У Х В А Л А
судового засідання
04.04.2023 року Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючої судді Мартьянової С.М.
за участю секретаря Ковальського Н.В.
за участю позивача ОСОБА_1
представника третьої особи Михайлишина В.С.
провівши судове засідання у розгляді цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з участю третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Галлео» про усунення перешкод у користуванні приміщеннями загального користування,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участю третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Галлео» про усунення перешкод у користуванні приміщеннями загального користування.
Суддею Франківського районного суду м.Львова Мартьяновою С.М. відкрито загального позовного провадження ухвалою судді 30.11.2018 року та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду12.09.2019 рокузаяву відповідача задоволено. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з участю третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Галлео» про усунення перешкод у користуванні приміщеннями загального користування зупинити на час хворобои відповідача, а саме до 29.11.2019 року. Оскільки, ОСОБА_2 хворіє, його захворювання виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу, що підтверджується довідкою №1 від 14.06.2019 року, виданої Лікарсько-консультативною комісією Комунального некомерційного підприємства «Чечельницька районна лікарня».
В подальшому, 29.11.2019 року ухвалою суду провадження по справі відновлено.
За результатами проведеного підготовчого судового засідання 23.10.2020 року призначено справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою суду від 23.04.2021 року зупинено провадження у справі у зв`язку зі смертю відповідача ОСОБА_2 до залучення до участі у справі правонаступника відповідача.
Судом 19.10.2022 року відновлено провадження у справі.
Суд встановив, що позивач ОСОБА_1 у позовній заяві просить зобовязати ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні коридором загального користування на першому поверсі в будинку по АДРЕСА_1 , шляхом демонтажу перегородки з дверима, яка розміщена між квартирами АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 .
Як вбачається, відповідачем у справі є ОСОБА_2 . Факт смерті ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 17.02.2021 року виконавчим комітетом Ольгопільської сільської ради Чечельницького району Вінницької області. Окрім того, факт смерті ОСОБА_2 підтверджується лікарським свідоцтвом про смерть №35 від 15.02.2021 року та довідкою про причину смерті №35 від 15.02.2021 року.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який євідповідачем поданій справіта біологічнасмерть якогонастала ІНФОРМАЦІЯ_2 ,17.08.2016року склавзаповіт,посвідчений секретаремвиконкому Стратіївськоїсільської радиЧечельницького районуВінницької областіПоліщук В.В.та зареєстрованийу реєстрізаповітів підномером 96. Згідно заповіту, ОСОБА_3 заповів своїй малолітній онуці ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , належну йому на праві приватної власності однокімнатну квартиру, що знаходиться у АДРЕСА_1 (т.2 а.с. 3-11).
Приватним нотаріусом Гайсинського нотаріального округу Вінницької області Мілько А.М. (24800, Вінницька область, Гайсинський район, смт. Чечельник, вул. Свято-Михайлівська, буд.4) 25.06.2021 року відкрито спадкову справу після смерті ОСОБА_2 .
У судовому засіданні позивач зазначив, що йому відомо про смерть відповідача, докази прийняття спадщини у справі відсутні, однак він не бажає закривати провадження у справі.
Представник третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Галлео» в судовому засідання теж зазначив, що йому відомі вищенаведені обставини, після смерті відповідача спадщину ніхто не прийняв, однак заперечує щодо закриття провадження у справі.
Заслухавши думку учасників, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, суд приходить до такого висновку.
Відповідно дост. 55 ЦПК Україниу разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.
Підставою процесуального правонаступництва є наступництво в матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони, зокрема, внаслідок смерті, зі спірних чи встановлених судом правовідносин майнового характеру. При процесуальному правонаступництві всі процесуальні дії, виконані попередником, є обов`язковими для правонаступника.
Відповідно достатті 1216 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зст. 1218 ЦК Українидо складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 1219 ЦКпередбачено, що до складу спадщини не входять права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбаченістаттею 608 цього Кодексу.
У позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі ньому процесі.
Якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, то у разі смерті або оголошення померлою фізичної особи, яка була стороною у справі, суд зупиняє провадження у справі пункт 1 частини першоїстатті 251 ЦПК України) до залучення до участі у справі правонаступника (пункт 1 частини першоїстатті 253 ЦПК України).
Суд будь-якої інстанції зобов`язаний залучити до участі у справі правонаступника сторони або третьої особи, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво прав та обов`язків відповідної особи, а правонаступник існує. Питання процесуальної правосуб`єктності сторони, третьої особи, їхніх правонаступників належать до тих, які суд має вирішити під час розгляду справи незалежно від стадії судового процесу. Не є перешкодами для з`ясування підстав процесуального правонаступництва межі розгляду справи у суді відповідної інстанції, а також предмет доказування за відповідними позовними вимогами.
Відповідно до ч.1ст. 1270 ЦК Українидля прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч.1ст. 1272 ЦК Україниякщо спадкоємець протягом строку, встановленогостаттею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Згідно з витягом зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) станом на 04.11.2022 належна померлому ОСОБА_3 на праві приватної власності однокімнатна квартира ( АДРЕСА_4 ) ніким не успадкована та згідно даних «Державного реєстру речових прав на нерухоме манно» і надалі залишається зареєстрованою на померлого ОСОБА_3 , що свідчить про те, що спадщина після смерті ОСОБА_3 протягом встановленого законом строку не була ніким прийнята, свідоцтва про право на спадщину не видавались.
Відповідно до п.7 ч. 1ст. 255 ЦПК Українисуд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо: настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Таким чином, судом встановлено, що за прийняттям спадщини після смерті ОСОБА_2 спадщину ніхто не прийняв, а відтак факт правонаступництва в спірних правовідносинах не встановлено, а тому відсутній правонаступник у даній справі.
Також суд бере до уваги той важливий факт, що померла особа була стороною у даній судовій справі, права та обов`язки відносно якого нікому не передались у зв`язку із смертю, тому у випадку порушення, такі не можуть бути відновлені.
Оскільки на момент розгляду справи судом не встановлені правонаступники після смерті ОСОБА_2 , а позивачем не надано суду підтвердження того, що у цих правовідносинах є правонаступники після смерті відповідача, тому суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку зі смертю відповідача.
Керуючись статтями статтями 255, 259, 260, 261 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з участю третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Галлео» про усунення перешкод у користуванні приміщеннями загального користування - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали виготовлено 07.04.2023 року.
Суддя Мартьянова С.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 12.04.2023 |
Номер документу | 110114348 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мартьянова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні