Постанова
від 12.04.2023 по справі 944/2298/23
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 944/2298/23

Провадження №1-кс/944/289/23

УХВАЛА

12.04.2023 рокум.Яворів d81yCoppUllcmd81yCoppUllcmСлідчий суддя Яворівського районного суду Львівської області ОСОБА_1., з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2., розглянувши клопотання слідчого Слідчого відділення Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 березня 2023 року за № 12023141350000366, за правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 332 Кримінального кодексу України,

в с т а н о в и в:

Слідчий Слідчого відділення Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3. звернувся до слідчого судді Яворівського районного суду Львівської області із клопотанням про надання дозволу слідчому Слідчого відділення Яворівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ «Київстар» (03113, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 53), за період з 01 січня 2023 року до 10 квітня 2023 року, про абонентів, що користуються його послугами із абонентськими номерами, зокрема НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, а саме: адреса розташування базової станції, яка забезпечувала зв'язок в зоні покриття ретрансляційних антен оператора; тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); дата, час та тривалість з'єднання; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку, з'єднання нульової тривалості; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента; надати інформацію про прив'язку до місцевості номерів (Б) мобільних терміналів рухомого мобільного зв'язку та сім-карток операторів мобільного зв'язку.

На обґрунтування клопотання зазначає, що в провадженні Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області перебуває кримінальне провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 березня 2023 року за № 12023141350000366, за правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 332 Кримінального кодексу України,

11 березня 2023 року до Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області надійшла письмова заява від ОСОБА_5, в якій він просить прийняти міри до невстановленої особи на ім'я ОСОБА_5, який йому незаконного організував переправлення через державний кодон України.

В ході досудового розслідування, було встановлено, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає АДРЕСА_1, являючись керівником Благодійна Організація «Фонд» Український Легіонер» код ЄДРПОУ: 41137930, під виглядом волонтерів вищевказаного фонд організовує незаконне переправлення через державний кордону України осіб призовного віку, при цьому ним як керівником благодійної організації, подаються неправдиві відомості до Міністерства розвитку громад, території та інфраструктури України, для подальшого внесення відомостей до електронно-цифрової програми «ШЛЯХ» адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, що надає особам псевдо волонтерам в подальшому право безперешкодного виїзду за межі території України на законних підставах у період дії правового режиму воєнного стану.

Працівниками 7 прикордонного Карпатського загону Державної прикордонної служби України, в ході виконання доручення, було встановлено, абонентські номера осіб, які можливо причетні до незаконної організації переправлення осіб призовного віку через державний кордон України, а саме наступні абонентські номера мобільного оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ «Київстар»: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4.

Отже, інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг про абонентів, що користуються їх послугами із використанням абонентських номерів: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. За наведених обставин просить клопотання задовольнити.

Слідчий СВ Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3. в судове засідання не прибув, однак подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, вимоги клопотання підтримує, просить його задовольнити.

Зважаючи на вимоги ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України вважаю можливим розглядати клопотання без виклику слідчого, а також осіб, у володінні яких знаходиться інформація, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий.

Перевіривши доводи клопотання, додані до нього матеріали на підтвердження підстав надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Слідчий суддя встановив, що СВ Яворівського відділу поліції ГУ НП у Львівській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 березня 2023 року за № 12023141350000366, за правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 332 Кримінального кодексу України.

До клопотання слідчий додав: витяг з ЄРДР про реєстрацію 11 березня 2023 року кримінального провадження № 12023141350000366, протокол про прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 11 березня 2023 року; наказ Міністерства розвитку громад, території та інфраструктури України, протокол допиту свідка; повідомлення 7 Прикордонного Карпатського загону ДПС України від 07 квітня 2023 року пр. виконання доручення.

Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до частини 2 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Відповідно до частини 4 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно частин 5, 6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку передбаченому законом. Доступ до речей і документів, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно пункту 7 частини 1 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно статті 21 Закону України "Про інформацію" інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація, відносини пов`язані з правовим режимом конфіденційної інформації регулюється законом.

Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюється законами.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про телекомунікації" охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантується Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків передбачених законом.

Потреба в отриманні доступу до зазначеної у клопотанні інформації, виникла у зв`язку з необхідністю з`ясування нових та перевірки встановлених обставин, які мають значення для кримінального провадження.

За наведених обставин, зважаючи на те, що органом досудового розслідування здійснюється розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 332 Кримінального кодексу України, вказана у клопотанні інформація, дозвіл на тимчасовий доступ до якої просить надати слідчий знаходяться у володінні оператора телекомунікаційних послуг, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, та те, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації неможливо.

Також подане клопотання відповідає вимогам ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України та доводить наявність обставин передбачених ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, інформація, доступ до якої просить надати слідчий не належить до інформації, доступ до якої заборонено відповідно до ст. 161 Кримінального процесуального кодексу України.

Враховуючи наведені вище обставини та норми закону, слідчий суддя дійшов до висновку, що таке слід задовольнити та надати дозвіл слідчому на тимчасовий доступ до зазначеної в клопотанні інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 160, 162 163, 164, 165 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

у х в а л и в:

Клопотання Старшого слідчого Слідчого відділення Яворівського районного відділу поліції Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 березня 2023 року за № 12023141350000366, за правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 332 Кримінального кодексу України, задовольнити.

Надати дозвіл Старшому слідчому Слідчого відділення Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, а саме до інформації, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ «Київстар» (03113, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 53), за період з 01 січня 2023 року до 10 квітня 2023 року, про абонентів, що користуються його послугами із абонентськими номерами, зокрема НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, а саме: адреса розташування базової станції, яка забезпечувала зв'язок в зоні покриття ретрансляційних антен оператора; тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); дата, час та тривалість з'єднання; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (ІМЕІ), ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку, з'єднання нульової тривалості; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента; надати інформацію про прив'язку до місцевості номерів (Б) мобільних терміналів рухомого мобільного зв'язку та сім-карток операторів мобільного зв'язку.

Виконання ухвали суду покласти на старшого слідчого Слідчого відділення Яворівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3.

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її винесення, тобто до 12 травня 2023 року включно.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 Кримінального процесуального кодексу України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання слідчим суддею та оскарженню не підлягає.d81yCoppUllcmd81yCoppUllcmd81yCoppUllcm

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.04.2023
Оприлюднено13.04.2023
Номер документу110165508
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —944/2298/23

Постанова від 12.04.2023

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Постанова від 12.04.2023

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні