазначення нарахувань 3 % річних на суму основного боргу до моменту виконання рішення суду, належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 147-150, 152, 155, 234 ГПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Юрбізнессервісбезпека і К" про видачу судового наказу в частині зазначення нарахування 3 % річних на суму основного боргу до моменту виконання рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржено до Південно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня постановлення ухвали.
Суддя С.М.Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 07.04.2023 |
Номер документу | 110050702 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні