Справа № 127/8879/23
Провадження 2/127/1053/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Борисюк І.Е., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2» та Вінницької міської ради про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернулась ОСОБА_1 з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2» та Вінницької міської ради про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви судом встановлено їх невідповідність вимогам цивільно-процесуального законодавства України.
У порушення ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивачкою до позовної заяви не додано її копії для інших учасників справи. При цьому суд звертає увагу позивачки на те, що положення цієї статті, виходячи зі змісту ч. 2 ст. 177 ЦПК України, не поширюються, в даному випадку,лише щодо подання копій документів, що додаються до позовної заяви, а не самого позову.
Таким чином, позивачка повинна додати до позовної заяви її копії відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
З позовної заяви вбачається зазначення третьою особою, яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору Первинну профспілкову організацію Комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2». Суд звертає увагу позивачки на те, що відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Відповідно довищевказаних положень ЦПК України, позивач повинен подати до суду письмову заяву про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору із зазначенням підстав такого залучення.
Зі змісту позовної заяви вбачається посилання позивачки на те, що вона є членом Первинної профспілкової організації Комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2», однак доказів такого суду не надано. Підстави ж залучення третьої особи мають бути обґрунтовані.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Судом звернуто увагу на те, що в обґрунтування своїх вимог позивачка посилається на: рішення ВМР № 1208 від 30.09.2022, наказ ДОЗ ВМР № 144 від 05.10.2022, накази КНП «ВМКПБ № 2» № 112 від 31.10.2022 і № 28 від 24.02.2023, повідомлення № 539 від 03.11.2022. Однак, зазначаючи про такі докази, позивачкою до позовної заяви такі не надано. При цьому й не повідомлено про неможливість надання будь-яких доказів разом із позовом.
В разі неможливості надання доказів, на виконання вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивач повинен зазначити перелік доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Відповідно до ч. 4 ст. 83 ЦПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно доч.3ст.177ЦПК Україниу разінеобхідності допозовної заявидодаються клопотаннята заявипозивача,зокрема,про витребуваннядоказів тощо. Однак, таке клопотання повинно бути оформлено у відповідності до ч. 2 ст. 84 ЦПК України.
У порушення вимог п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено відомостей щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 134 ЦПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Закон встановлює обов`язкові вимоги до позовної заяви (ст.ст. 175, 177 ЦПК України). Зокрема, від якості позовної заяви та юридично правильного її змісту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Враховуючи вищезазначене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 і ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 2» та Вінницької міської ради про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі залишити без руху та надати позивачці п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків шляхом:
-зазначення у заяві визначених процесуальним законом відомостей:
-попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
-переліку доказів, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності).
-надання суду:
-копій позовної заяви відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб;
-доказів, зазначених у позовній заяві (в разі неповідомлення про неможливість надання таких);
-заяви про залучення третьої особи,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору, із зазначенням підстав такого залучення;
-клопотань та заяв, передбачених процесуальним законом (про витребування/забезпечення доказів тощо), оформлених у відповідності до вимог ЦПК України (у разі необхідності).
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2023 |
Оприлюднено | 11.04.2023 |
Номер документу | 110103464 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Борисюк І. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні