Справа №:755/4623/23
Провадження №: 2/755/3103/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" квітня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н.В., вивчивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничий концерн «Воєнторг ДіСі», ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
у с т а н о в и л а:
07.04.2023 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничий концерн «Воєнторг ДіСі», ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Ознайомившись зі змістом поданої позовної заяви, доданими до неї документами та витребуваними судом даними про місце реєстрації відповідача, приходжу до висновку про те, що позовна заява не підсудна Дніпровському районному суду м. Києва і має бути передана на розгляд Дарницького районного суду м. Києва, з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Як вбачається із відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №23288 від 10.04.2023 року, відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 02.11.2021 року.
На вказану адресу місця реєстрації відповідача розповсюджується територіальна юрисдикція Дарницького районного суду м. Києва.
Звертаючись із відповідною позовною заявою до Дніпровського районного суду м. Києва позивачі послались на положення ч. 6 ст. 28 ЦПК України та зазначають, що неодержаний прибуток від розірвання з вини відповідача угоди становить 865000,00 грн., при цьому, як місцезнаходження товариства, так і місце проживання його керівника, як фізичної особи, зареєстровані в Дніпровському районі м. Києва.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
У даному випадку позивачі помилково вважають можливим застосування положень наведеної норми цивільного процесуального закону для звернення із позовом, у якому також містяться вимоги про стягнення неотриманого прибутку, до Дніпровського районного суду м. Києва.
Вимоги ч. 6 ст. 28 ЦПК України чітко визначають альтернативну підсудність за позовами про відшкодування шкоди заподіяної майну, тобто у випадку коли конкретне майно зазнає пошкоджень або знищується (наприклад, місце дорожньо-транспортної пригоди, місце розташування пошкодженого/знищеного нерухомого майна тощо).
Натомість упущена вигода не є шкодою заподіяною майну юридичної особи у розумінні ч. 6 ст. 28 ЦПК України, яка дозволяла б юридичній особі звертатись до суду за фактичним місцем її розташування, і в даному випадку підлягають застосуванні загальні правила підсудності щодо розгляду спору за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача (ч. 1 ст. 27 ЦПК України).
Згідно п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 32, 353-355 ЦПК України, -
п о с т а н о в и л а :
Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничий концерн «Воєнторг ДіСі», ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації, відшкодування матеріальної та моральної шкоди - передати на розгляд Дарницького районного суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали складений та підписаний суддею 10.04.2023 року.
Суддя -
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2023 |
Оприлюднено | 12.04.2023 |
Номер документу | 110140334 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них до засобів масової інформації |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марфіна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні