Ухвала
від 10.04.2023 по справі 331/1885/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

іменем України

10.04.2023

Справа № 331/1885/23

Провадження № 2-н/331/221/2023

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Н.В.Фісун, розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козача 1» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надані послуги за утримання будинку та прибудинкових територій, -

ВСТАНОВИВ:

Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Козача 1» звернулося досуду іззаявою провидачу судовогонаказупро стягнення заборгованості за наданіпослуги заутримання будинкута прибудинковихтериторійз ОСОБА_1 за період з 01.07.2022 року по 28.02.2023 рік, в сумі 3119 грн. 30 коп.

Згідно ч. 1ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу.

Пунктом 3 ч.1ст.161ЦПК Українивстановлено,що судовийнаказ можебути видано,якщо заявленовимогу простягнення заборгованостіза оплатужитлово-комунальнихпослуг,телекомунікаційних послуг,послуг телебаченнята радіомовленняз урахуванняміндексу інфляціїта трьохвідсотків річних,нарахованих заявникомна сумузаборгованості.

Згідно із п. 1 ч.1 ст.165ЦПК Українисуддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимогстатті 163 цього Кодексу.

Відповідно до положеньч. 2 статті 163 ЦПК Українив заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Згідно з п.п. 3, 4 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються:копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Подана до суду заява не відповідає вимогамст.163 ЦПК України, оскільки, видача судового наказу, виходячи зі змісту статей161та163 ЦПК України, можлива лише за вимогами, які виникли на підставі договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі. Заявником ж не надано копії відповідного договору, укладеного між сторонами. Крім того, заява про видачу судового наказу не містить відомостей щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків боржника.

Разом зтим,згідно змістузаяви провидачу судовогонаказу,Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Козача 1» просить стягнути заборгованість по внескам на утримання будинку та прибудинкової території з ОСОБА_1 , а судовий збір з ОСОБА_2 .

Згідно з положеннями ч.2ст. 167 ЦПК України, за результатами заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Зазначені обставини свідчать про те, що існує підстава для відмови у видачі судового наказу, заява подана з порушенням вимогч.2, п.п. 3, 4 ч. 3 ст. 163 ЦПК України, таким чином відповідно дост.165 ЦПК Україниу видачі судового наказу повинно бути відмовлено.

Відповідно до ч. 1ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першоїстатті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Згідно ч. 2ст. 164 ЦПК Україниу разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 163, 165 ЦПК України, суддя, -

Ухвалила:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Козача 1» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надані послуги за утримання будинку та прибудинкових територій.

Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч. 1ст. 166 ЦПК Українивідмова у видачі судового наказу з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1ст. 165 ЦПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою у наказному провадженні після усунення її недоліків.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує,- протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.В.Фісун

СудЖовтневий районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення10.04.2023
Оприлюднено11.04.2023
Номер документу110097880
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —331/1885/23

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Фісун Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні