ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" квітня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/400/18Господарський суд Одеської області у складі судді Лічмана Л.В.,
секретар судового засідання Бондар О.Р.,
за участю представників учасників справи:
від позивача: не з`явився,
від відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 (зареєстрована 04.04.2023 р. за вх. № 2-459/23)
про скасування заходів забезпечення
позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до відповідача: Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда (68322, Одеська обл., Кілійський р-н, с. Червоний Яр, вул. Шкільна, 21)
про визнання недійсним рішення загальних зборів та скасування державної реєстрації,
встановив:
Господарським судом Одеської області у складі судді Лічмана Л.В. розглядалась справа № 916/400/18 за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда про визнання недійсним рішення загальних зборів та скасування державної реєстрації.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.03.2019 р. (суддя Лічман Л.В.) за заявою ОСОБА_1 вжито заходи забезпечення позову у справі № 916/400/18 та:
-заборонено відповідачу Сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу ,,Троянда та будь-яким іншим особам, у тому числі суб`єктам державної реєстрації прав та державним реєстраторам прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які дії щодо відчуження, у тому числі шляхом укладання договору купівлі-продажу, дарування, міни, іпотеки, передачу в оренду, тощо, вчиняти будь-які дії, що пов`язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда;
-до закінчення розгляду справи заборонено державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб`єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, проводити державну реєстрацію до установчих документів юридичної особи Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда та зміни відомостей про керівника юридичної особи, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та вносити такі зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
07.05.2019 р. Господарським судом Одеської області ухвалено рішення по справі № 916/400/18, яким: задоволено позов ОСОБА_1 до Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда про визнання недійсними рішень загальних зборів членів Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда, оформлених протоколом від 09.12.2017 р. № 1, та скасування державної реєстрації змін до установчих документів Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда, здійсненої на підставі рішень загальних зборів членів Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда, оформлених протоколом від 09.12.2017 р. № 1; визнано недійсними рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда, оформлені протоколом від 09.12.2017 р. № 1; скасовано державну реєстрацію змін до установчих документів Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда, здійснену на підставі рішень загальних зборів членів Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу ,,Троянда, оформлених протоколом від 09.12.2017 р. № 1.
04.04.2023 р. ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області з письмовою заявою (зареєстрована за вх. № 2-459/23) про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.03.2019 р. по справі № 916/400/18.
Заява мотивована необхідністю вчинення реєстраційних дій та відкриття банківського рахунку, яка унеможливлюється накладеними судом заборонами.
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 04.04.2023 р. заяву про скасування заходів забезпечення позову по справі № 916/400/18 передано на розгляд судді Господарського суду Одеської області Лічману Л.В.
Згідно ч.2 ст.145 ГПК України клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 05.04.2023 р. призначено заяву (зареєстрована 04.04.2023 р. за вх. № 2-459/23) ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову до розгляду в судовому засіданні на 10.04.2023 р. з повідомленням учасників справи.
Сторони явку представників в судове засідання 10.04.2023 р. не забезпечили. Про нього повідомлені належним чином, про що свідчить телефонограма ОСОБА_1 , який є позивачем та керівником відповідача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч.1,4,5 ст.145 ГПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала господарського суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена.
Враховуючи те, що заяву про скасування заходів забезпечення позову подано позивачем, те, що заходи вжито за його заявою, те, що, як вказано вище, господарським судом вже ухвалено остаточне судове рішення по справі № 916/400/18, яке набрало законної сили, а також те, що скасування заходів забезпечення позову не призведе до порушення балансу інтересів сторін, господарський суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1 та скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.03.2019 р. по справі № 916/400/18.
Керуючись ст.ст.145,234,235 ГПК України, суд постановив:
Заяву ОСОБА_1 (зареєстрована 04.04.2023 р. за вх. № 2-459/23) про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.03.2019 р. по справі № 916/400/18, задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.03.2019 р. по справі № 916/400/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 12 квітня 2023 р.
Суддя Л.В. Лічман
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2023 |
Оприлюднено | 14.04.2023 |
Номер документу | 110174815 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Лічман Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні