Ухвала
від 07.04.2023 по справі 635/2050/23
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/2050/23

Провадження по справі № 2-а/635/16/2023

У Х В А Л А

07 квітня 2023 року суддя Харківського районного суду Харківської області Березовська І.В., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Харківського Відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, -

В с т а н о в и в:

ОСОБА_1 пред`явив до суду позов шляхом подання адміністративної позовної заяви до Харківського Відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, яким просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАС №6745558 від 28 березня 2023 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 1190,00 гривень та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Вивчивши матеріали вищевказаної позовної заяви, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України.

Так, в порушення вимог ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві не зазначено правильне найменування відповідача та його ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Всупереч вимог ч.3 ст. 161 КАС України до позовноїзаяви недодано документпро сплатусудового зборуу встановленихпорядку ірозмірі абодокументи,які підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір», згідно з вимогами ст.ст. 1,2 якого судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частина друга статті 3Закону України«Про судовийзбір» містить перелік об`єктів, за які не справляється судовий збір, а стаття 5цього Закону - перелік суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовів, заяв, скарг тощо, а також підстави звільнення від сплати судового збору осіб, які звертаються із заявами про захист не власних прав, а охоронюваних законом прав та інтересів інших осіб.

Позивач в позовній заяві, посилаючись на п. 3 ч. 6 ст. 288, ч. 2 ст. 297-4 КУпАП, просить звільнити його від сплати судового збору.

Водночас, Постановою Великої Палати Верховного Суду по справі № 543/775/17 від 18 березня 2020 року визначено, що відповідно до положень статей 3,5 Закону №3674-VI серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором. Велика Палата Верховного Суду зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2023рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року становить 2684 гривень.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору на суму 536,80 гривень або копії документів, що підтверджують підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір має бути сплачено на розрахунковий рахунок отримувач коштів: ГУК Харківськ обл/ХаркiвР/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA898999980313121206000020429, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Згідно вимог ч.1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Разом з тим, позивачем не додано копії позовної заяви з додатками для відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При таких обставинах, відповідно до ст. 169 КАС України, заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вище зазначених недоліків.

Керуючись ст. 169 КАС України, суд,-

У ХВ АЛ ИВ :

Позивачу ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Харківського Відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху - залишити без руху.

Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали з урахуванням строків, визначених пунктом 3 Прикінцевих положень КАС України.

У разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя І.В.Березовська

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.04.2023
Оприлюднено10.04.2023
Номер документу110090581
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху

Судовий реєстр по справі —635/2050/23

Рішення від 20.10.2023

Адміністративне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 17.04.2023

Адміністративне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 07.04.2023

Адміністративне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні