Ухвала
від 13.04.2023 по справі 2а/1770/294/2011
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

щодо заміни сторони виконавчого провадження

13 квітня 2023 року Р і в н е№2а/1770/294/2011Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Т.О. Комшелюк, розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 2а/1770/294/2011

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 2а/1770/294/2011 за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кузнецовську до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варіант" про стягнення заборгованості.

Постановою суду від 28.03.2011 позовну заяву задоволено, зокрема, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Варіант" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кузнецовську недоїмку зі сплати страхових внесків з тимчасової втрати працездатності в сумі 1297,96грн.

На виконання вказаного рішення суду в цій частині позивачу 26.07.2011 виданий виконавчий лист.

Ухвалою суду від 06.11.2017 здійснено заміну у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа Рівненського окружного адміністративного суду від 26.07.2011 по справі №2а/1770/294/2011, стягувача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кузнецовську на правонаступника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.

Постановою Вараського відділу ДВС у Вараському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 21.10.2021 відкрито виконавче провадження ВП № 67199849.

12.04.2023 від Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області надійшла заява у порядку ст. 379 КАС України про заміни сторони виконавчого провадження.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених в основу заяви про заміну боржника у виконавчих листах, суд враховує наступне.

З 01.01.2023 року набрала чинності нова редакція Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року за № 1105-XIV.

Згідно ч.1 ст. 4, ст. 5 Закону № 1105 -XIV з 01.01.2023 уповноваженим органом управління в системі загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний Фонд України.

Отже, з 01.01.2023 року виконання функцій страховика за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням передано Пенсійному фонду України.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 року № 1442 «Питання припинення Фонду соціального страхування України та управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України» зазначено, що з 1 січня 2023 року припинити реорганізувавши шляхом приєднання до Пенсійного фонду України:

- Фонд соціального страхування України;

- управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.

Статтею 15 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також сама заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

За змістом ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Отже, правонаступником Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, є Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для заміни сторони виконавчого провадження.

Керуючись статтями 248, 256, 379, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Замінити у виконавчому провадженні ВП № 67199849 від 21.10.2021 року стягувача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7, м. Рівне, Рівненська обл., 33028, код ЄДРПОУ 21084076).

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складений 13 квітня 2023 року

Суддя Т.О. Комшелюк

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.04.2023
Оприлюднено17.04.2023
Номер документу110211305
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності

Судовий реєстр по справі —2а/1770/294/2011

Ухвала від 13.04.2023

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Т.О. Комшелюк

Ухвала від 03.04.2023

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Т.О. Комшелюк

Ухвала від 06.11.2017

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Ухвала від 29.09.2017

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Постанова від 28.03.2011

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Ухвала від 25.01.2011

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Ухвала від 25.01.2011

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні