Справа № 761/9650/23
Провадження № 1-кс/761/6533/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2023 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , власника майна ОСОБА_4 розглянувши клопотання прокурора Дарницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 42022111340000026 від 12.10.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про арешт майна,
в с т а н о в и в:
Прокурор Дарницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону ОСОБА_5 звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні № 42022111340000026 від 12.10.2022, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про накладення арешту на майно, яке було вилучене в складському приміщенні, яким користується ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42022111340000026 від 12.10.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлено, що т.в.о командира в/ч НОМЕР_1 ст. лейтенант ОСОБА_4 отримав від Громадської організації «Український кластер інноваційного розвитку» (ЄРДПОУ 44460438) гуманітарну допомогу товарно-матеріальних цінностей, а саме: 300 бронежилетів, 300 тактичних касок та сухі пайки. Наразі військове формування під керівництвом ОСОБА_4 розформоване, зазначена гуманітарна допомога знаходиться поза балансом.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що відповідно до наказу командування 112 БТрО 55 окремий батальйон спеціального призначення був розформований в серпні 2022 року. Наявна інформація вказує на те, що під час розформування 55 окремого батальйону спеціального призначення вищезазначена амуніція не була передана до 112 бригади ТРО та відповідним чином не поставлена на баланс підрозділу. Вищезазначені факти свідчать про можливе привласнення військового спорядження ОСОБА_4 та іншими невстановленими військовослужбовцями з метою подальшої реалізації.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, відшукання і вилучення предметів, а також інших речей, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути використані як доказ під час судового розгляду, в період часу з 11 год. 16 хв. 16.03.2023 по 11 год. 25 хв. 16.03.2023 старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_6 проведено огляд за адресою: АДРЕСА_1 в складському приміщенні, яким на усній домовленості користується ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Під час якого було вилучено:
- сумки кольору хакі в кількості 98 штук, в кожній з яких знаходиться бронежилет з написом «Bulletproof VEST SOFT ARMOR» та плита з написом «STRIKE FACE» з написом на бирці «BulletproofPlatemodel ZFS-133 PE»;
- 95 захисних шоломів зеленого кольору.
Постановою слідчого від 16.03.2023, вилучене під час проведення вищевказаного огляду майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
З метою забезпечення збереження речових доказів, прокурор просив накласти арешт на вилучене майно.
В судовому засіданні прокурор доводи клопотання підтримав та просив клопотання задовольнити з підстав наведених у ньому.
Власник майна не заперечував щодо задоволення клопотання.
Заслухавши прокурора, власника майна, дослідивши клопотання й додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.
При цьому арешт майна має на меті забезпечити докази у кримінальному провадженні, оскільки вилучені речі підпадають під ознаки ст. 98 КПК України, тобто мають ознаки речових доказів, оскільки мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та є достатні підстави вважати, що вказані речі, можуть бути прихованими, пошкодженими, зіпсованими, знищеними чи відчуженими.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 170, 171, 172, 309, 395 КПК України
у х в а л и в:
Клопотання прокурора Дарницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону ОСОБА_5 - задовольнити.
Накласти арештна майно, а саме: сумки кольору хакі в кількості 98 штук, в кожній з яких знаходиться бронежилет з написом «Bulletproof VEST SOFT ARMOR» та плита з написом «STRIKE FACE» з написом на бирці «Bulletproof Plate model ZFS-133 РЕ»; 95 захисних шоломів зеленого кольору, які вилучені в складському приміщенні, яким користується ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Заборонити будь-яким особам відчужувати, розпоряджатися та користуватися вказаним майном.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга.
Повний текст ухвали проголошений 04.04.2023 о 15 год. 30 хв.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110160937 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мєлєшак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні