Справа №949/328/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2023 року Дубровицький районний суд Рівненської області у складі:
головуючого - судді Отупор К.М.,
при секретарі судового засідання Катюха К.В.,
за участю:
позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника третьої особи ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому засіданні в місті Дубровиця за правилами загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Орган опіки та піклування Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області про визначення місця проживання дитини з батьком,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся всуд зпозовом довідповідача ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини з батьком.
Свої вимоги мотивує тим, що 09 листопада 2015 року між ним та відповідачкою був укладений шлюб, що зареєстрований Висоцькою сільською радою Дубровицького району Рівненської області, про що складено відповідний актовий запис №4. Від даного шлюбу сторони мають дітей: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після припинення спільного проживання, син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилися проживати разом із ним, а син ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом із відповідачкою. Ним, як батьком, створені всі необхідні умови для проживання та виховання сина, він забезпечує його необхідним. Тому, просить суд визначити місце проживання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із ним.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав та просив суд його задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала в повному обсязі не заперечувала щодо визначення місця проживання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із батьком, тобто позивачем.
Представник третьої особи - Органу опіки та піклування Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області Стрибулевич В.Ф. в судовому засіданні заперечуень проти задоволення позову не висловив, а також надав висновок органу опіки та піклування щодо можливості визначення місця проживання дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із батьком ОСОБА_1 .
Суд проводить підготовче засідання у справі та відповідно до частини 3 статті 200 Цивільного процесуального кодексу України вважає за можливе за його результатами ухвалити рішення, оскільки відповідачка визнала позов.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 09 листопада 2015 року. Шлюб зареєстровано Висоцькою сільською радою Дубровицького району Рівненської області, про що складено відповідний актовий запис №4. Дана обставина стверджується оригіналом свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 09 листопада 2015 року (а.с.8).
Від даного шлюбу сторони мають дітей: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження дітей (а.с.6-7).
Як вбачається із висновку Органу опіки та піклування Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області, враховуючи рішення комісії з питань захисту прав дитини від 24 березня 2023 року та добровільну згоду матері ОСОБА_2 , орган опіки та піклування вважає можливим визначити місце проживання дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із батьком ОСОБА_1 .
Згідно характеристики, виданої філією "Висоцьке лісове господарство" вбачається, що ОСОБА_1 на даний час працює у ДП "Висоцький лісгосп" на посаді інженера з охорони та захисту лісу ІІ категорії. За період роботи зарекомендував себе здібний та дисциплінований працівник. Користується повагою і авторитетом серед працівників лісгоспу.
Як вбачається із акту обстеження умов проживання від 03 березня 2023 року, було проведено обстеження умов проживання за адресою: АДРЕСА_1 , тобто за місцем проживання ОСОБА_1 . В будинку зроблений ремонт, наявні нові меблі. Підведено водопостачання (гаряча та холодна вода). Для проживання дітей були створені належні умови, зокрема: окрема мебльована кімната для дітей, спальні місця та місце для відпочинку. Діти забезпечені одягом та звуттям, предметами особистої гігієни, продуктами харчування.
Згідно статті 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Згідно статті 161 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
Відповідно до положень статті 3 Міжнародної Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Постановою Верховної Ради України №789-XII від 27 лютого 1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Згідно статті 9 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.
Зазначеними вище, дослідженими під час судового розгляду доказами підтверджується, що ОСОБА_1 та його малолітній син ОСОБА_4 проживають разом за адресою: АДРЕСА_1 , де створені належні умови для проживання дитини та її розвитку, батько піклується про сина, сумлінно ставиться до виконання своїх батьківських обов`язків.
За таких обставин позовна заява ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини з батьком є обґрунтованою та її слід задовольнити.
Керуючись статтями 141, 161 Сімейного кодексу України, статтями 12, 81, 133, 141, 223, 264, 265, 273, 352, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити місце проживання малолітньої дитини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , за місцем його реєстрації або проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , жительки АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , понесені ним судові витрати з оплати судового збору у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні 60 коп.).
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Рівненського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.
У відповідності до підпункту 15.5) пункту 15 Розділу ХІІІ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Повний текст рішення складено 06 квітня 2023 року.
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Дубровицького
районного суду К.М. Отупор
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110055796 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Отупор К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні