Ухвала
від 13.04.2023 по справі 355/502/21
БАРИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 355/502/21

Провадження № 6/355/10/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2023 року

Баришівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Червонописького В.С.,

секретаря судового засідання Котенко Л.О.,

розглянувши заяву Баришівського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

26.08.2021 рішенням Баришівського районного суду Київської області позбавлено батьківських прав ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Комунального закладу Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» аліменти на утримання ОСОБА_2 у розмірі 1/3 частини усіх доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня пред`явлення позову (21.04.2021), і до досягненню дитиною повноліття.

У даній справі Відділ державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Київ) звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження. Заява обгрунтована наступним.

20.10.2021 року головним державним виконавцем Качур Т.М. Баришівського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м.Київ) за заявою директора Комунального закладу Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №67178891 з примусового виконання виконавчого листа №2/355/578/21 виданого 27.09.2021 Баришівським районним судом Київської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Комунального закладу Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» аліментів на утримання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Одночасно із заявою про відкриття виконавчого провадження стягувачем надано заяву про перерахування коштів, сплачених боржником на картковий рахунок дитини ОСОБА_2 в АТ «Ощадбанк».

23.01.2023 божник ОСОБА_1 сплатила кошти у розмірі 1000,00 грн. на депозитний рахунок державної виконавчої служби для перерахування коштів на депозитний рахунок дитини. Однак кошти були повернуті казначейством для уточнення даних стягувача, оскільки в рамках виконавчого провадження №67178891 боржник: ОСОБА_1 , стягувач: Комунальний заклад Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр». З вказаної підстави кошти, сплачені боржником, не перераховані стягувачу.

Враховуючи вищевикладене, заявник просить суд замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача: Комунальний заклад Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який навчається та перебуває на повному державному утриманні в Комунальному закладі Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр».

У судове засідання представник заявника не з`явився, будучи належно повідомленим про місце та час розгляду справи. У своїй заяві заявник просив слухати справу за відсутності представника відділу ДВС.

Відповідно до ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Дослідивши матеріалаи справи, суд погоджується із скаржником та розцінює наведені аргументи як такі, що перешкоджають проведенню даного виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Статтею 2 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: верховенства права; обов`язковості виконання рішень; законності; диспозитивності; справедливості, неупередженості та об`єктивності; розумності строків виконавчого провадження та інші.

У статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» вказано, що у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання.

Разом з тим, згідно з частинами першою та другою статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Пунктом 3 частини третьої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.

Відповідно до статті 18 Цивільного процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Дослідивши копію виконавчого листа, який міститься в матеріалах справи, суд вважає, що він за змістом відповідає вимогам ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до пункту 6 розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень затвердженої Міністерства юстиції України 02 квітня 2012 року № 512/5, під час здійснення виконавчого провадження виконавець приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складання актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно пункту 7 розділу І Інструкції, постанова як окремий документ містить такі обов`язкові реквізити: номер виконавчого провадження; вступну частину із зазначенням: назви постанови, дати видачі постанови та місця її винесення; найменування органу державної виконавчої служби, прізвища, імені та по батькові державного виконавця, який виніс постанову або прізвища, імені та по батькові приватного виконавця, який виніс постанову, найменування виконавчого округу, в якому він здійснює діяльність; назви виконавчого документа, коли та ким виданий, резолютивної частини документа (далі - реквізити виконавчого документа); за зведеним виконавчим провадженням - прізвища, імені та по батькові боржника - фізичної особи, повного найменування боржника - юридичної особи та дати об`єднання виконавчих проваджень у зведене; мотивувальну частину із зазначенням мотивів, з яких виконавець прийняв відповідне рішення (дійшов певних висновків), і посилання на норму закону, на підставі якого винесено постанову; резолютивну частину із зазначенням: прийнятого виконавцем рішення; строку і порядку оскарження постанови. До постанов можуть вноситись також інші відомості, визначені Законом, цією Інструкцією та іншими нормативно-правовими актами.

В той же час пункт 12-13 Розділу ІІ Інструкції, передбачає, що у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження (припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), якщо правовідносини допускають правонаступництво, виконавець за заявою сторони виконавчого провадження, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. На підставі постановленої судом ухвали виконавець своєю постановою замінює сторону виконавчого провадження. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Після заміни вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником виконавець продовжує виконання виконавчого провадження в порядку, встановленому Законом.

Також у пункті 14 Розділу ІІ Інструкції, зазначено, що у разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування без процедури реорганізації (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець за наявності підтверджуючих документів (про внесення змін до установчих документів, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, довідки органу державної реєстрації актів цивільного стану, копії паспорта) своєю постановою змінює назву сторони виконавчого провадження.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне усунути недоліки у виконавчому листі №2/355/578/21, виданому 27.09.2021 Баришівським районним судом Київської області, та замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача: Комунальний заклад Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» (ЄДРПОУ 22204068) на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який навчається та перебуває на повному державному утриманні в Комунальному закладі Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» (ЄДРПОУ 22204068).

Керуючись ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Баришівського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області Центрального міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження у виконавчому провадженні №67178891 у виконавчому листі №2/355/578/21 виданого 27.09.2021 Баришівським районним судом Київської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Комунального закладу Київської обласної ради «Таращанський навчально -реабілітаційний центр» аліментів на утримання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частини усіх видів доходу, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21.04.2021 і до досягнення дитиною повноліття, - на стягувача-отримувача коштів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який навчається та перебуває на повному державному утриманні в Комунальному закладі Київської обласної ради «Таращанський навчально-реабілітаційний центр» (ЄДРПОУ 22204068) за адресою: Київська область, м. Тараща, вул. Білоцерківська, 78.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Баришівський районний суду Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.

Суддя В.Червонописький

СудБаришівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.04.2023
Оприлюднено17.04.2023
Номер документу110214848
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —355/502/21

Ухвала від 13.04.2023

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 27.09.2021

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Червонописький В. С.

Рішення від 26.08.2021

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Червонописький В. С.

Ухвала від 09.08.2021

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Червонописький В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні