Справа № 392/504/23
Провадження № 2/392/285/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2023 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді Березія Ю.А.,
секретар Руда А.В.,
розглянувши заяву заступника керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області Бреуса Артема Миколайовича в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області
про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просив накласти арешт на 1/2 частку земельної ділянки площею 5,4876 га, кадастровий номер 3523185200:02:000:0272, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Злинської ОТГ Новоукраїнського району Кіровоградської області.
Заява мотивована тим, що Новоукраїнською окружною прокуратурою до суду пред`явлено позов в інтересах держави в особі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградської області до ОСОБА_1 про конфіскацію земельної ділянки.
ОСОБА_1 , яка є громадянкою Російської Федерації, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 19.05.2021 року набула право власності на 1/2 частку земельної ділянки площею 5,4876 га, кадастровий номер 3523185200:02:000:0272, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Злинської ОТГ Новоукраїнського району Кіровоградської області.
Право власності зареєстровано у встановленому порядку.
ОСОБА_1 , як громадянка іноземної держави, упродовж року після набуття права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення не провела її відчуження, що є підставою для конфіскації земельної ділянки у власність держави.
Прокурор зазначив, що на теперішній час ОСОБА_1 без перешкод використовує спірну земельну ділянку на території України. Наразі продовольча безпека України потребує величезної уваги, що тягне за собою невідкладне вжиття вичерпних заходів щодо повернення земельних ділянок у власність держави та їх подальше використання з метою забезпечення потреб у першу чергу громадян України.
На території України ведуться воєнні дії, що негативно впливають на продовольчі процеси у нашій державі, зокрема багато земель сільськогосподарського призначення на територіях, де ведуться активні бойові дії, на даний час забруднені та не можуть використовуватись за призначенням, сотні гектарів залишаються окупованими.
Прокурор вказав, що у цих умовах важливим є те, щоб кожна земельна ділянка, яка використовується з порушенням вимог законодавства, була повернута у власність держави.
На думку прокурора існує можливість її відчуження третім особам, зміни конфігурації (об`єднання, поділу), вчинення інших дій, які можуть утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду про повернення земельної ділянки державі.
Для недопущення передачі речових прав на земельну ділянку іншим особам, на думку прокурора, адекватними заходами забезпечення позову є накладення арешту на спірну земельну ділянку та заборону вчинення реєстраційних дій щодо перетворення, поділу, об`єднання з іншими земельними ділянками.
З посиланням на положення статті 153 ЦПК України заява розглянута без повідомлення учасників справи.
Заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Пунктом першим частини першої статті 150 ЦПК України визначено, що позов забезпечується накладенням арешту на майно, що належить відповідачеві.
Згідно з роз`ясненнями постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства
при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
При вжитті заходів забезпечення позову повинна бути наявність зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову.
Судом встановлено, що предметом спору є право власності відповідача на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка на думку прокурора підлягає конфіскації у власність держави.
Тому, є підстави для забезпечення позову шляхом накладення арешту на спірну земельну ділянку, оскільки такий вид забезпечення позову є співмірним із заявленими позовними вимогами.
Керуючись статтями 149,153 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву про забезпечення позову задовольнити.
Накласти арешт на 1/2 частку земельної ділянки площею 5,4876 га, кадастровий номер 3523185200:02:000:0272, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Злинської ОТГ Новоукраїнського району Кіровоградської області, що належить на праві власності ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_1 , громадянці Російської Федерації.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, що не зупиняє виконання ухвали.
Головуючий
суддя
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2023 |
Оприлюднено | 10.04.2023 |
Номер документу | 110068881 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Березій Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні