Ухвала
від 12.04.2023 по справі 404/2558/23
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/2558/23

Номер провадження 1-кс/404/973/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2023 року м. Кропивницький

Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання начальника відділення розслідування злочинів загально кримінальної спрямованості СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження № 12023121010000836 від 22.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшло клопотання слідчого про надання дозволу начальнику відділення злочинів загально кримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому відділення злочинів загально кримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому відділення злочинів загально кримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_6 , на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (виїмки), а саме паперових носіїв та оптичних носіїв для лазерних систем зчитування, які знаходяться в операторів телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за юридичною адресою АДРЕСА_2 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_3 , та містить інформацію про зв`язок абонентських номерів стільникового зв`язку НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідних та вхідних) з`єднання за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 до 00 год. 00 хв. 25.03.2023, тривалості кожного з них та маршрутів передавання (з прив`язкою до базових станцій), заводських номерів мобільних телефонів та номерів телефонів, які працювали з вищевказаним номером, повної роздруківки деталізації телефонних розмов по вказаному номеру з можливістю вилучення такої інформації (у друкованому та електронному носіях).

На обґрунтування клопотання зазначено, що 21.03.2023 року надійшла заява від гр. ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 жит. АДРЕСА_4 директора ФГ " ОСОБА_8 " про те, що 08.03.2023 року, невідома особа, на ім`я ОСОБА_9 , представившись менеджером ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " шахрайським шляхом, під приводом продажу мінеральних добрив, заволодів грошовим коштами в розмірі 700 тис. грн., тим самим заподіяв заявнику матеріального збитку на вказану суму.

В ході досудового розслідування в якості потерпілого було допитано ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який пояснив, що він є директором фермерського господарства « ОСОБА_8 », яке знаходиться за адресою АДРЕСА_4 . Господарство займається вирощування сільськогосподарських культур вже протягом 20 років. На початку березня 2023 року він почав пошук в Інтерент мережі оголошень з продажу добрив а саме «КАС-32». Серед оголошень ним було знайдено, на якому саме сайті зараз вказати не можу оголошення від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в якому було зазначено, що продається потрібне йому добриво, за підходящою ціною 28 тис. грн за 1 тонну, і підходяща система оплати-безготівкова.

Він 07.03.2023 зв`язався за номером телефону НОМЕР_2 , слухавку взяв чоловік котрий представився менеджером підприємства та представився як ОСОБА_10 . В ході бесіди він особисто обговорив з ним умови купівлі добрива, поцікавився умовами доставки, чоловік запевним його, що в кількості 25 тон, добрива будуть доставлені їхнім транспортом, сума за все, складе 700 тис. грн. Він погодився, на що чоловіку надіслав свою електронну адресу ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ) для контакту, у відповідь чоловік надіслав свою електронну адресу ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ) на його адресу він надіслав установчі документи свого господарства після чого чоловік надіслав на його електронну адресу договір поставки №2368/1, в якому були указані всі умови, та в кінці договору були наявні всі реквізити: (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » місце знаходження юридичної особи АДРЕСА_5 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ІПН НОМЕР_7 , р/р № НОМЕР_8 в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » тел. НОМЕР_2 директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_11 .. Крім того на реквізитах була наявна печатка та підпис. Вказаний договір вони роздрукували, його перевірила бухгалтер ОСОБА_12 ( НОМЕР_3 ) після чого вони на своїх реквізитах поставили свою печать та свій підпис, та вказані документи бухгалтер надіслав їм, яким саме способом надіслала він не знає.

В ході спілкування було обумовлено та в договорі прописано, що після оплати, добриво впродовж 5-ти днів будуть доставлені до покупця, тобто до нього. В подальшому бухгалтер ОСОБА_12 , знаходячись по місцю реєстрації його господарського підприємства - 08.03.2023 року з нашого розрахункового рахунку НОМЕР_9 в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_8 переслала близько 350 тис. грн, перший транш, і наступного дня 09.03.2023 ще перерахувала 349 999 грн. 99 коп. Після цього їм на електронну адресу бухгалтер надіслала квитанції про оплату, він зателефонував відразу на НОМЕР_2 ОСОБА_13 , продублював інформацію, що гроші переслали, той сказав, що гроші отримали, і зазначив, що з понеділка 13.03.2023 року авто буде завантажене, та водій доставить добриво.

14.03.2023 року він зателефонував ОСОБА_9 , той повідомив, що затримки з авто, але пообіцяв що до п`ятниці 17.03.2023 року авто з добривом буде на місці.

15.03.2023 року ОСОБА_9 в месенджері Вайбер надіслав повідомлення: «білий даф, номер авто НОМЕР_10 , причіп НОМЕР_11 ) згодом написав ще: «водій ОСОБА_14 тел. НОМЕР_4 , машина на завантажені).

В подальшому він почав телефонувати водію, той повідомив, що в дорозі, та поцікавився чи ми його розвантажимо, він запевнив, що все буде зроблено, водій запевнив, що в шляху, потім водій перестав брати слухавку від нього, хоча гудки йшли. Він почав телефонувати на всі наявні в нього номери, також телефонував на особисті номера НОМЕР_5 і НОМЕР_2 та НОМЕР_12 ) однак ніхто слухавку не брав.

Він почекав до 20.03.2023 року, вантаж так ніхто і не доставив, на телефонні дзвінки ніхто не відповідав, він написав лист на електронну адресу, щодо повернення коштів у зв`язку з невиконаним умов договору, однак ніхто йому не відповів, та він вирішив їхати до м. Кропивницький, за адресою указаною в договорі: АДРЕСА_6 .

21.03.2023 року з ранку він приїхав до м. Кропивницький, знайшов адресу АДРЕСА_6 , за цією адресою знаходився ТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », піднявшись на 4-й поверх, він відшукав офіс №409, на той момент від був зачинений, на дверях була наліпка Natalie-art - оформлення свят повітряні кульки. Він зайшов до сусідніх офісів і ті повідомили, що вказаний офіс орендують, однак сьогодні нікого не було, та він вирішив звернутися до органів поліції.

Зі слів його бухгалтера, було встановлено, що головний офіс ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » знаходиться в АДРЕСА_7 , тел. НОМЕР_2 і на даний час підприємство «стан зареєстровано але анульоване, свідоцтво ПДВ №444973011239 станом на 01.03.2023 р.

У зв`язку із чим, виникає необхідність у перевірці місця знаходження вказаних осіб, фіксації абонентських з`єднань, що в подальшому буде доказом по матеріалам кримінального правопорушення

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затвердженого постановою КМУ від 9 серпня 2005 року № 720, Положення про порядок пропуску та маршрутизації трафіку голосової телефонії в телекомунікаційній мережі загального користування України, затвердженого рішенням комісії з питань регулювання зв`язку України 20 липня 2006 року за № 336 (зі змінами і доповненнями) визначено, що маршрутизація це процес визначення маршруту комутаційною станцією відповідно до системи правил для передачі сигнальних повідомлень або для встановлення з`єднання; трафік голосової телефонії це потік інформації, необхідної для (корисного абонентського навантаження мова, аудіо; допоміжної, керуючої інформації, необхідної для службової сигналізації, маршрутизації, контролю працездатності тощо), що передається телекомунікаційною мережею.

Враховуючи вищевикладене, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться в оператора телекомунікацій та містять інформацію про зв`язок абонентів з абонентськими номерами стільникового зв`язку НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 з наданням телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідних та вхідних) з`єднань, тривалості кожного з них та маршрутів передавання (з прив`язкою до базових станцій), прив`язки до IMEI, повної деталізації телефонних розмов по вказаним номерам, що знаходиться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_2 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_3 , та які мають важливе значення для кримінального провадження, а також те, що іншими способами неможливо одержати фактичні дані для встановлення істини у провадженні, так як оператор мобільного зв`язку посилаючись на ст. 162 КПК України стверджує, що інформація, яка міститься у нього відноситься до охоронюваної законом таємниці, а тому вимагає постановлення ухвали відповідно до якої органи досудового розслідування і матимуть можливість тимчасового доступу до речей та документів, які містять необхідну інформацію.

Вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та отримання даних з метою встановлення осіб, які можуть бути причетними до вчинення правопорушення, їх зв`язки та коло осіб, з якими вони спілкуються.

До початку судового розгляду слідчий подала письмову заяву, відповідно до якої вказала, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без її участі.

Представники осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилися, заяв про відкладення розгляду клопотання до суду не надходило, а тому слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться речі і документи, оскільки у відповідності до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного:

Згідно з ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.

Для забезпечення повноти і всебічності досудового розслідування та викриття винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення існує об`єктивна необхідність для надання тимчасового доступу до вищевказаних документів.

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх-здійснити їх виїмку (ч. 1 ст. 159 КК України).

Матеріали клопотання містять достатні письмові докази, які засвідчують необхідність огляду та вилучення означених документів, оскільки існує обґрунтована потреба у тимчасовому доступі до вищевказаних документів та їх огляду, з метою з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні та здобуття прямих доказів для розкриття даного кримінального правопорушення, при цьому іншим законним способом оглянути їх неможливо.

З урахуванням вищевикладених правових норм, слідчий суддя, вважає, що клопотання підлягає задоволенню тільки в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме оптичних носіїв для лазерних систем зчитування, до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалості, маршрути передавання, що знаходяться в оператора телекомунікацій, але без деталізації розмов, оскільки для надання дозволу на втручання у приватне спілкування законодавцем передбачений інший порядок (глава 21 КПК України).

З урахуванням вищевикладених правових норм, слідчий суддя, вважає, що клопотання підлягає задоволенню частково.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 246-247, 258, 263-264, 309 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити частково.

Надати дозвіл начальнику відділення злочинів загально кримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому відділення злочинів загально кримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому відділення злочинів загально кримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_6 на тимчасовий доступ до документів, а саме паперових носіїв та оптичних носіїв для лазерних систем зчитування, які знаходяться в операторів телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за юридичною адресою АДРЕСА_2 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за юридичною адресою: АДРЕСА_3 , та містить інформацію про зв`язок абонентських номерів стільникового зв`язку НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, з`єднання за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 до 00 год. 00 хв. 25.03.2023року, тривалості кожного з них та маршрутів передавання (з прив`язкою до базових станцій), заводських номерів мобільних телефонів, та номерів телефонів, які працювали з вищевказаними номерами, з можливістю вилучення такої інформації (у друкованому та електронному носіях) - без розголошення змісту розмов та повідомлень.

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Строк дії цієї ухвали встановити до 12.06.2023 року.

Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є передумовою для обов`язкового застосування наслідків вимог ст. 166 КПК України, - (примусове вилучення) проведення обшуку.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає (ст. 309 КПК України).

Слідчий суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення12.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110161464
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —404/2558/23

Ухвала від 07.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 12.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 12.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 12.04.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні