Рішення
від 31.12.2021 по справі 760/20615/21
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 2/760/9304/21

Справа № 760/20615/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 грудня 2021 року м. Київ

Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Козленко Г.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернулась до Солом`янського районного суду м. Києва з позовом до відповідача, в якому просить:

- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 5000 грн щомісячно, починаючи з 04.08.2021 і до повноліття дитини.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначила, що 04.06.2014 між сторонами було зареєстровано шлюб.

Від спільного шлюбу у сторін народилася дитина: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Донька проживає разом із матір`ю, інших дітей у сторін немає.

Рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 01.06.2018 шлюб між позивачем та відповідачем розірвано.

Зазначається, що відповідач є здоровим та працездатним, інших осіб на утриманні не має, отримує дохід за місцем роботи в ТОВ «СВІФТ ГАРАНТ» (ЄДРПОУ: 39859339), має нерухоме майно та транспортний засіб.

Оскільки позивач самостійно не може забезпечити належний рівень життя дитини, тому просить стягувати аліменти з батька дитини в сумі 5000 грн щомісячно.

Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 09.08.2021 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.

17.11.2021 від представника відповідача до канцелярії суду надійшов відзив, згідно якого відповідач не заперечує проти виплати аліментів на утримання дитини, однак не має матеріальної можливості забезпечити дитину коштами в обсязі, визначеному позивачем.

Зазначає, що дохід відповідача складає 5740 грн на місяць, у нього відсутнє у власності будь-яке нерухоме майно, а станом на день подання відзиву у відповідача наявна заборгованість перед АТ КБ «ПриватБанк» у розмірі 12 688 грн та перед АТ «ОТП Банк» в розмірі 27 013,12 грн.

Також повідомляє, що у серпні-жовтні 2021 року відповідач добровільно сплачував позивачу аліменти по 2000 грн на місяць.

Просить позовні вимоги задовольнити частково та стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в розмірі 2 510 грн щомісячно, починаючи з 04.08.2021 до досягнення дитиною повноліття.

06.12.2021 від позивача до канцелярії суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, що відповідач не перебуває у скрутному матеріальному становищі, оскільки він офіційно працевлаштований, є керівником господарського товариства ТОВ «Студія24» (ЄДРПОУ: 42641993) зі статутним капіталом 50 000 грн, виручка якого за 2020 рік склала 600 000 грн.

Також за наявною у позивача інформацією, відповідач має частку в статутному капіталі господарського товариства ТОВ «Центр інжинірингових послуг в Україні» (ЄДРПОУ: 42466583) зі статутним капіталом 30 000 грн з виручкою за 2019 рік в розмірі 750 000 - 760 000 грн.

Крім того, відповідач має у власності автомобіль «Land Rover Freelander» 2007 року випуску, державний номер НОМЕР_1 та судно (яхту).

Позивач зазначає, що згідно з випискою з її банківського рахунку, відповідач за 2021 рік надіслав позивачу на утримання дитини 10 000 грн, чого явно недостатньо для утримання дитини, враховуючи додаткові витрати на розвиток здібностей дитини.

Крім того, згідно відповіді Державної служби морського та річкового транспорту України від 30.11.2021 у Судновій книзі України №101 під записом номер 458 від 25.07.2007 зареєстровано прогулянкове судно «КАС-0412-К», 2007 року побудови, судновласник ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 .

15.12.2021 від представника відповідача до канцелярії суду надійшли заперечення на відповідь на відзив, згідно яких зазначається, що позивачем не доведено наявність додаткових джерел доходу у відповідача, а також витрат, що перевищують його заробіток.

Також повідомляється, що відповідач не є учасником ТОВ «Студія24», а тому не бере участі у розподілі дивідендів. Разом з тим, він є учасником ТОВ «Центр Інжинірінгових послуг в Україні», проте з дня заснування 11.09.2018 дивідендів не отримував, таким чином єдиним джерелом доходу є заробітна плата від ТОВ «Студія24».

Крім того повідомляє, що у відповідача відсутнє у власності будь-яке нерухоме майно.

Щодо наявності прогулянкової яхти зазначається наступне.

У 2007 році відповідачем було придбано спортивне вітрильне судно «Оскар», КАС-0412-к, яке внесено до Реєстру спортивних вітрильних суден України з метою зайняття спортом. Вказане судно за технічних характеристик не може бути використано як прогулянкове, та не використовується в комерційних цілях.

Щодо наявності машини зазначається, що за домовленістю між колишнім подружжям, відповідач після розлучення залишив позивачу машину, яка була придбана за час шлюбу. Згодом, в листопаді 2018 року відповідач купив машину 2007 року випуску. Вказаний автомобіль перебуває в експлуатації 13 років, має значний пробіг та не є предметом розкоші, тому не є свідченням значного доходу чи високого рівня матеріального забезпечення відповідача.

Повідомляється, що відповідач брав участь у витратах на стоматолога дитини, а також брав участь в оплаті відвідування донькою клубу спортивного танцю.

Вивчивши матеріали справи, письмові докази, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного рішення, приходить до наступного висновку.

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч.1 ст.16 ЦК України).

Частиною 1 ст.2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч.ч.2, 3 ст.12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності з ч.ч.1, 3 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, та на підставі наявних у справі доказів суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 04.06.2014 між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 було зареєстровано шлюб, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві, серія НОМЕР_3 , актовий запис №1004. Після реєстрації шлюбу, позивач змінила прізвище на « ОСОБА_2 ».

Від спільного шлюбу сторони мають малолітню доньку:

- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис №2062.

Рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 01.06.2018 шлюб між громадянкою Російської Федерації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та громадянином України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який було зареєстровано 4 червня 2014 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис №1004 розірвано.

Обов`язок батьків утримувати свою дитину не пов`язаний з тим, чи одружені вони чи ні (у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), або чи розірвано їх шлюб.

Батьки зобов`язані утримувати своїх неповнолітніх дітей та повнолітніх дітей, які продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги. Зобов`язання з утримання дітей виникає за наявності сукупності таких умов: родинного зв`язку між батьками й дитиною (кровний зв`язок між батьками та дитиною або зв`язок між усиновлювачем і усиновленою дитиною); неповноліття дитини; навчання повнолітньої дитини; відсутність підстав для звільнення батьків від сплати аліментів; можливість батьків надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Частиною 2 ст.182 СК України передбачено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Відповідно до ст.7 ЗУ «Про державний бюджет України на 2021 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року - 2189 гривень, з 1 липня - 2294 гривень, з 1 грудня - 2393 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2021 року - 2395 гривень, з 1 липня - 2510 гривень, з 1 грудня - 2618 гривень.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

При цьому, згідно з ч.6 ст.81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Обґрунтування наявності обставин повинні здійснюватися за допомогою належних, допустимих і достовірних доказів, а не припущень, що й буде відповідати встановленому статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року принципу справедливості розгляду справи судом.

Відповідач зобов`язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, створювати необхідні умови для їх розвитку та життя нарівні з позивачем, тобто витрати на утримання дитини мають нести спільно обоє батьків.

Аналізуючи зібрані докази в їх сукупності, приймаючи до уваги:

- відсутність підстав для звільнення відповідача від сплати аліментів;

- відсутність у відповідача іншої дитини та інших утриманців;

- стан здоров`я відповідача;

- щомісячний розмір заробітної плати відповідача - в сумі 5740 грн;

- суму доходів та витрат відповідача ОСОБА_2 згідно виписок по рахункам в АТ КБ «ПриватБанк» та АТ «ОТП Банк»;

- щомісячні перерахування коштів відповідачем на користь позивача в розмірі: 2000 грн, що підтверджується дублікатами квитанцій та не заперечується позивачем;

- участь відповідача у витратах на лікування дитини та її розвиток;

- наявність у відповідача автомобіля «Land Rover Freelander», д.н.з. НОМЕР_1 , 2007 року випуску, що належить йому на праві приватної власності;

- наявність у відповідача спортивного вітрильного судна «Оскар», КАС-0412-к, 2007 року побудови, відомості про яке внесено до Реєстру спортивних вітрильних суден України

суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, оскільки відповідач працездатного віку, доказів того, що не має можливості чи не здатен допомагати дитині, не надав суду, а тому суд вважає за можливе встановити розмір аліментів на утримання неповнолітньої дитини у твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн, щомісяця, починаючи з дати пред`явлення позову до суду 04.08.2021 до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.

Виходячи з цих обставин, з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 908 грн.

Керуючись ст.ст.180, 182, 191 СК України, ст.ст.3, 4, 5, 12, 13, 76-81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 430 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину- задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_4 ), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн, але не менше ніж 50 відсотків мінімального прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця починаючи з 04.08.2021 до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 908 грн.

В іншій частині вимог - відмовити.

Рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя - Г.О. Козленко

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення31.12.2021
Оприлюднено10.04.2023
Номер документу110077496
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —760/20615/21

Рішення від 31.12.2021

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Козленко Г. О.

Ухвала від 09.08.2021

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Козленко Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні