Єдиний унікальний номер 725/2241/23
Номер провадження 1-кп/725/48/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.2023 року м. Чернівці
Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
представника потерпілого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці кримінальне провадження внесене в ЄРДР № 12020260000000188 від 14.02.2020 року за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2023 року до Першотравневого районного суду м. Чернівці надійшов обвинувальний акт з додатками передбаченими ч. 4 ст. 291 КПК України та з доданих до матеріалів кримінального провадження матеріалів вбачається, що потерпілою особою КП Міжнародний аеропорт «Чернівці» ім. Л.Каденюка заявлено цивільний позов до ОСОБА_6 в якому останній просив в рахунок відшкодування шкоди стягнути з ОСОБА_6 на його користь 612367,40 грн.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов.
Враховуючи вимоги ст.ст. 61,62,128 КПК України, думку учасників судового провадження, вказаний цивільний позов слід прийняти до розгляду та визнати потерпілого КП Міжнародний аеропорт «Чернівці»ім.Л.Каденюкав інтересахякого діє йогопредставник цивільними позивачем, а обвинувачену ОСОБА_6 цивільним відповідачем.
Щодо заявленого клопотання у цивільному позові про його забезпечення шляхом накладення арешту на майно обвинуваченої слід зазначити, що згідно реєстру матеріалів досудового розслідування 09.08.2022 року накладено арешт на майно підозрюваної.
Так, з матеріалів доданих до обвинувального акту вбачається, що в рамках вказаного кримінального провадження здійснювалось спеціальне досудове розслідування стосовно ОСОБА_6 .
Згідно ч. 2 ст. 314 КПК України підготовче судове засідання відбувається за участю обвинуваченого (крім випадків, коли здійснювалося спеціальне досудове розслідування), прокурора, захисника, потерпілого, його представника та законного представника, цивільного позивача, його представника та законного представника, цивільного відповідача та його представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду. Після виконання вимог, передбаченихстаттями 342-345цього Кодексу, головуючий з`ясовує в учасників судового провадження їх думку щодо можливості призначення судового розгляду.
Так, присутні в судовому засіданні учасники судового провадження, зокрема прокурор, представник потерпілого та цивільного позивача, захисник не заперечували проти призначення даного кримінального провадження до судового розгляду.
Згідно з наданим до суду обвинувальним актом, складеним слідчим відповідно до вимог ст. 291 КПК України,прокурором дотримані вимоги територіальної підсудності та відсутні підстави для прийняття рішень передбачених п. 1-4 ч. 2 ст. 314 КПК України.
Крім того, під час підготовчого судового засідання вирішено питання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді.
Зазначене судове засідання з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження слід проводити відкрито, обмеження щодо цього, передбачені ч. 2ст. 27 КПК України, відсутні.
Також, під час підготовчого судового засіданні прокурор звернувся до суду з клопотанням про здійснення спеціального судового провадження вказаного кримінального провадження, посилаючись на те, що 05.08.2022 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.191, ч.3 ст.191, ч.1 ст.362, ч.3 ст.362, ч.1 ст.366 КК України, а також вручено пам`ятку про процесуальні права та обов`язки підозрюваного, а також остання була допитана як підозрювана, натомість від надання показань відмовилася на підставі ст.63 Конституції України, що свідчить про її обізнаність про наявність даного кримінального провадження та обсяг її підозри.
В подальшому, ОСОБА_6 на виклики для проведення слідчих дій до СУ ГУНП в Чернівецькій області не прибувала, не з`явилась на розгляд клопотання про обрання їй запобіжного заходу, хоча отримала копію відповідного клопотання, за місцем проживання була відсутня, місце її перебування не відоме. З врахуванням викладеного, 12.08.2022 року слідчим винесено постанову про оголошення розшуку ОСОБА_6 у зв`язку з переховуванням від органу досудового розслідування.
Згідно листа від 14.11.2022 № 91-34473/0/15-22вих. Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, а також інформації з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи, щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України («Аркан») встановлено, що 05.08.2022 року о 16:22 год. громадянка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перетнула державний кордон України через пункт пропуску «Мамалиґа» та на територію України не поверталася.
Вважає, що неведені обставини свідчать про те, що обвинувачена ОСОБА_6 переховується за межами території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності та 31.01.2023 року ОСОБА_6 оголошено в міжнародний розшук.
Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівці від 16.02.2023 стосовно ОСОБА_6 надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування.
З урахуванням наведеного, прокурор просив призначити спеціальне судове провадження у вказаному кримінальному провадженні.
Згідно ч.3ст.323КПК України судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/ або міжнародний розшук.
Зі змісту ст. 297-1 КПК України вбачається, що пред`явлене ОСОБА_6 обвинувачення входить до переліку тих злочинів стосовно яких передбачене спеціальне досудове розслідування та спеціальне судове провадження.
З системного аналізу положень ст. 323, ст. 297-1 КПК України, вбачається, що законом встановлено перелік правових підстав, за сукупності яких можливе проведення спеціального судового провадження, а саме: обвинувачення у вчиненні певних видів злочинів; оголошення у міждержавний та/або міжнародний розшук; підтвердження того, що обвинувачений знав або повинен був знати про розпочате кримінальне провадження, - ухилення від явки на виклик (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази); підтвердження того, що обвинувачений переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
З доданих до клопотання прокурора матеріалів вбачається наявність сукупності вказаних вище обставин для здійснення спеціального судового провадження, а тому відповідне клопотання слід задовольнити.
У рішенні ЄСПЛ, яке є частиною національного законодавства України - "Меденіца проти Швейцарії" зазначив, що існування процедури заочного кримінального провадження не викликає заперечень лише за умови, що при цьому дотримуються гарантії, що забезпечують права людини, закріплені Конвенцією. Ключове значення в цьому випадку відіграє повідомлення особи про порушене проти неї кримінальне провадження, яке мало бути здійснене відповідно до процесуальних і матеріальних вимог, що гарантують ефективне здійснення її прав, при тому, що неясна і неофіційна інформація є недостатньою (справа "Сейдовіч проти Італії").
За змістом ч. 3 ст. 323 КПК України, повістки про виклик обвинуваченого у разі здійснення спеціального судового провадження надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування, а процесуальні документи, що підлягають врученню обвинуваченому, надсилаються захиснику. Інформація про такі документи та повістки про виклик обвинуваченого обов`язково публікуються у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження згідно з положеннямистатті 297-5цього Кодексу та на офіційному веб-сайті суду. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті суду обвинувачений вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Отже, про час та місце розгляду даної справи обвинуваченій слід повідомити через засоби масової інформації.
Таким чином, усі питання, пов`язані з підготовкою до судового розгляду, передбачені ст. 315 КПК України, вирішені, а тому дане кримінальне провадження слід призначити до судового розгляду.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст.27, 61, 62, 128, 314-316,369-372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду цивільний позов КП Міжнародний аеропорт «Чернівці» ім. Л.Каденюка до ОСОБА_6 .
Визнати в рамках даного кримінального провадження потерпілого КП Міжнародний аеропорт «Чернівці» ім. Л.Каденюка цивільним позивачем, а ОСОБА_6 цивільним відповідачем та роз`яснити їм, що їх права та обов`язки передбачені ст.ст. 61,62 КПК України виникають з моменту подання позовної заяви.
Кримінальне провадження внесенев ЄРДР за №12020260000000188 від14.02.2020 рокуза обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальнихправопорушень передбачених ч.2ст.191,ч.3ст.191,ч.1ст.362,ч.3ст.362,ч.1ст.366КК України призначитидо судовогорозгляду на 10 год. 00 хв. 19 квітня 2023 року.
Клопотання прокурора задовольнити.
Здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР № 12020260000000188 від 14.02.2020 року за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України.
Повідомити обвинувачену про здійснення спеціального судового провадження щодо неї шляхом направлення за відомою адресою місця її проживання судових повісток та розміщення цієї інформації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Першотравневого районного суду м.Чернівці.
Повістку про виклик обвинуваченої, а також процесуальні документи надсилати та публікувати відповідно до вимогст. 323 КПК України.
Копію ухвали вручити прокурору та захиснику.
Роз`яснити, що якщо після постановлення ухвали про спеціальне судове провадження обвинувачена з`явиться або буде доставлена до суду, судовий розгляд продовжується з моменту постановлення такої ухвали згідно із загальними правилами, передбаченимиКПК України.
В судове засідання підлягають виклику учасники судового провадження.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1 .
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2023 |
Оприлюднено | 14.04.2023 |
Номер документу | 110198270 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Федіна А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні