Справа № 296/2772/23
2/296/1683/23
УХВАЛА
"03" квітня 2023 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Маслак В.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння, третя особа Житомирська обласна військова адміністрація,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою, відповідно до змісту якої просить витребувати із незаконного володіння Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України транспортний засіб марки «ЗАЗ», модель «SENS», реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Перевіряючи матеріали позовної заяви на відповідність вимогам статей 175-177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам нормам Кодексу з наступних підстав.
Згідно з п.5 ч.1 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Положеннями ч.1, ч.2 ст.95 ЦПК України закріплено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.1 ст.77, ч.1 ст.79 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Відповідно до ч.1 ст.9 ЦПК України, цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.
Слід звернути увагу, що до матеріалів позовної заяви додана копія паспорту громадянина України з електронним носієм. Однак судом встановлено, що на зворотньому аркуші міститься невідомий документ, що складений іноземною мовою, за відсутності відповідного офіційного перекладу, що позбавляє суд можливості надати йому оцінку на предмет належності та достовірності.
Враховуючи вищевикладене, у разі подання копій письмових доказів, складених іноземною мовою, позивачу необхідно надавати до суду офіційний переклад таких письмових доказів.
Разом з тим, подана суду копія договору про винаймання житла нечитабельна.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог ст.ст.175 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В. П. Маслак
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2023 |
Оприлюднено | 05.04.2024 |
Номер документу | 110082383 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні