Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.04.2023 Справа №607/12350/22
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Стельмащука П.Я.
присяжних Пацалюк Ю.А., Гільтай С.В.,
за участю секретаря Бойко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про визнання недієздатною його дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлення над нею опіки та призначення їй опікуна, посилаючись на те, що ОСОБА_2 страждає на стійкий психічний розлад, що істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. У зв`язку із наведеним просить заяву задовольнити.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву підтримав та просив її задовольнити.
Представник заінтересованої особи Управління соціальноїполітики Тернопільськоїміської радив судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Розглянувши справу, суд вважає, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 видане 17.05.2004.
ОСОБА_2 є інвалідом І групи (підгрупа А) з дитинства довічно, про що Тернопільським обласним центром медико-соціальної експертизи видано довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 22.04.2022.
Згідно висновку судово-психіатричного експерта №47 від 26.01.2023 ОСОБА_2 страждає на важку розумову відсталість, що досягає рівня вираженого недоумства, тому вона не може розуміти значення своїх дій та керувати ними.
Згідностатті 39 ЦК України, фізична особа може бути судом визнана недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Згідно частини першоїстатті 40 ЦК України, фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.
За змістом статті 55 ЦК України, опіка встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.
Відповідно достатті 58 ЦК України, опіка встановлюється над особами, визнаними недієздатними.
Згідно частини першоїстатті 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно до частини четвертоїстатті 63 ЦК України, опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.
Частинами 1, 3, 4 статті 67 ЦК України, опікун зобов`язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням. Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного. Опікун зобов`язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного.
Відповідно до вимог частини першоїстатті 300ЦПК України визначено, що суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Як вбачається із витягу з протоколу №1 засідання опікунської ради при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради від 12.01.2023, вирішено погодити кандидатуру ОСОБА_1 в опікуни над його дочкою ОСОБА_2 , 2004 року народження, у разі визнання останньої рішенням суду недієздатною.
Приймаючи до уваги, що згідно висновку судово-психіатричного експерта ОСОБА_2 не здатна усвідомлювати значення своїх дії та керувати ними, заява підлягає до задоволення, шляхом визнання недієздатною ОСОБА_2 , встановлення опіки над нею та призначення заявника її опікуном.
Відповідно до вимог ч. 6, 7ст.300ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.12,13,259,264-265,293-294,295-300,352,354,355Цивільного процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна - задовольнити.
Визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 .
Встановити опіку над недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителькою АДРЕСА_1 .
Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 опікуном над недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , поклавши на ОСОБА_1 права та обов`язки, передбачені ст. 67 ЦК України.
Визначити строк дії рішення суду про визнання ОСОБА_2 недієздатною два роки, починаючи з 05.04.2023.
Роз`яснити, що клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 300 ЦПК України.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу опіки та піклування та органу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Реквізити учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, адреса місцезнаходження 46002, вул. Лисенка, 8, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 02195636.
Повний текст рішення виготовлено 10.04.2023.
Головуючий суддяП. Я. Стельмащук
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2023 |
Оприлюднено | 13.04.2023 |
Номер документу | 110147401 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні