Справа № 577/450/23
Провадження № 1-кс/577/511/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" квітня 2023 р.
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке внесені 05.10.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№ №42022202500000100 за ч.1 ст. 246 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшло клопотання слідчого Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з процесуальним керівником, прокурорам ОСОБА_4 , про зобов`язання уповноважених посадових та службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , надати слідчому СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 тимчасовий доступ до до документальних відомостей, що відображають про оприбуткування деревини,яка була випиляна в АДРЕСА_1 , та яка була перевезена до території ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також товарно транспортні накладні, договори про залучення техніки, договори про використання машин та механізмів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_2 .
Вимоги обґрунтовує тим, що 21.09.2022 до Конотопського РВП ГУНП в Сумській області надійшли матеріали перевірки з ДЕІ в Сумській області, що в межах населеного пункту АДРЕСА_1 виявлено незаконний поруб 263 дерев різних порід внаслідок чого спричинено шкоду, заподіяну зеленим насадженням у межах населених пунктів.
05.10.2022 за вказаним фактом Буринським відділом Конотопської окружної прокуратури
розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022202500000100 за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.246 КК України.
Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється слідчим відділом Конотопського РВП ГУНП в Сумській області.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення 1 ст. 246 КК України.
Винні у скоєнні злочину особи не встановлені, повідомлення про підозру у кримінальному провадженні не здійснювалося.
В матеріалах кримінального провадження містяться відомості, що спиляна в АДРЕСА_1 деревина була перевезена до території ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відомості про оприбуткування деревини ( акти), були складені та передані до бухгалтерії ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зазначені відомості мають значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження та можуть бути використані як докази.
На даний час існує необхідним у отриманні відомостей про оприбуткування деревини (акти), яка була випиляна в АДРЕСА_1 , та яка була перевезена до території ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також товарно транспортні накладні, договори про залучення техніки, договори про використання машин та механізмів.
Документи з вищевказаними відомостями знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_2 .
Відомості, що містяться у вказаних документах, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для проведення судової будівельно технічної та інших експертиз. Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні, без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, неможливо. Отримати зазначені документи у інший спосіб неможливо.
Слідчий ОСОБА_3 прохає проводити розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримує та просить задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання матеріали та проаналізувавши докази на обґрунтування клопотання у їх сукупності, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню .
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Разом з тим, відповідно до ч. 5 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, а у відповідності зі статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження і, зокрема , частиною третьою та п`ятою цієї статті передбачено , що сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді , суду докази обставин, на які вони посилаються, а слідчий , прокурор - довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні заявника перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022202500000100 від 05.10.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 246 КК України. З фабули, викладеній у витягу з ЄРДР вбачається, що 21.09.2022 до Конотопського РВП ГУНП в Сумській області надійшли матеріали перевірки з ДЕІ в Сумській області, що в межах населеного пункту с.Дич Конотопського району (територія Буринської ОТГ) по вул. Лугова виявлено незаконний поруб 263 дерев різних порід внаслідок чого спричинено шкоду, заподіяну зеленим насадженням у межах населених пунктів на суму 180 452 грн. (а.с. 3). З інформації , яка отримана під час проведення досудового розслідування, заявником встановлено, що документи, що відображають оприбуткування деревини,яка була випиляна в АДРЕСА_1 , та яка була перевезена до території ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_3 . Як вбачається з повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 03.03.2023року , слідчому відмовлено в отриманні запитуваної інформації, оскільки такі відомості віднесено до інформації з обмеженим доступом.( а.с.14). Іншим шляхом отримати вказані відомості неможливо.
Враховуючи вищевказані обставини, слідчий суддя дійшов висновку, що інформація, доступ до якої просить слідчий, яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_1 і яку добути у інший спосіб неможливо, а також , що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який йдеться в клопотанні слідчого та доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, тому, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.159-164,166 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 задовольнити.
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 надати слідчим Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 тимчасовий доступ до до документальних відомостей, що відображають оприбуткування деревини, яка була випиляна в АДРЕСА_1 , та яка була перевезена до території ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також товарно транспортні накладні, договори про залучення техніки, договори про використання машин та механізмів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала відповідно до вимог ч. 2 ст. 165 КПК України виготовлена у двох примірниках.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
СуддяОСОБА_1
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2024 |
Номер документу | 110221681 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Семенюк І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні