Ухвала
від 28.03.2023 по справі 569/5232/23
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/5232/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2023 року м.Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Гордійчук І.О., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ПОЛЬОВА-10» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про видачу судового наказу про стягнення заборгованості зі сплати внесків на управління багатоквартирного будинку з урахуванням пені та інфляційних втрат, стягнення судових витрат,-

в с т а н о в и в:

В Рівненський міський суд Рівненської області 23 березня 2023 року з заявою до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості зі сплати внесків на управління багатоквартирного будинку з урахуванням пені та інфляційних втрат, стягнення судових витрат звернувся представник ОСББ «ПОЛЬОВА-10».

На виконання вимог ч. 5ст.165 ЦПК Українисуд звернувся із запитом до органу місцевого самоврядування про реєстрацію місця проживанняборжників.

Відповідно дост. 160 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК України) судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу.

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на підставіУказу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженогоЗаконом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, на всій території України введено воєнний стан.

Постановою Кабінету Міністрів України №206 від 05.03.2022про «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» встановлено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги. Ця постанова набрала чинності з дня опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року.

Крім того, пунктом 18Перехідних положень Цивільного кодексу Українипередбачено, що у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов`язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625цього Кодексу, а також від обов`язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Установити, що неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем).

Пунктом 9 Постанови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23 грудня 2011 року «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» передбачено, що питання наявності спору про право вирішується суддею у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви.

Відповідно до ч.3 ст. 165 ЦПК України, у разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог.

Отже, починаючи з 24.02.2022 заборонено стягувати інфляційні нарахування та проценти річні нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Відповідно до п. 3, 5 ч.1ст. 165 ЦПК Українисуддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогамстатті 161 цього Кодексу.

Відмова у видачі судового наказу з вищевказаних підстав унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. В цьому випадку заявник має право звернутися з тими самими вимогами до суду у позовному порядку.

Станом на дату розгляду заяви про видачу судового наказу, воєнний стан не скасовано, тому суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу в частині стягнення інфляційних нарахувань, пені, оскільки така вимога не відповідає вимогам ст.19,161 ЦПК України.

В той же час Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Польова - 10»у заяві про видачу судового наказу проситьстягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованість зі сплати внесків на управління багатоквартирного будинку з урахуванням пені та інфляційних втрат станом на 28.02.2023. Сума заборгованості разом становить 9023,92 грн. проте, прохальна частина не містить чіткого розподілу щодо розміру стягнень за конкретною вимогою, а норми ЦПК Українине передбачають можливості часткового задоволення заяви про видачу судового наказу, оскільки, він видається лише за умови безспірності вимог, а дана сума заборгованості входить до предмету доказування по справі, перерахунку, що унеможливлює стягнення їх за правилами наказного провадження.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним відмовити повністю у видачі судового наказу.

Відповідно до ч.2ст.164 ЦПК Україниу разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається.

У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Тому з цих підстав, сплачений судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу не підлягає поверненню заявнику.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160,163,165,166,260,353,354 ЦПК України, суд,-

постановив :

Відмовити у видачі судового наказу по справі за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ПОЛЬОВА-10» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості зі сплати внесків на управління багатоквартирного будинку з урахуванням пені та інфляційних втрат, стягнення судових витрат.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Рівненського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.О. Гордійчук

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення28.03.2023
Оприлюднено12.04.2023
Номер документу110124575
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —569/5232/23

Ухвала від 28.03.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні