ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032,тел.(044)235-95-51,е-mail:inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"12" квітня 2023 р. м. Київ Справа № 911/975/23
Суддя Господарського суду Київської області Подоляк Ю.В. розглянувши матеріали
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ВУД Інтернаціонал» доТовариства з обмеженою відповідністю «Антишкола онлайн»пророзірвання договору та стягнення 29816 грн. встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ВУД Інтернаціонал» (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідністю «Антишкола онлайн» (далі відповідач) про розірвання договору, укладеного між сторонами у справі про надання послуг із вивчення іноземної мови та стягнення 29816 грн.
Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ВУД Інтернаціонал» подана до Господарського суду Київської області з порушенням зазначених вимог Господарського процесуального кодексу України, оскільки з доданого до позовної заяви опису вкладення від 29.03.2023 вбачається, що позивач направив на адресу відповідача позовну заяву від 28.03.2023 в той же час позовна заява, яка подана до суду датована 29.03.2023.
Тому суду не зрозуміло, яку саме позовну заяву позивач направив відповідачу.
За таких обставин, доданий до позовної заяви опис вкладення від 29.03.2023 не може бути належним та допустимим доказом відправлення копії позовної заяви від 29.03.2023 з додатками відповідачу відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюються у таких розмірах: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлюються у таких розмірах: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року становить 2270 грн.
Зі змісту позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ВУД Інтернаціонал» вбачається, що вона містить 1 вимогу немайнового характеру про розірвання договору та 1 вимогу майнового характеру про стягнення 29816 грн.
З огляду на зазначене за подання даного позову до господарського суду справляється судовий збір у загальному розмірі 5368 грн. (2684 грн. - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу немайнового характеру та 2684 грн. - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу майнового характеру).
Звертаючись до суду з даною позовною заявою позивач згідно платіжної інструкції від 28.03.2023 № 2398 сплатив судовий збір в розмірі 2684 грн., тобто судовий збір сплачено позивачем за одну вимогу немайнового характеру.
Разом з тим, доказів про сплату судового збору у встановленому розмірі відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за вимогу майнового характеру матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином, додане до матеріалів позовної заяви платіжна інструкція від 28.03.2023 № 2398 про сплату судового збору в сумі 2684 грн. не є належним та допустимим доказом сплати судового збору у встановленому розмірі відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
За таких обставин, позивачем до позовної заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
З огляду на зазначене, позивачу за подання до господарського суду вказаної вище позовної заяви необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 2684 грн.
При цьому суд звертає увагу позивача, що реквізити для сплати судового збору за подання позовної заяви до Господарського суду Київської області вказані, зокрема, на офіційному веб-порталі судової влади України (court.gov.ua).
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись п. 1, 2 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172, ч. 1, 2, 4 ст. 174, ст. ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд,
постановив:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВУД Інтернаціонал» до Товариства з обмеженою відповідністю «Антишкола онлайн» про розірвання договору, укладеного між сторонами у справі про надання послуг із вивчення іноземної мови та стягнення 29816 грн. залишити без руху.
2.Зобов`язати позивача усунути зазначені в даній ухвалі недоліки позовної заяви, подавши до суду упродовж десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- належні та допустимі докази, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви від 29.03.2023 з додатками;
- належні та допустимі докази доплати судового збору за подання до суду даної позовної заяви в розмірі 2684 грн.
3.Попередити позивача що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута йому без розгляду відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Дана ухвала набирає законної сили у строк та в порядку передбачених ч. 2 ст. 235 ГПК України та у відповідності до ст. 255 ГПК України оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Подоляк
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2023 |
Оприлюднено | 14.04.2023 |
Номер документу | 110174527 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) надання послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Подоляк Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні