Справа № 686/7545/17
Провадження № 1-кс/686/2860/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2023 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в заді суду в м. Хмельницькому клопотання заступника начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12016240250000925,
встановив:
07.04.2023року заступникначальника ВРЗЗССУ ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіХмельницького міськрайонногосуду Хмельницькоїобласті ізклопотанням,погодженим зпрокурором відділуХмельницької обласноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінніТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »( АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх копій.
СУ ГУНП в Хмельницькій області 22.10.2016 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016240250000925 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 292 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «22.10.2016 до Хмельницького РВП ХВП ГУНП в Хмельницькій області надійшло повідомлення від працівників НПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » про те, що в ніч з 18.10.2016 на 19.10.2016, невстановлена особа, на 485км+200 м магістрального нафтопроводу « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що розташований на території Пирогівецької сільської ради Хмельницького району, шляхом врізки до трубопроводу, здійснила пошкодження, внаслідок чого призвела до порушення нормальної роботи зазначеного трубопроводу.
Крім того 10 липня 2021 року, близько 07.30 годин, на полі, поблизу с.Киликиїв, Шепетівського (Славутського) району, працівниками АТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", а саме сектором безпеки лінійної виробничої диспечерської станції " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", було виявлено несанкціоноване втручання в магістральний нафтопровід "Мозир-Броди".
Крім того 02 лютого 2022 року до чергової служби Летичівського ВП №3, ХРУП ГУНП в Хмельницькій області надійшло повідомлення з Хмельницького МВ Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області про те, що 02.02.2022 року поблизу с.Голосків Хмельницького району Хмельницької області, на відрізку 481 км., магістрального нафтопроводу «Одесса Броди», належного " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", було виявлено несанкціоноване втручання (врізку) в роботу магістрального нафтопроводу. В подальшому, 02.02.2022 року, близько 13.00 години поблизу с.Голосків Хмельницького району Хмельницької області, на відрізку 481 км., магістрального нафтопроводу «Одесса Броди», працівниками служби безпеки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », було виявлено несанкціоноване втручання (врізку) в роботу магістрального нафтопровід у вигляді механічного крану діаметром 50мм., який через муфту з`єднано з пластиковою трубою діаметром 50мм., довжина труби встановлюється.
В ході проведення першочергових пошукових заходів було встановлено, що до скоєння даних кримінальних правопорушень причетний:
ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 у власному користуванні має абонентські номера, - НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3
В ході аналізу деталізації з`єднань абонентських номерів які знаходилися у користуванні гр. ОСОБА_5 , було встановлено що на час скоєння даних кримінальних правопорушень останній мав неодноразові з`єднання із абонентськими номерами НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_5 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_10 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , що належать оператору мобільного зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході аналізу вказаних абонентських номерів по обліках УОТЗ ГУНП в Хмельницькій області. З метою встановлення їх власників а також зв`язків - позитивного результату не дало, встановити останніх не представилося можливим. Оскільки проведеними заходами встановити їх власників та мобільні термінали з якими останні використовувалися на час скоєння вказаних кримінальних правопорушень не представилося можливим, та враховуючи те, що останні «із однієї серії», є всі підстави вважати що вказані абонентські номера могли бути «робочими» трубками, фігурантів які безпосередньо здійснювали врізки в нафтопроводи а також проводили інженерні мережі по маршруту відкачки нафтопродукції».
Слідчий у судове засідання не з`явився, проте у клопотанні міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без участі ініціатора, в якому віна підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.
У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник володільця документів - « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телеко-мунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Оцінивши обґрунтованістьта підставністьнаведених слідчимдоводів,слідчий суддядійшов висновку,що слідчимдоведено наявністьдостатніх підстав,передбачених ч.5ст.163КПК України,вважати,що речіта документи,про тимчасовийдоступ дояких клопочеслідчий,знаходяться уволодінні ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також слідчим доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання є підставним, обґрунтованим і підлягає частковому задоволенню.
Слід надатидозвілслідчим,яківказаніу клопотанні та є повноважними на ведення досудового слідства в данному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні №12016240250000925 від 22 жовтня 2016 року на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із можливістю вилучення їх копій, однак за період часу з 01.07.2020 по 01.06.2022 року, оскільки згідно витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні №12016240250000925 від 22 жовтня 2016 року кримінальні правопорушення, вчинення яких розслідується у даному кримінальному провадженні, були вчинені 22.10.2016, 10.07.2021 і 02.02.2022 та слідчим не доведено підстав та необхідності отримання інформації за більш тривалий період.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановив:
Клопотання заступника начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати дозвілзаступнику начальникаВРЗЗС СУГУНП вХмельницькій області ОСОБА_3 ,старшому слідчомуВРЗЗС СУГУНП вХмельницькій області ОСОБА_6 ,старшому слідчомуВРОТЗ СУГУНП вХмельницькій області ОСОБА_7 ,старшому слідчомуВРЗЗС СУГУНП вХмельницькій області ОСОБА_8 ,слідчому ВРЗЗССУ ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_9 , слідчомуСП ВРЗЗССУ ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_10 ,слідчому СПВРЗЗС СУГУНП вХмельницькій області ОСОБА_11 ,слідчому СВХмельницького РУПГУ Національноїполіції ОСОБА_12 на тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінніТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »( АДРЕСА_1 ), за номерами: НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_5 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_10 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 в період часу з 01.07.2020 по 01.06.2022, із зазначенням IMEI терміналів, текстових повідомлень та нульових з`єднань, даних ретрансляційних антен в зоні покриття з яких виходили на зв`язок абоненти з зазначенням їх номерів та абонентів, що телефонували на вказані номери, або з даних телефонних терміналів, а також надати доступ до послуг Інтернет-трафіку з прив`язкою до ІР-адрес за координатами, із можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.
Уповноваженим службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.
Ухвала діє по 11 червня 2023 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110208416 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні